Sari la conținut
Forum Roportal
Stefan1964

Discutii libere despre religie/credinta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Toti oamenii trec prin incercarile vietii,dar crestinii primesc ajutor de la Dumnezeu si le este mai usor.

 

Toti oamenii care se ajuta singuri primesc ajutor de la dumnezeu.

Bine, unii crestinii mai primesc si diplome pe langa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti oamenii trec prin incercarile vietii,dar crestinii primesc ajutor de la Dumnezeu si le este mai usor.

zi sa mori tu! ce repede ai sarit...

 

bunica-mea e femeie cu frica lui dumnezeu, deh..baba ''batrana'' si fara educatie. i-a dat dumnezeu de a cocosat-o si te asigur ca nu ii face ala viata usoara, viata usoara i-o fac banii care ii bag in medicamente, medici, mancare buna si alte chestii necesare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

zi sa mori tu! ce repede ai sarit...

 

bunica-mea e femeie cu frica lui dumnezeu, deh..baba ''batrana'' si fara educatie. i-a dat dumnezeu de a cocosat-o si te asigur ca nu ii face ala viata usoara, viata usoara i-o fac banii care ii bag in medicamente, medici, mancare buna si alte chestii necesare.

Incercarile vietii nu sunt vrednice sa fie puse alaturi de slava viitoare.Nu este un lucru de apucat sa iti petreci vesnicia in rai.,,Aurul este curatit prin foc.,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incercarile vietii nu sunt vrednice sa fie puse alaturi de slava viitoare.Nu este un lucru de apucat sa iti petreci vesnicia in rai.,,Aurul este curatit prin foc.,,

 

Acu ai inceput sa vorbesti in pilde? Te crezi Gizas?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow! n-ai pic de coloana vertebrala, mi-e teribil de mila pentru tine. oricat de prost gandesc si oricat de stupide sunt alegerile mele in viata, macar sunt ale mele. nu vine nimeni sa imi dicteze ce si cum. iti recomand sa incerci, te vei simti libera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wow! n-ai pic de coloana vertebrala, mi-e teribil de mila pentru tine. oricat de prost gandesc si oricat de stupide sunt alegerile mele in viata, macar sunt ale mele. nu vine nimeni sa imi dicteze ce si cum. iti recomand sa incerci, te vei simti libera.

Tocmai ai gresit.Sunt un om ''cu coloana vertebrala,''responsabil,onest.Culmea este ca,majoritatea patronilor cauta sa lucreze cu pocaiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ai gresit.Sunt un om ''cu coloana vertebrala,''responsabil,onest.Culmea este ca,majoritatea patronilor cauta sa lucreze cu pocaiti.

 

Alex se refera la altceva, dar poate nu sesizezi diferenta.

 

Oricum, pot sa spun ca am avut si eu o lucrare cu o echipa de pocaiti si m-au lasat cu ochii in soare, au abandonat totul, au lasat uneltele vraiste si nici macar n-au terminat treaba deja platita. Asa ca nu poate e mai bine sa nu generalizam. Nu chiar toti cei care sustin ca au legatura cu Dumnezeu pe firul scurt sunt si cu adevarat cinstiti.

Editat de lynxul_negru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alex se refera la altceva, dar poate nu sesizezi diferenta.

 

Oricum, pot sa spun ca am avut si eu o lucrare cu o echipa de pocaiti si m-au lasat cu ochii in soare, au abandonat totul, au lasat uneltele vraiste si nici macar n-au terminat treaba deja platita. Asa ca nu poate e mai bine sa nu generalizam. Nu chiar toti cei care sustin ca u legatura cu Dumnezeu pe firul scurt sunt si cu adevarat cinstiti.

Poate ca ai avut tu ghinion.Nu este padure fara uscaturi.In ceea ce ma priveste nu am facut lucruri reprobabile,am trait frumos,nu am de ce sa ma rusinez.

Editat de Raniia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si oamenii lui dumnezeu pacatuiesc? :soc:

 

Rania, sa revenim la topic. cand ai avut experienta asta a mortii clinice, ai ajuns in rai sau in iad?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si oamenii lui dumnezeu pacatuiesc? :soc:

 

Rania, sa revenim la topic. cand ai avut experienta asta a mortii clinice, ai ajuns in rai sau in iad?

Bunicul meu a vazut iadul si raiul si a vazut-o pe mama lui in iad cum se chinuia. Dupa aceasta experienta a zacut doua saptamani la pat. Apoi s-a pocait el si bunica mea.Erau singurii din sat pocaiti.Acum ei sunt la Domnul. Un coleg de-al sotului meu care radea de el ca s-a pocait a ras si a spus daca exista Dumnezeu sa ma schimbe de pe un picior pe celalalt.A doua zi a avut un accident foarte grav la locul de munca i-a fost prins un picior la masina la care lucra si a fost operat.In timpul operatiei a vezut cerul si iadul si pe Domnul Isus.Cand s-a trezit a cerut o Biblie si de atunci s-a pocait.Eu nu castig nimic daca cineva se pocaieste sau nu.Eu as dori ca toti sa primeasca bucuria mantuirii in inima. Nimeni nu se va putea dezvinovati.,, Iau azi cerul şi păm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×