Sari la conținut
Forum Roportal
Stefan1964

Discutii libere despre religie/credinta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa aflu de la persoane care au experimentat prin moartea clinica raiul sau iadul,faptul ca toate persoanele care au expus anumite lucruri traite in rai sau iad,fiind din diferite religii niciuna nu au afirmat care biserica sau religie este aprobata de Dumnezeu? Am aceasta nedumerire prin faptul ca in viata reala toti sustin ca religia lor este cea adevarata,ori eu nu cred caci Dumnezeu aproba un almalgam de religii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa aflu de la persoane care au experimentat prin moartea clinica raiul sau iadul,faptul ca toate persoanele care au expus anumite lucruri traite in rai sau iad,fiind din diferite religii niciuna nu au afirmat care biserica sau religie este aprobata de Dumnezeu? Am aceasta nedumerire prin faptul ca in viata reala toti sustin ca religia lor este cea adevarata,ori eu nu cred caci Dumnezeu aproba un almalgam de religii.

 

 

Dumnezeu nu aproba nici o religie, le lasa pe toate de capul lor. Stiu asta direct de la sursa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzi cumva voci care-ti vorbesc? :think:

 

Nu, dar mai joc o tabla, un septic cu barosanu' cind se plictiseste de pisalogeala oamenilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia mergeti voi pe chat, il gasiti si pe barosanu' pe acolo, va asteapta. :think:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia mergeti voi pe chat, il gasiti si pe barosanu' pe acolo, va asteapta. :think:

 

Dar de topic ce zici, crezi ca ala care e in moarte clinica, ajunge direct in rai sau iad si se mai si intoarce de acolo? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e un topic pe care ma intereseaza sa postez. Cel putin nu pana nu vad ceva la care am ce comenta legat de o idee. Spre deosebire de tine. :think:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e un topic pe care ma intereseaza sa postez. Cel putin nu pana nu vad ceva la care am ce comenta legat de o idee. Spre deosebire de tine. :think:

El sta cu capul in jos. Poate experimenteaza ceva pana la urma. Numai sa ne informeze si pe noi care e edevarul de dincolo... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e un topic pe care ma intereseaza sa postez. Cel putin nu pana nu vad ceva la care am ce comenta legat de o idee. Spre deosebire de tine. :think:

 

Mi-a placut ideea cu "aprobata" . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×