Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Schimbarea culorii ochilor

Postări Recomandate

ma refeream la sexperienta cu tiganca :taunt:

 

la aia sa fac poze? :spiteful:

 

greu, p-aici is numai tigancushe cu colorit clasic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:bye: hello. functioneaza si daca vreau sa ma inalt? :jester: cred in multe lucruri pe care nu le intelegem , doar ca in asta nu pot sa cred. am venit pe lume cu un look, nu am venit sa ne schimbam infatisarea ci sa indreptam ceva , poate .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut o persoana careia i se schimba culoarea ochilor in functie de starea pe care o avea, intre verde si caprui. Cand era fericita ochii ii deveneau caprui, iar cand era suparata culoarea lor se transforma in verde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cunoscut o persoana careia i se schimba culoarea ochilor in functie de starea pe care o avea, intre verde si caprui. Cand era fericita ochii ii deveneau caprui, iar cand era suparata culoarea lor se transforma in verde.

 

 

ce simplu era de citit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cunoscut o persoana careia i se schimba culoarea ochilor in functie de starea pe care o avea, intre verde si caprui. Cand era fericita ochii ii deveneau caprui, iar cand era suparata culoarea lor se transforma in verde.

 

de la caprui la verde si viceversa se poate schimba mult mai simplu daca are ochii hazel :help: ( se schimba si in functie de lumina) dar de la negri la albastri sau invers? :crazypilot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de la caprui la verde si viceversa se poate schimba mult mai simplu daca are ochii hazel :help: ( se schimba si in functie de lumina) dar de la negri la albastri sau invers? :crazypilot:

 

"Melanina este o substanta pigmentara inchisa la culoare, prezenta in piele, par si membranele ochiului.

Melanina determina culoarea pielii si da irisului nuante intunecate; in absenta ei se vad straturile interne profunde ale irisului, a caror culoare este albastra." http://dictionar.romedic.ro/Melanina

 

Daca s-ar gasi o metoda de modificare a cantitatii de melanina din ochi, s-ar putea modifica si culoarea ochilor intre albastru si negru. Daca s-ar putea realiza acest lucru prin vointa, ar fi grozav!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cunoscut o persoana careia i se schimba culoarea ochilor in functie de starea pe care o avea, intre verde si caprui. Cand era fericita ochii ii deveneau caprui, iar cand era suparata culoarea lor se transforma in verde.

Asta vroiam sa spun si eu :)

 

La fel se intampla si la mine ;) Uneori, conteaza si in ce culoare ma imbrac :)

Culoarea ochilor: in general, verzi. :doh: Mi se pot schimba catre albastru sau caprui. Fara nicio "vraj"eala :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×