Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

Schimbarea culorii ochilor

Postări Recomandate

Ba da, esti.Dupa ce ai fost leu, acum esti pisica :crazy:

Cred ca ai facut testul,nu? Si nu vrei sa ne spui...

 

nu..vreau sa il faceti voi prima data :)) si daca nu patiti nimic il fac si eu :taunt:

 

altii care au incercat:

 

'Eu am incercat asta cu ceva ani in urma cand nu stiam nimic despre asta si textul era in engleza dupa ce am tradus si dupa ce am facut tot ritualul acesta am citit mai bine partea cu "schimba-te in mine" si nu prea mi-a placut cum suna.Asta e din greseli inveti oricum a 2 a zi tot ce tin minte e ca am avut o durere mare de cap si aveam culoarea ochiilor un verde foarte palid dupa spusele celor pe care i-am rugat sa imi zica asta, de atunci nu am mai incercat asta dar nu cred ca este ceva periculos daca sunteti curiosi si nu puteti sa va abtineti...knock yourself out! '

 

'eram la cheia cu o grupa de copii fara viata .Eram cu 2 fete si cu laptopu-n fata si am citit tot in engleza ceva de genu cu schimbatu culorii ochilor .Zis si facut .Am inceput ritualu cu lumanarile si etc .

Acum schimbarea : a doua zi ochii mei erau negri negri ...ochi mei find un maro de culoare trunchilor copacilor.nici azi nu mi s-a schimbat culoarea si am ochii de un negru-ciocolatiu.Iar cand sunt suparata se fac negri si poti sa vezi prin ei ca in oglinda .Lumea ma intreba daca n-am parte neagra a ochiului foarte mare '

 

'Dimineata m'a durut putin capul si ma intrebau cei din casa "Ce ai patit la ochi? Parca sunt putini verzi".. Chiar la verde m'am gandit '

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok..incerc si eu cu galben :spiteful:

 

mai bine cu rosu sau roz . si portocaliu ar fi o treaba

 

singurul efect ar fi ca m-a luat somnul!

dar vedem miine ce zice lumea :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Moldova, cand s-a nascut bunica avea ochii albastrii. Era si f bolnava insa.

Cineva a invatat-o pe strabunica sa o vanda pe fereastra pe bunica la o tiganca. Tiganca a platit-o cu ceva banuti si apoi a dat-o inapoi la familie..dar ochii erau acum de culoare caprui inchisi.

 

Se zice la noi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cica toti copiii au ochi albastri sau spre albastru la nastere din cauza ca pigmentul ochilor e imatur, apoi se schimba

nu toti.

oricum, la ce m arefer eu era o schimbare in 2 minute..mare de tot.

in fine..se zice pe la mine prin familie.. :taunt: ..eu nu am vazut nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aha... asa cum se zice ca si eu am acum ochii violeti :taunt:

asta zici numa tu.

nu vreo 7 persoane care inca mai tariesc si au trait clipa.

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu se schimba ochii asa in doua minute.

si pustiul meu avea ochii albastri cand s-a nascut si dupa cateva luni s-au facut verzi-caprui.

 

In Moldova, cand s-a nascut bunica avea ochii albastrii. Era si f bolnava insa.

Cineva a invatat-o pe strabunica sa o vanda pe fereastra pe bunica la o tiganca. Tiganca a platit-o cu ceva banuti si apoi a dat-o inapoi la familie..dar ochii erau acum de culoare caprui inchisi.

 

Se zice la noi..

 

 

cum naiba s-au schimbat asa repede? f ciudat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×