Sari la conținut
Forum Roportal
:GaGa

Rasismul, foarte activ in Romania

Postări Recomandate

Si ce trebuie facut ca sa marim numarul de romani cu bun simt ??? Le dam peste ceafa ???

 

 

 

lol, cica sa-si ridice imaginea...inteligentilor, pt ea este ceva serios, PERSONAL...unul din fratii ei este homosexual, nu e doar pt as face publicitate...cica sa-si stie locul, adica nu are dreptul sa vorbeasca, mic comunist ce esti...

da,sa-si ridice imaginea anume prin asemenea interventii in cadrul concertelor isi ridica imaginea,daca nu constientizezi treaba asta nu e vina mea,nu-ti pot schimba eu ratiunea,iar daca ajungi sa crezi in sfinta madona pai atunci ai probleme serioase,incearca totushi sa intelegi ca show-bussinesul e bazat pe bani si imagine iar pentru imagine si respectiv bani omul il face si pe dracu in 4,prin faptul ca sa-si stie locul eu nu i-am interzis nimic,pur si simplu e ridicol ca madona sa tina lectii despre discriminare ,asta cum ar fi ca hotul sa ne tina lectii despre respectarea legii,si popa sa ne invete politica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,sa-si ridice imaginea anume prin asemenea interventii in cadrul concertelor isi ridica imaginea,daca nu constientizezi treaba asta nu e vina mea,nu-ti pot schimba eu ratiunea,iar daca ajungi sa crezi in sfinta madona pai atunci ai probleme serioase,incearca totushi sa intelegi ca show-bussinesul e bazat pe bani si imagine iar pentru imagine si respectiv bani omul il face si pe dracu in 4,prin faptul ca sa-si stie locul eu nu i-am interzis nimic,pur si simplu e ridicol ca madona sa tina lectii despre discriminare ,asta cum ar fi ca hotul sa ne tina lectii despre respectarea legii,si popa sa ne invete politica

 

Io cred ca esti pe langa...auzi, cica ca si cum un hot ar da lectii despre legi...da Madonna pe cine a discriminat vreodata bah ??? Isi utilizeaza celebritatea ca sa trasmita un mesaj important de TOLERANTA si respect, ce dracu e asa rau in asta ??? Singuru lucru ce va deranjeaza este ca v-a comparat cu tiganii, vaiii...de omagiul adus lui Michael Jackson nu s-a plans nimeni si nu s-a huiduit ... puteau sa zica ca isi face reclama prin faptul ca da omagiu la Michael, dar cum romanii sunt fani de MJ, nuuuuuuuuuuuuu...hmmm, ipocrizia asta va iese pe nas !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io cred ca esti pe langa...auzi, cica ca si cum un hot ar da lectii despre legi...da Madonna pe cine a discriminat vreodata bah ??? Isi utilizeaza celebritatea ca sa trasmita un mesaj important de TOLERANTA si respect, ce dracu e asa rau in asta ??? Singuru lucru ce va deranjeaza este ca v-a comparat cu tiganii, vaiii...de omagiul adus lui Michael Jackson nu s-a plans nimeni si nu s-a huiduit ... puteau sa zica ca isi face reclama prin faptul ca da omagiu la Michael, dar cum romanii sunt fani de MJ, nuuuuuuuuuuuuu...hmmm, ipocrizia asta va iese pe nas !!!

iarashi mergi dupa principiul romanesc "daca mie imi merge dea... trebuie sa fac in asa mod incit si vecinului meu sa-i mearga la fel de bine " si michael jackson? ala cine o fost? nu tot unul de tipul madonei? treaba lor este sa "cante" sa sara ca iepele pe scena,insa nicidecum sa tina lectii despre discriminare & etc ok,si-a spus mesajul,are dreptul la opinie,atunci de ce naiba ii criticati pe aia care au huiduito? sau folosit si ei de dreptul la opinie,de discriminare... trebuie sa se ocupe organizatiile internationale nu artistii,degraba ajungem sa-i pupam in fund si sa le mai ascultam si mesajele din campania electorala,rostite la concerte.Mare dreptate a avut Dan Bitman....

Iar cu bah,fah,si alte cuvinte de acest gen,vorbesti cu nenii aia de la ferma,nu cu mine

Editat de .Max.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca sa propovaduiesti raul in lume sub masca perfida a luptei pentru libertatea totala a homosexualitati lezbianismului, drogului, desfraului, degenararii umane intr-un cuvant, in mod clar nu este de la Dumnezeu. In ceea ce priveste chestiunea discriminari rromilor la noi in tara este complet aiurea. Rromii sunt de mult plecati in tari mai civilizate. Dintre cei ramasi sunt prin puscarii. Si cei de buna credinta convietuiec in mod amiabil impreuna cu toate natiile care alcatuiesc acest popor.

 

Iar cu bah,fah,si alte cuvinte de acest gen,vorbesti cu nenii aia de la ferma,nu cu mine

 

 

Limbajul ei nu difera cu mult de limbajul tau. Vezi-ti barna din ochi. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca venea Fecioara Maria sa vorbeasca despre discriminarea rromilor, huiduielile nu-si aveau rostul. Dar cand vine Madona si face pe sfanta, atunci huiduielile sunt parte din scena de circ.

 

ba da, isi aveau sau nu rostul, contestatari ar fi fost chiar si daca ar fi fost maica precista-n persoana. cand iti place cineva, iti place cu bune si cu rele. iar cei care au huiduit s-au dus la concert 'de fite' nu c-ar fi iubit-o pe madona si muzica ei. cei ce n-o admira, in mod logic, nu se duc la concertele ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ba s'ar fi dus...si nu de fite

 

s'au dus sa o asculte cantand...si atat...si e normal, caci e cantareata...

 

daca vroiau discurs , se duceau la adunari de alt gen

 

in fine, mie toleranta asta care pune unghia in gat exprimarii altor convingeri...imi miroase a altceva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Limbajul ei nu difera cu mult de limbajul tau. Vezi-ti barna din ochi. :x

pai unde m-am adresat eu doamnei/domnisoarei fata cu cuvintul "fah"?

Editat de .Max.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca sa propovaduiesti raul in lume sub masca perfida a luptei pentru libertatea totala a homosexualitati lezbianismului, drogului, desfraului, degenararii umane intr-un cuvant, in mod clar nu este de la Dumnezeu. In ceea ce priveste chestiunea discriminari rromilor la noi in tara este complet aiurea. Rromii sunt de mult plecati in tari mai civilizate. Dintre cei ramasi sunt prin puscarii. Si cei de buna credinta convietuiec in mod amiabil impreuna cu toate natiile care alcatuiesc acest popor.

Mi-e rusine ca te-am pus odata pe lista de prieteni.Dovada ca ma pot insela mult in privinta cuiva.Locul tau,e in Gestapo.Tu nu esti ,,de la Dumnezeu".Tu esti cel ce propovaduieste raul.Si inainte de a-i califica pe altii ca ,,degenerati",mai bine te-ai uita in oglinda!

P.S. cand si unde a facut Madonna aplologia consumului de droguri??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai unde m-am adresat eu doamnei/domnisoarei fata cu cuvintul "fah"?

:x

Imi cer scuze. Mi s-a parut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se poarta ca vedetele sa se atasaze unei cauze sociale sau umanitare pe care sa o promoveze cu orice ocazie

 

si-a zis femeia speech-ul, ok

a venit, a plecat

 

apoi noi ramanem cu problemele noastre si vedem cum ne descurcam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×