Sari la conținut
Forum Roportal
:GaGa

Rasismul, foarte activ in Romania

Postări Recomandate

:x Crede-ma, prefer intunericul in care traiesc eu, decat lumina in care crezi tu ca traiesti.

 

Pace!

 

atunci ramai in your fucking darkness, in fond si la urma urmei cui ii pasa ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca a fost huiduita, inseamna ca mai exista romani care tin la identitatea de romani, ei n-au huiduit mesajul impotriva denigrarii tiganilor, din contra ei au aplaudat atunci cand ea a zis ca toti oamenii sunt egali si nu trebuie discriminati, romanii au huiduit-o pe Madona pentru ca le-a vorbit in limba "romani", adica pe tiganeste si i-a intrebat daca stiu ce inseamna ce zice ea pe "romani". Iar cand a vazut ca romanii habar n-au ce canta ea pe tiganeste...le-a zis"nu sunteti mandri de obarsia voastra?"... :x

 

 

Nu am fost la concert , nu am urmarit dar am citit presa , daca este asa cum spui tu cred ca au facut bine ca au huiduito, cum accepta sa spuna texte fara sa stie nimic despre un popor? Nu stie nimic ( si nu o intereseaza poate )nici despre romani nici despre rromi . Cu siguranta responsabili sunt cei care i-au pregatit show-ul pentru Romania dar mai ales organizatorii romani care normal trebuiau sa cunoasca fiecare interventie a ei ,cel putin asa se face prin contract , ei erau cei care trebuiau sa "remedieze " inainte de spectacol eventualele ambiguitati .

 

Fara dubiu este una din cele mai mari Dive .

 

Dar cel mai trist este ca fiecare eveniment la noi se transforma in circ.

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca a fost huiduita, inseamna ca mai exista romani care tin la identitatea de romani, ei n-au huiduit mesajul impotriva denigrarii tiganilor, din contra ei au aplaudat atunci cand ea a zis ca toti oamenii sunt egali si nu trebuie discriminati, romanii au huiduit-o pe Madona pentru ca le-a vorbit in limba "romani", adica pe tiganeste si i-a intrebat daca stiu ce inseamna ce zice ea pe "romani". Iar cand a vazut ca romanii habar n-au ce canta ea pe tiganeste...le-a zis"nu sunteti mandri de obarsia voastra?"... :x

 

io de chestia asta nu am auzit nicaieri pe net, nici macar pe youtube...si nici pe un alt forum mult mai mare ca asta, unde este un topic tot despre concertul ei...cum dracu sa vb pe tiganeste ?? au huiduito in timpul micului speech, se vede clar pe net...om vedea daca mai sunt si alte videori, daca nu inseamna ca MINTI

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pace tuturor! :(

Nu-mi dau seama cine cu cine se cearta :(

Pace si lumina :P

BurQa a initiat un topic in care injura ca o mahalagioaica si isi smulge parul din teasta de ciuda ca e romanca.

Pace, lumina si intelegere :P

Discutia a deviat spre comunisti, Hitler si unu' Sarmalagoala sau asa ceva

Pace, lumina, intelegere si iubire :doh:

Voi respira adanc, plutind pe basica carmei care ma inconjoara spiritual si va voi ruga sa nu va mai certati intre dumneavoastra, pentru ca sunteti la un chi distanta de taramul warnurilor.

Pace, pace, lumina si qintesenta :doh:

Pentru doamna BurQa: va rog sa nu mai injuri nici macar in engleza, ca nu e voie. Pe mine nu ma prostesti. Ma pricep la engleza.

Acestea fiind spuse, va urez la revedere :)

 

Pace, lumina si bere :x

 

Capsici?! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pace tuturor! :(

Nu-mi dau seama cine cu cine se cearta :(

Pace si lumina :P

BurQa a initiat un topic in care injura ca o mahalagioaica si isi smulge parul din teasta de ciuda ca e romanca.

Pace, lumina si intelegere :P

Discutia a deviat spre comunisti, Hitler si unu' Sarmalagoala sau asa ceva

Pace, lumina, intelegere si iubire :doh:

Voi respira adanc, plutind pe basica carmei care ma inconjoara spiritual si va voi ruga sa nu va mai certati intre dumneavoastra, pentru ca sunteti la un chi distanta de taramul warnurilor.

Pace, pace, lumina si qintesenta :doh:

Pentru doamna BurQa: va rog sa nu mai injuri nici macar in engleza, ca nu e voie. Pe mine nu ma prostesti. Ma pricep la engleza.

Acestea fiind spuse, va urez la revedere :)

 

Pace, lumina si bere :x

 

Capsici?! :(

 

Compris monsieur...deh, macar am ras unpic cu postul tau, lol...

Editat de BurQa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Compris monsieur...deh, macar am ras unpic cu psotul tau, lol...

Avec rezon. Je ma bucureaux ca tu comprendeoaises.

Ma pricep la franceza. :x

Nu ma mai bag. Pastrati decenta si respectati-va reciproc si nu vor fi probleme.

Multumesc pentru intelegere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romanii si-au taiat bine creanga de sub picior...oriunde dai pe net vezi stire: ''Apelul Madonnei la toleranta este primit cu huiduieli de romani''. Toata planeta o sa va considere niste rasisti comunisti...good job !!! Cu atitudinea asta evoluati voi... :x

 

Si io sunt obligata sa suport rusinea asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si io sunt obligata sa suport rusinea asta...

Iti recomand sa emigrezi in tari unde rromii au violat, ucis... si eventual sa stai fffoarte aproape de o familie a carui copil a fost rapit (tot de rromi) si sa iti pui si pancarda pe usa ca esti roman :( :x :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti recomand sa emigrezi in tari unde rromii au violat, ucis... si eventual sa stai fffoarte aproape de o familie a carui copil a fost rapit (tot de rromi) si sa iti pui si pancarda pe usa ca esti roman :( :x :(

 

si io iti recomand sa mergi in tari unde ROMANII cersesc, fura, etc :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romanii si-au taiat bine creanga de sub picior...oriunde dai pe net vezi stire: ''Apelul Madonnei la toleranta este primit cu huiduieli de romani''. Toata planeta o sa va considere niste rasisti comunisti...good job !!! Cu atitudinea asta evoluati voi... :x

 

Si io sunt obligata sa suport rusinea asta...

toata planeta? iarashi generalizezi,imaginea romaniei este arhicunoscuta peste hotare si fara madona,iar daca in viziunea ta, intreaga planeta este reprezentat de nishte oameni fara substanta cenusie in cap,care tin poza madonei in loc de icoana,atunci tin sa te anunt ca nu esti pe Terra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×