Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu zic cel mai bine sa te hotarasti ce fata iti place si doar pe aia sa o ai.Daca umbli dupa mai multi iepuri nu e bine.

La fel de nasol e cand nu stii ce vrei.Ia o pauza si aduna-te:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e parerea mea despre cele trei femei din viata ta:

 

Prima: :stink: Life is good, ma place Magicianu...nu e urit...dar parca-mi doresc altceva...ar fi bun mai tirziu in caz ca barbatul visurilor mele nu apare. Ia sa-i bag eu pastila cu "colegii", el nu se supara, viseaza la mine in continuare iar eu arat bine in ochii lui ca deh...sint o femeie independenta care stie ce vrea, focusata pe viitor, pe cariera, etc.

 

Parerea mea e ca daca o femeie te vrea, te are indiferent cit de "colegi" ati fii. Sint atitea cazuri de femei care au relatii cu colegi, sefi, subalterni pentru ca vor sa fie cu ei in ciuda complicatiilor care se pot si se vor ivi. Asa ca las-o balta si cauta pe cineva care vrea sa fie cu tine fiindca te place si nu fiindca nu are ceva mai bun la orizont.

 

A doua: :cheer: De asta mi-e mila. Mai ales ca zici ca e desteapta. Fiindca ea e cea care o sa fie aruncata daca prima decide sa iti acorde inca o sansa. Spui ca e plina de calitati dar cea mai mare calitate mi se pare ca o are este ca e prietena cu prima...hai fii sincer...incerci din cind in cind sa mai afli noutati despre prima de la ea?

 

Desi e greu sa fii singur, cind decizi sa fii intr-o relatie cu cineva ar trebui sa fii acolo 100%. Nu este drept pentru ea sa fie implicata cu un partener numai cu o jumatate de inima disponibila (sau o treime in cazul tau), in special daca incepe sa aiba sentimente pentru tine. Ar trebui sa fii mai putin egoist, sa te pui in situatia ei si sa judeci si din punctul ei de vedere sa vezi ce simti cind partenerul tau e cu tine doar pt ca femeia visurilor lui nu il vrea momentan. 8) Hmmm, asta ti se intimpla tie cu prima dar nu vrei s-o recunosti!

 

A treia: =P~ Foarte similara cu cea de-a doua dar nu asa de grav. Cel putin ea nu e prietena ta oficiala inca si nu are legaturi cu prima.

 

Parerea mea este ca ar trebui sa-ti iei gindul de la prima si sa le lasi pe celelalte doua sa-si vada de viata lor iar intre timp...take-it easy, nu mai fii asa de disperat sa intri intr-o relatie serioasa ca nu ai sa fii capabil pina nu iti rezolvi sentimentele pe care inca le ai pentru prima.

Editat de TrueNorth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Frumos spus..mi-ai dat de gandit. Dar nu inseamna ca daca ma mai gandesc la colega mea nu incerc sa fiu un prieten cat mai bun pentru prietena mea. NU cer informatii..ar fi ridicol..oricum pe colega o vad zilnic, desi nu vorbim.

Imi fac multe remuscari pentru ea, dar totusi incerc sa fiu un prieten cat mai bun.

Daca ne vom desparti, nu va fi pentru ca colega mi.ar acorda o alta sansa, in primul rand nu ar face asa ceva, e amica ei.

Si bineinteles nu ma voi grabi sa sar in bratele alteia, oricine ar fi, nu fac asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si iata dupa aprox....n luni.....vor aparea trei fete pe forum acuzand barbatii de cat de porci sunt si chestii de genul asta =P~

 

esti fericit....desi as spune ca nu ! gandeste-te care ti se pare ca te completeaza mai bine.....celorlalte doua fete spune-le frumos ce si cum...dar nu continua asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru The Magician

 

Ce faci tu se numeste multitasking, eu te-as sfatui totusi sa mergi pe serial. Procedura pe care o aplici este obositoare (deja se vede) si chiar daca pare la prima vedere, nu este de loc productiva. Efortul acesta i-ti va aduce numai necazuri tie dar si lor. De remarcat, ca esti o persoana care constientizeaza realitatea, majoritatea masculilor orgoliosi braveaza in aceasta situatie. Avand o inima mare in care incape multa dragoste i-ti vei gasi singur calea. Sa nu te crezi magician.

Editat de davos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata e complicata si imprevizibila.Nu trebuie sa te stresezi foarte mult.Timpul le va rezolva pe toate. :cheer:

Eu cred ca tie ti-a 'ramas' gandul la prima 8) .Pe a doua ai acceptat-o in viata ta din inertie(sau consolare),dar asta nu inseamna ca nu esti capabil sa tii sincer la ea.Cu a treia tipa e flirt pe net...si poate mai mult :good: .Nu cred ca tu ai gresit cu ceva,in final fiecare are dreptul de a-si cauta fericirea ,oriunde ar fi ea :stink: )).Ceea ce faci tu e normal pt varsta ta =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Viata e complicata si imprevizibila.Nu trebuie sa te stresezi foarte mult.Timpul le va rezolva pe toate. :cheer:

Eu cred ca tie ti-a 'ramas' gandul la prima 8) .Pe a doua ai acceptat-o in viata ta din inertie(sau consolare),dar asta nu inseamna ca nu esti capabil sa tii sincer la ea.Cu a treia tipa e flirt pe net...si poate mai mult :good: .Nu cred ca tu ai gresit cu ceva,in final fiecare are dreptul de a-si cauta fericirea ,oriunde ar fi ea :stink: )).Ceea ce faci tu e normal pt varsta ta =P~

 

F bine punctat. Mai ales la primele 2. Pe a 3 a inca n-o cunosc, nu-mi pot forma o parere definitiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vad unde e problema "masculule" .. De una iti place si nu o poti uita, pe aia sa o alegi..

Una e pe net.. mai bine ceva aproape si real.

Cealalta te place si tu accepti in lipsa de alta, vezi sa nu fi refuzat mai tarziu din aceasta cauza de cea care chiar iti place...

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×