Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si baiatu ala cu care l-ai facut gelos pe celalalt a meritat sa sufere si sa-i dai sperante?

 

Nu a suferit.Aveam 17 ani, ieseam la cate un suc,la film,chestii nevinovate.Poate ca se si saturase sa ma tot plimbe,ca nu-i prea iesea nimic... =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer omule ma faci sa rad.Ai 22 de ani si poti avea o astfel de gandire?

Deschide ochii mai repede, ca s-ar putea sa nu te mai alegi cu nimic.Tu nu stii ce inseamna sa ai o relatie cu cineva.Daca stiai nu te comportai asa.

Poate o sa ti se intample si tie sa fii cu una, si aia sa umble cu mai multi.Sa vezi cum e.Ai merita;)

 

Poate ai nevoie sa recitesti ce am scris, nu am inselat pe nimeni.

Un astfel de gandire ? Ce fel de gandire? Ce imi plac mie oamenii care recita banalitati cotidiene , dar de fapt nu spun nimica. Spune clar, ce te deranjeaza? Ca ma gandesc daca pot sa am o relatie cu cineva cat timp am o prietena?

Frumos ar fi sa si argumentezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu meriti efortul meu de ati argumenta.Vei intelege cand mai cresti despre ce am vrut eu sa zic

 

Mai bine spus nu poti sa aduci argumente si te ascunzi in spatele unei atitudini de falsa moralitate si revolta.

Este o tendinta umana , cred ca un pic perversa , sa ne bucuram atunci cand un necunoscut pare mult mai inferior decat tine, e o modalitate indirecta de a te ridica in slavi.

Desi, cand te apropii de necunoscut, constati ca nu exista diferente f mari intre voi ca si caracter, doar diferente de context social, situatii etc.

O zi buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

magicianule... incearca sa citesti un pic si printre randuri...

lasa la o parte primul instinct de a-i critica pe cei care te critica sau te judeca sau te catalogheaza in vreun fel... incearca sa vezi numai esenta celor spuse.

 

eu sunt de acord cu tine, ca fiecare din noi ne gandim mai intai la fericirea noastra si apoi le a celorlalti si ca suntem egoisti.

si singura "nedreptate" pe care o faci este daca te-ai folosi de cea de-a doua pentru a ajunge la prima.

 

DA, moral este nedrept. nu este nici o rusine sa incercam sa ne ferim sa ne construim fericirea pe nefericirea altuia. problema eca asta este calea cea mai usoara. nu intotdeauna insa este si cea mai buna. pentru ca toate se intorc impotriva noastra la un moment dat.

 

si inca ceva... poate ca ar trebui sa accepti ideea ca fata pe care TU o doresti nu este disponibila sa ti se daruiasca.

chestia cu "suntem colegi" e apa de ploaie. daca te-ar vrea, ar trece si prin foc. chestia este ca nu vrea! sorry...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..iar daca o sa dispara cumva "suntem colegi" o sa apara, "ai fost cu prietena mea".. renunta la ele du-te la Bucuresti, asta daca esti sigur ca merita. =P~

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
magicianule... incearca sa citesti un pic si printre randuri...

lasa la o parte primul instinct de a-i critica pe cei care te critica sau te judeca sau te catalogheaza in vreun fel... incearca sa vezi numai esenta celor spuse.

 

eu sunt de acord cu tine, ca fiecare din noi ne gandim mai intai la fericirea noastra si apoi le a celorlalti si ca suntem egoisti.

si singura "nedreptate" pe care o faci este daca te-ai folosi de cea de-a doua pentru a ajunge la prima.

 

DA, moral este nedrept. nu este nici o rusine sa incercam sa ne ferim sa ne construim fericirea pe nefericirea altuia. problema eca asta este calea cea mai usoara. nu intotdeauna insa este si cea mai buna. pentru ca toate se intorc impotriva noastra la un moment dat.

 

si inca ceva... poate ca ar trebui sa accepti ideea ca fata pe care TU o doresti nu este disponibila sa ti se daruiasca.

chestia cu "suntem colegi" e apa de ploaie. daca te-ar vrea, ar trece si prin foc. chestia este ca nu vrea! sorry...

 

Recunosc, ar trebui sa fiu mai tolerant, poate sunt unele persoane bine intentionate . insa mi-am dat seama ca e foarte dificil sa transpui pe forum , la niste persoane necunoscute, exact situatia proprie, Imi dau sema ca unii inteleg gresit problema ( fie ca vreau sa inssel pe prietena, sau sa ma folosesc de ea, sau sa adun trofee...) ,insa am descoperit si cateva reply uri care aprope au descris exact situatia.

probabil este dificil de inteles cum poti avea sentimente ( de grade diferite) pentru 3 fete deodata, ar putea parea un semn de superficialitate, de 'eh, ce daca am relatie, sunt mereu altele' , inteleg asta.

Mi-ar place ca cineva sa zica 'eu in situatia asta as face asa...', sa se raporteze la el cand raspunde, dar e dificil sa ne transpui in situatia altuia.

Iar despre colega, sunt constient ca ea trebuie sa-si doreasca cu adevarat, altfel e zadarnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-ar place ca cineva sa zica 'eu in situatia asta as face asa...', sa se raporteze la el cand raspunde, dar e dificil sa ne transpui in situatia altuia.

eu in situatia asta as face asa :

1. as incerca din rasputeri sa o fac pe EA sa ma vrea, fara sa apelez la "prietena" ei in nici un fel.daca nu s-ar lasa cucerita as renunta cu convingerea ca am facut tot posibilul.

2.nu mi-as face o relatie cu prietena ei, chiar daca ea ma place

3.as incerca sa o cunosc pe domnisoara de pe net, sa vad ce iese... fara sa am mari asteptari ca ea este femeia visurilor sau ca ea o va inlocui pe colega...

4.daca nu iese nimic... cu siguranta va iesi ceva cu alta.cu timpul... pt ca el le rezolva pe toate.

 

si... eu cand am fost in situatia "3 baieti si o fata"(situatie un pic diferita,mai complicata pentru ca existau sentimente puternice din partea celor 4 implicati)... eu am ajuns sa aleg cu inima dupa multe chinuri ale ratiunii si ale constiintei, "chinuri" care nu duceau nicaieri. din fericire inima a ales bine si e impacata cu alegerea ei. ceea ce iti doresc si tie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu in situatia asta as face asa :

1. as incerca din rasputeri sa o fac pe EA sa ma vrea, fara sa apelez la "prietena" ei in nici un fel.daca nu s-ar lasa cucerita as renunta cu convingerea ca am facut tot posibilul.

2.nu mi-as face o relatie cu prietena ei, chiar daca ea ma place

3.as incerca sa o cunosc pe domnisoara de pe net, sa vad ce iese... fara sa am mari asteptari ca ea este femeia visurilor sau ca ea o va inlocui pe colega...

4.daca nu iese nimic... cu siguranta va iesi ceva cu alta.cu timpul... pt ca el le rezolva pe toate.

 

si... eu cand am fost in situatia "3 baieti si o fata"(situatie un pic diferita,mai complicata pentru ca existau sentimente puternice din partea celor 4 implicati)... eu am ajuns sa aleg cu inima dupa multe chinuri ale ratiunii si ale constiintei, "chinuri" care nu duceau nicaieri. din fericire inima a ales bine si e impacata cu alegerea ei. ceea ce iti doresc si tie

 

Mersi de raspuns =P~

Multe dintre cele ce ai spus sunt si parerile mele, cu mentiunea ca relatia cu prietena ei deja exista.

vreau doar sa se rezolve cu cat mai putine suferinte din partea tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×