Sari la conținut
Forum Roportal
Ionellaa

Regretul...iti schimba viata ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai nu e nici un pacat...

 

pacat a fost poate ca ai mintit daca te-a intrebat, cu toate ca asemeneai ntrebari nu se pun, iar daca se pun nu se raspunde...

 

avea pe aici cineva o semnatura f graioare in sensul asta :" Nu ma intreba nimic ca sa nu fiu nevoita sa te mint..."

 

 

Da, m a intrebat daca mai am ceva sa i spun...daca tot ce i am zis pana acum este adevar. si i am zis ca nu mai am nimic sa i spun....hmm....si stii ce ? :flowers: cred ca am procedat bine...ptr ca NU MAI AM NIMIC sa i spun ! Pana la urma conteaza ce esti..si ce faci de acum inainte !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca am procedat bine...ptr ca NU MAI AM NIMIC sa i spun ! Pana la urma conteaza ce esti..si ce faci de acum inainte !

pai vezi... raspunsul ti l-ai dat singura ! :flowers:

iar eu, te aprob !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: Regret...regret multe...! nu stiu cu ce ma mai ajuta, dar vreau sa cred ca totul va fi bine...daca demonstrez ca intradevar regret! Si acum...povestioara...Pot spune ca am avut parte pana acum de mai multi parteneri cu care am intretinut relatii sexuale...bine, mi au fost iubiti, dar nici o relatie n a durat mai mult de 3 luni...( si cand zic multi, ma refer la 7 barbati). Acum, sunt indragostita...poate prea indragostita incat gandul numarului de barbati cu care am intretinut relatii sexuale, ma chinuie teribil. Actualul iubit...stie doar de 2 dintre ei...( asta ma face ca in fiecare zi sa trag dp mine aceeasi greutate in suflet...si mi-e frica sa nu obosesc). Mi-e rusine mie! mi- e rusine ca-l mint...ptr ca intradevar simt ca el e cel cu care vreau sa raman de acum inainte....mi-e rusine cu ce am facut...! M-am gandit sa ii spun totul...asa sa ma pot simti mai eliberata, dar nu...il voi pierde ! nu vreau asta....se pare ca e o relatie bazata pe minciuna? Nu vreau sa ma mai chinuie gandul...nu vreau sa mai fiu urmarita de trecut....Vreau doar sa ma gandesc la el, la ce va fi, cum va fi...pentru ca sincer, momentan el este totul pt mine ! As putea sa scap oare vreodata de gandurile negre ? si spuneti-mi....mi-e frica de ce va fi...mi-e frica de Judecata...pacatul meu e atat de mare ? :tease:

 

 

Ce pacat??Faci o tragedie din nimic! Inceteaza sa te mai gandesti la trecut si sa-ti mai numeri iubitii.Conteaza relatia actuala.Canalizeaza-te pe ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am avut rabdare sa citesc toat cele 7 pagini ... scuze . Pe mine unul nu ma intereseaza ce si cu cati a fost partenera mea...conteaza doar ce este din momentul in care suntem impreuna. Pe unii poate ii deranjaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te iubeste n-ar trebui sa-i pese ce-ai facut pana acum. Poate si el a fost cu mai multe (barbat fiind, e foarte posibil). Dar daca tie iti sta pe suflet asta, ca trebuie sa-i spui, probabil nu te vei linisti pana nu o faci. Si daca el e intr-adevar alesul, nu o sa te judece, ci o sa se apropie mai mult de tine si o sa aprecieze sinceritatea. Orice lucru ascuns (cu buna stiinta si cu intentia de a aduce subiectul in discutie candva) creeaza nervozitate celui care are un secret, si il indeparteaza un pic de partener. Esti sigura ca te-ar judeca? Pana la urma nu e mare branza. Daca traiesti permanent cu acea nervozitate, sfatul meu e sa-i spui, macar iti vei lua o piatra de pe suflet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca te iubeste n-ar trebui sa-i pese ce-ai facut pana acum. Poate si el a fost cu mai multe (barbat fiind, e foarte posibil). Dar daca tie iti sta pe suflet asta, ca trebuie sa-i spui, probabil nu te vei linisti pana nu o faci. Si daca el e intr-adevar alesul, nu o sa te judece, ci o sa se apropie mai mult de tine si o sa aprecieze sinceritatea. Orice lucru ascuns (cu buna stiinta si cu intentia de a aduce subiectul in discutie candva) creeaza nervozitate celui care are un secret, si il indeparteaza un pic de partener. Esti sigura ca te-ar judeca? Pana la urma nu e mare branza. Daca traiesti permanent cu acea nervozitate, sfatul meu e sa-i spui, macar iti vei lua o piatra de pe suflet.

 

 

Da, ce pacat ca nu putem fi virgine de fiecare data cand incepem o relatie noua. Ca si cum ei ar fi virgini. Nu te apuca nici sa deschizi subiectul - in primul rand ca nu-i treaba lui ce-ai facut inainte sa-l cunosti si in al doilea rand - de ce crezi ca te va crede?

Eu am fost asa o idioata ca i-am spus partenerului adevarul - si acum tot ce am spus poate si e folosit impotriva mea.

Editat de Nelinistita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, bine ati venit la Regrete Regrete.

D-vs doamna. Aveti regrete ?

Da

Cate ?

Vreo 7

Is cu dumneavostra ?

Nu, le-am lasat acasa.

Bine. Noapte buna.

Editat de Vivi Satine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Ionellaa:

 

Exista o vorba, daca esti sigur ca nu te deranjeaza raspunsul, intreaba... Am invatat ca e mai bine ca trecutul sa ramana trecut. Tu esti ceea ce esti pentru ca ai trecutul pe care il ai, exact ca in bancul cu Rashela expus mai devreme.

 

De ce te framanta atat faptul ca ai fost cu mai multi inainte?

 

La intrebarea: te-ar deranja sa stii ca femeia de langa tine a fost cu x barbati inainte? Daca e ceea ce vreau si ma inteleg bine cu ea, nu voi face un capat de tara din acest subiect.

 

@Lupini: ai o alta perspectiva despre viata decat mine, privesti din alt unghi ceea ce se intampla in jur, nu mai astepta ca toata lumea sa traga aceleasi concluzii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aia cu semnatura eram eu.

Iar eu consider ca atata timp cat el nu a facut parte din trecutul tau,nimic din ceea ce ai facut nu are cum sa il raneasca.Pentru ca nu l-ai inselat,el nu era in trecut.

Nu conteaza cu cati parteneri ai facut sex inainte.Conteaza ce ii oferi lui astazi.

Lasa regretele,iti schimba viata in rau.

Traieste azi,lasa trecutul sa-si doarma somnul.

 

Ba are cum sa-l raneasca si mai devreme sau mai tarziu o sa o raneasca chiar involuntar si el pe ea.

Ionellaa fata de el tu nu ai nici o vina ,nu l-ai inselat pe el cu altul.Problema este ca orice ar zice un barbat, oricat de altruist si indragostit ar fi,orice garantie ar da ca nu va avea accente de gelozie pe aceasta tema,involuntar chiar ,se va intampla.In momente dificile care apar intr-o casnicie,te vei trezi ca ti-o tranteste .Nu exista barbat care sa nu fie gelos chiar de loc.Cel mai intelept este sa eviti o marturisire franca.Da-i de inteles ceea ce stie deja ,adica faptul ca ai un trecut cu alti barbati,fara alte amanunte suplimentare,in acelasi timp arata-i prin atentie si dragoste,cat de putin mai conteaza astazi acel trecut.Daca te iubeste ii va fi de ajuns.Mie de exemplu mi-ar fi frica de propria mea reactie si nu as intreba mai multe , m-as multumi cu ce am astazi si cu ce alegi tu sa-mi spui.In ce te priveste ,lasa procesele de constiinta ca oricum nu te ajuta la nimic.Ce faci de acum incolo sa te intereseze nu ce a fost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×