Sari la conținut
Forum Roportal
natoporus

Carte veche de rugaciuni catre Sf. Anton

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce ar vrea cineva sa se roage lui toni?

 

5Căci este un singur Dumnezeu, şi este un singur mijlocitor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ar vrea cineva sa se roage lui toni?

 

5Căci este un singur Dumnezeu, şi este un singur mijlocitor

Editat de CONSTANTIN*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o carte foarte buna si Sfantul Anton chiar este alaturi de noi si ne ajuta. In acest moment chiar simt ca Sfantul Anton mi-a ascultat rugamintea,am avut o problema iar dupa ce m-am rugat Sfantului Anton am inceput deja sa primesc vesti bune...Daca ne rugam din inima sigur Sfantul Anton ne ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua sunt violeta Dumitru as dori daca vedeti mesajul meu sa ma ajutati daca se poate sa imi retransmiteti acesta carte de rugaciuni catre sft Anton am incercat sa o deschid dar nu merge deloc va las si un email :dvioleta26@yahoo.com sau daca cineva are o rugaciune facatoare de minuni va rog sa mi-o transmiteti si mie urgent sun in situatie de criza si am nevoie . Multumesc frumos astept

 

 

O carte care pe mine m+a ajutat de multe ori. Am transcris+o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zexe, lasa lumea sa isi urmeze credinta. Nu toti "functionam" dupa Vechiul Testament. :good:

Eu sunt consecvent şi nu dau părerea mea, ci arăt ce scrie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce e aia 36 de minuni intr-o viata ... dar Anton al tau ... azi in stadiul de mortaciune ... ce minune poate face ?

Enumara-le si eventual arata ni-le pentru ca ...doamne feri daca eu as muri ... tot ti-ar putea arata cineva minunile mele apasand el pe butoanele minunii in locul meu !

 

Era vorba de scurta lui viata de 36 de ani. Minuni a facut mult mai multe, si nu asa hocus-pocus, ci prin rugaciunile sale catre Dumnezeu. Poate odata o sa le enumar pe cele care le-a facut Dumnezeu in urma rugaciunilor mele de 9 marte. Aceste rugaciuni nu sunt ca cele pe care frecvent le auzim, in care se lauda, se (prea)mareste, se slaveste s.a. Tot acest ciclu de 9 marte este un exercitiu care, daca il urmam conform indrumarilor, nu numai ca ne ajuta intr-o anumita problema, ci ne face mai buni, mai umili, mai puternici in credinta. Fiecare zi de rugaciune are o meditatie despre virtutile pe care le-a avut sfantul Anton in timpul vietii si pe care trebuie sa le aplice si cei care tin aceste rugaciuni, macar de la o zi de marti la alta: iubirea faţă de Dumnezeu şi faţă de oameni, credinţa, umilinţa, curăţenia sufletului, lepădarea de sine, zelul

Carticica_Sf.Anton.pdf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×