Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Probleme respiratorii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pentru ca am incontinuu sentimentul ca trebuie sa respir adanc iar cand incerc nu pot ceea ce nu este satisfacator dpdv fizic si ca atare iar imi vine sa fac asta 5 minute mai tarziu.

ti s-a rezolvat problema? poate intereseaza si pe altii subiectul, mai ales pe fumatori.

nu ti se pare ca respiri mai bine cand e geamul deschis? nu ai senzatia ca respiri dar n-ai oxigen?

ai respiratie accelerata, palpitatii, ameteli, stare permanenta de sete sau doar faptul ca ai vrea sa respiri mai amplu si nu poti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ti s-a rezolvat problema? poate intereseaza si pe altii subiectul, mai ales pe fumatori.

nu ti se pare ca respiri mai bine cand e geamul deschis? nu ai senzatia ca respiri dar n-ai oxigen?

ai respiratie accelerata, palpitatii, ameteli, stare permanenta de sete sau doar faptul ca ai vrea sa respiri mai amplu si nu poti?

Sa rezolvat asa dintrodata si deocamdata.Nu stiu daca si cand voi mai trece printr-o faza din aia.Ciudat...a venit pe neasteptate si ne-exeplicate si dupa vreo 5 zile a disparut.

 

Sa manifestat doar prin faptul ca vroiam sa respir adanc si nu puteam pentru ca la un moment dat simteam o presiune acuta in piept ca si cum plamanii mi s-ar fi extins la maxim si ar apasa pe osul pieptului dar totusi nu simteam ca am tras destul aer in ei.E ca si cum ti-ar taia cineva respiratia in mijlocul ei.

 

Stii cand casti,respiri adanc si ti se umplu plamanii de aer. Ei eu nu puteam face lucrul asta...cascam si la un momentdat ma innecam pentru ca nu mai puteam continua sa trag aer in piept.

Editat de Nahreen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu puteam sa respir adanc, initial am crezut ca e de la tigari si in mare parte este dar am scapat de acest inconvenient prin folosirea pastilelor HALLS - cele cu eucalipt si ACC 600 odata pe zi. Acum nu ma mai confrunt cu aceasta probleme.

Bafta tuturor!! si respiratie adanca si usoara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu nu puteam sa respir adanc, initial am crezut ca e de la tigari si in mare parte este dar am scapat de acest inconvenient prin folosirea pastilelor HALLS - cele cu eucalipt si ACC 600 odata pe zi. Acum nu ma mai confrunt cu aceasta probleme.

Bafta tuturor!! si respiratie adanca si usoara!

 

 

 

eu am aceeasi problema, insa la mine persista deja de cateva saptamani. sunt zile in care trece de la sine, apoi revine. nu fumes, nu sufar de anxietate, nu tusesc, nu pot sa-mi dau seama de ce tot la cateva minute tb sa ma chinui sa trag aer in piept adanc si tot sa nu fie suficient.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am aceeasi problema, insa la mine persista deja de cateva saptamani. sunt zile in care trece de la sine, apoi revine. nu fumes, nu sufar de anxietate, nu tusesc, nu pot sa-mi dau seama de ce tot la cateva minute tb sa ma chinui sa trag aer in piept adanc si tot sa nu fie suficient.

Sport. Alergarile usoare sint cele mai bune. Daca apar probleme si de la asta, poate fi un blocaj energetic. Deci orice. Si....medic.

 

Prin alergari se mareste f mult capacitatea pulmonara si functionarea inimii. Dar numai daca esti sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×