Sari la conținut
Forum Roportal
Capusha

Leziune de ligamente

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna caut si eu niste pareri daca se poate. am avut o cazatura cam urata,adik mi-a rarit rotula de la piciorul stang :| am fost la medic si el m-a diagnosticat cu LEZIUNE DE MENISC asta a scris pe fisa dar mie mi-a spus k am leziune de ligamente si mi-a pus ghips pe care trebuie sa il tin pe picior 3 saptamani. am cautat pe internet si nici la leziune de menisc nici la leziune de ligament nu am vazut ca s-ar recomanda ghipsul /:lol2: va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi sa ma duc la un alt medic sau ce sa fac?? app. piciorul nu ma doare si pot sa calc pe el. multumesc

 

am uitat sa spun ca atunci knd calc pe picior simt niste puscaturi usoare la nivelul genunchiului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna caut si eu niste pareri daca se poate. am avut o cazatura cam urata,adik mi-a rarit rotula de la piciorul stang :| am fost la medic si el m-a diagnosticat cu LEZIUNE DE MENISC asta a scris pe fisa dar mie mi-a spus k am leziune de ligamente si mi-a pus ghips pe care trebuie sa il tin pe picior 3 saptamani. am cautat pe internet si nici la leziune de menisc nici la leziune de ligament nu am vazut ca s-ar recomanda ghipsul /:D va rog daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi sa ma duc la un alt medic sau ce sa fac?? app. piciorul nu ma doare si pot sa calc pe el. multumesc

 

am uitat sa spun ca atunci knd calc pe picior simt niste puscaturi usoare la nivelul genunchiului

Toate persoanele cunoscute, inclusiv eu, nu am avut ghips.

Am avut acea proteza "de regula albastra care sa tina piciorul imobilizat.

NICI DUPA OPERATIE NU SE TINE IN GIPS -cel putin asta mi au zis doctorii mie

Eu trebuie sa ma operez in cateva saptamani/luni

Operatia dureaza 40 de minute si nu se face anestezie totala

Daca vrei te poti uita pe monitor sa vezi "cum esti inauntru" :D)

Eu mi am rupt ligamentele la ora de sport acum 2 ani parca.. nu am putut fi operat pentru ca nu terminasem de crescut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×