Sari la conținut
Forum Roportal
kiki_me

Ce credeti ca s-a intamplat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci nush ce sanse ar putea avea :flowers:

Atata timp cat a supus analizei relatia ce a avut-o cu tine, mai conteaza? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut! este pt prima data cand postez pe acest forum.

Am si eu o poveste de dragoste care din pacate ieri a luat sfarsit....

Lucrurile stau asa:Lui i s-au aprins becurile dupa alta si vrea sa renunte la tine.Foarte bine.Fa-i pe plac.

Probabil s-a plictisit de relatia asta si vrea ceva nou (sau mai mult ca sigur).Cel mai probabil se va intoarce la tine ,cerand iertare ca a gresit.De acolo,sti tu ce sa faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu... chiar nu aveam de gand sa ii cersec mila adica vorba aia dragoste cu sila si cu mila nu merge.

mi-a cerut sa mai vb la tel din cand in cand poate intre timp isi da seama exact ce vrea... eu nu vreau sa fiu de umplutura si tocmai de aceea m-am gandit ca nu ar avea sens, in caz ca revine asupra deciziei, sa reluam realtia.

atat timp cat nu e sigur de ceea ce vrea si ceea c simte consider ca nu mai pot avea incerede in el si as trai cu teama ca se va repeta scena , ceea c nu imi doresc stiind f bine cat de greu imi e acum. sper sa imi revin repede si sa uit cat mai usor .

USOR DE ZIS MAI GREU DE FACUT :flowers:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cel mai probabil se va intoarce la tine ,cerand iertare ca a gresit.De acolo,sti tu ce sa faci.

La ce? La o privire ochi-in-ochi pe luna?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici varsta, nici veniturile sau obligatile financiare, nici colega nu sunt cauzele reale.

 

Traiul impreuna este moartea pasiunii si a relatiei.

Nu mai prezinti mister, nu-i mai starnesti interesul, viata impreuna a devenit monotona ca majoritatea casatoriilor.

Omul cauta ceva nou, aventura mister.

Te apreciaza si tine la tine ca la o prietena, nu a vrut sa te jigneasca, a incercat sa te faca sa suferi cat mai putin.

Probabil a gasit pe altcineva disponibila langa el, colega sau altcineva de care nu vrea sa sti.

Nu putea sa-ti spuna brusc ca a jucat la doua capete.

Acum intrii in vacanta si daca mergeai la el aflai de relatie, asa ca a preferat sa te elimine din viata lui.

 

Din cauza asta cand te indragostesti trebuie sa te casatoresti pana nu moare atractia.

Ai toata viata inainte, atentie marita pe viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm..nu te mai amari cu gandul 'poate nu m-a iubit indeajuns'

omul e om si e cel mai alunecos de pe fata pamantului. in viata, dragostea e un joc de noroc.

daca ai noroc ca cel de langa tine sa nu intalneasca pe cineva care sa il atraga mai mult decat il tine langa tine ce simte el pentru tine..ai sanse sa traiesti o iubire de viata.

bucura-te de cat ai avut si nu mai cauta sa afli de ce pleaca. nu e la tine problema. el renunta. lasa-l sa plece si asa macar ramai cu sansa sa fii fericita iar.

e greu.dar mai greu e sa traiesti cu anii simtindu-te pe locul doi, trei..etc.

 

si in plus..esti atat de tanara! trebuie sa fii in floare, nu sa ofilesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si apropo... mi-a zis sa iesim la o cafea cand vine in cta ca sa discutam fata in fata, mai lejer si mai ales ca nu o sa mai fim asa tensionati... cred ca nu o sa schimbe cu ceva intalnirea asta :-s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si apropo... mi-a zis sa iesim la o cafea cand vine in cta ca sa discutam fata in fata, mai lejer si mai ales ca nu o sa mai fim asa tensionati... cred ca nu o sa schimbe cu ceva intalnirea asta :-s

ce isi face omul cu mana lui, e sfant lucru!

pacat ca atunci cand iubesti, esti mai putin cerebral.

te abtii sa nu iti faci seprante, si cu asta tot mai mari iti faci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si apropo... mi-a zis sa iesim la o cafea cand vine in cta ca sa discutam fata in fata, mai lejer si mai ales ca nu o sa mai fim asa tensionati... cred ca nu o sa schimbe cu ceva intalnirea asta :-s

Asta confirma ca are o parere buna despre tine.

Totul e sa nu te umilesti, sa nu cersesti o impacare sau sa accepti o "relatie de avarie" pentru ca i-a deteriora parerea despre tine. Sa fi demna.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tipul a ajuns la concluzia ca din relatia voastra nu are ce sa iasa, a fost sincer si ti-a spus asta inainte de a avea o relatie cu colega. Asta s-a intamplat, nici mai mult, nici mai putin.

Mie mi se pare de apreciat... ar fi pacat sa te tii de capul lui.

Nimic mai gresit.

Relatia a mers (bine sau rau) la fel cum a mers si pana acum, numai ca tipul si-a gasit alta jucarie, mai la indemana.

Pentru ca toata atentia lui e indreptata acum asupra fetei noi.

Drept pentru care nu are nevoie sa fie bruiat de catre carpa cea veche.

 

Deci, in ciuda sinceritatii brute, tipul a fost duplicitar.

 

O sa si-o ia rau de tot de la tipa noua.

Pariem?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×