Sari la conținut
Forum Roportal
kiki_me

Ce credeti ca s-a intamplat?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lucrurile stau asa:Lui i s-au aprins becurile dupa alta si vrea sa renunte la tine.Foarte bine.Fa-i pe plac.

Probabil s-a plictisit de relatia asta si vrea ceva nou (sau mai mult ca sigur).Cel mai probabil se va intoarce la tine ,cerand iertare ca a gresit.De acolo,sti tu ce sa faci.

 

Asa cum a fost convingator cu tine, care ezitai sa alegi o dragoste la distanta, tot asa convingator probabil urmeaza sa fie si cu acea colega, o va face sa renunte la prietenul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de acord cu tine, se poate intampla si lucrul asta dar din cate m-a lasat el sa il cunsosc (desi eram convinsa ca il cunosc foarte bine dar cred ca doar m-am amagit cu iluzia asta) nu ii sta in carcater sa faca aceasta chestiune. tine si de caracter si personalitate si din discutiile pe care le aveam cand venea vorba de inselat, tradat etc nu era de acord sub nicio forma si chiar se impotrivea acestui fapt. inainte sa fie impreuna cu mine a avut o relatie de 5 ani si in tot acest timp nu a inselat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el are 27 de ani iar eu 21 si probabil si diferenta de varsta a fost una din cauzele despartiirii.

Nu, asta n-ar fi un motiv... Insa multe altele da. Distanta poate...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

21 de ani ???

pai LUI sa-i para rau ! si chiar o sa-i para rau, o sa vezi. lasa-l in pace, profita de varsta pe care o ai. o sa vezi ca exista si "viata de dupa" o relatie stabila... viata care ar putea sa iti placa chiar mai mult... :flowers:

nu conteaza daca va veni sau nu la tine, daca colega ii va ceda sau nu... who cares ??

gandeste-te la tine si la faptul ca orice sut in fundulet e un pas inainte !! :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Parerea mea este sa mergi mai departe ... stiu ca e greu dar nu se merita sa incerci sa te tii dupa el etc. Se poate termina mai rau... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar este greu. au trecut mai bine de 20 de zile si eu inca nu am depasit momentul.... insa timpul le rezolva pe toate :). trist este faptul ca pe mine inca ma doare si inca plang dupa el iar el este in culmea fericirii, e fara nicio grija.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de acord cu tine, se poate intampla si lucrul asta dar din cate m-a lasat el sa il cunsosc (desi eram convinsa ca il cunosc foarte bine dar cred ca doar m-am amagit cu iluzia asta) nu ii sta in carcater sa faca aceasta chestiune. tine si de caracter si personalitate si din discutiile pe care le aveam cand venea vorba de inselat, tradat etc nu era de acord sub nicio forma si chiar se impotrivea acestui fapt. inainte sa fie impreuna cu mine a avut o relatie de 5 ani si in tot acest timp nu a inselat.

 

 

Esti tu sigura ca in 5 ani nu a inselat?

Eu nu as fi..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-adevar este greu. au trecut mai bine de 20 de zile si eu inca nu am depasit momentul.... insa timpul le rezolva pe toate :roll:. trist este faptul ca pe mine inca ma doare si inca plang dupa el iar el este in culmea fericirii, e fara nicio grija.

 

Parerea mea este ca a existat o nepotrivire intre voi de la inceput.Relatia fiind la distanta nu ati sesizat-o nici unul din voi.Fostul tau iubit,am sa-i zic asa, cred ca este acel tip de barbat care are nevoie de o femeie vulnerabila sau macar aparent vulnerabila.Care sa arate ca are nevoie de el.A preluat toata sarcina financiara a relatiei,cu toate ca asta l-a afectat,dar nu ti-a aratat,a contribuit la echilibrarea ta in privinta facultatii,tu i-ai dat lui un anumit echilibru.In timp insa misterul dintre voi s-a epuizat,tu probabil ca ai vrut sa ii arati ca esti puternica si se poate baza pe tine,ca esti gata sa pui umarul la relatie si sa mergi chiar mai departe,sa va casatoriti.E, taman asta nu dorea sa auda,ca are langa el o femeie puternica care doreste sa se si manifeste ca atare.Pentru el, cea mai buna varianta era o femeie puternica care face pe neajutorata.Pun pariu ca asa este colega,mai mare ca tine un pic si pisicita nevoie mare.O sa-l dea cu capul de toti peretii,cu aia si-a gasit beleaua.Nu este un om rau, doar ca nu este total maturizat.Ii place sa se joace in relatie ,nu sa aiba obligatii, iar jocul sa aiba impresia ca il conduce el,chiar si stiind ca nu este asa.

Nu stiu daca merita sau nu zbuciumul tau,dar nu cred ca sta fara grija,asa cum zici.Nu este un cuceritor profitor,poate ca mai are dreptul la o sansa, dar trebuie sa invatati amandoi din aceasta sincopa.Ar fi bine sa te intalnesti cu el,fii blanda si concilianta ,incearca si tu faza cu pisiceala, dar urmareste-l cu atentie .Daca nu vine cu cenusa in cap si zero pretentii,nu merita o alta sansa ,va juca vesnic la doua capete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intr-adevar este greu. au trecut mai bine de 20 de zile si eu inca nu am depasit momentul.... insa timpul le rezolva pe toate :o:. trist este faptul ca pe mine inca ma doare si inca plang dupa el iar el este in culmea fericirii, e fara nicio grija.

 

Hai sa ne intalnim undeva si sa suferim amandoua, ca si eu m-am despartit de curand. Numai ca eu nu sufar din cauza fostului, ci dupa altul cu care nici nu am fost. Oricum, sufar...asa ca am avea ce discuta! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa ne intalnim undeva si sa suferim amandoua, ca si eu m-am despartit de curand. Numai ca eu nu sufar din cauza fostului, ci dupa altul cu care nici nu am fost. Oricum, sufar...asa ca am avea ce discuta! :roll:

mai bine intalniti-va si iesiti sa va distrati nu sa plangeti dupa ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×