Sari la conținut
Forum Roportal
Alexandru82

Relatie cu o asexuala

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poftim? Adica, daca nu ai orgasm vaginal, n-are rost sa mai faci sex normal, ca e total neinteresant?

Ma asteptam cel mult de la un barbat, la replica asta, dar de la o femeie, ma lasa perplexa...

 

habar nu am, nu ma "introduc" :lol: in categoria asta asa ca nu iti pot da o informatie bazata pe propria mea experienta, dar daca o femeie a observat sa asa obtine un orgasm usor si sigur.. iar la sexul vaginal acest lucru nu se intampla si nu poate avea orgasm vaginal, indiferent de durata/ calitatea actului, cred ca e logic sa prefere sexul oral celui normal. Sexul normal il face pt partener si nu pt ea insasi, de asta si frecventa redusa si ideea ca e asexuala (pana ieri nu am auzit de cuvantul asta) :bye:

 

Am incercat numai sa dau o explicatie ideii asteia cu asexualitatea :lol: sorry :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol: :lol: :( :P

mai...un singur lucru stiu sigur... fata asta e chiar desteapta... dupa numai o saptamana, in care cred ca nici macar nu ai apucat sa-i pui mana in sutien sa vezi daca il are cu burete sau nu...ea ti-a zis cu cuvintele ei ceva de genu "mai baiete fii atent in ce te bagi...cu mine e mai greu cu sexu normal, pana acum am intalnit numai pulifrici care si-o bagau si dupa 3 du-te vino si-o scuturau...orgasm stiu pot sa am pentru ca ma mai masturbez si io din cand in cand si (cel putin) unu chiar a lins savarina...asta ca sa nu crezi ca sunt vreo mironosita care nu stie ,nu a vazut , nu a pus mana (gura)...si mai e ceva...obismuiesc sa o sug si chiar imi place...bine recunosc ca nu mi se intampla des ca na...sunt ASEXUALA... " (w00t)

 

si tu ai pus botu repede...la figurat...normal :doh:

si tot la fel de repede o sa pui si la propriu .... :P

Pai pune saracul botul, ce nu face el pentru fericirea fetei ?

Daca doar asa poate avea orgasm. ;)

 

Sexul normal il face pt partener si nu pt ea insasi, de asta si frecventa redusa si ideea ca e asexuala (pana ieri nu am auzit de cuvantul asta) :bye:

 

Am incercat numai sa dau o explicatie ideii asteia cu asexualitatea :) sorry :good:

Te intreb de curiozitate si daca nu vrei, nu raspunde.

Cat de des faci tu sex, incat o data pe saptamana se considera rar ?

Ma rog, pot raspunde si alte femei. :o:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pune si cu vibratorul? barbatul meu nu e in fiecare noapte acasa :bye:

 

eu is maritata de niste ani... am o varsta si 2 puradei... la inceputul relatiei ne sexuiam ca iepurasii de mai multe ori pe zi

Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca e logic sa prefere sexul oral celui normal. Sexul normal il face pt partener si nu pt ea insasi, de asta si frecventa redusa si ideea ca e asexuala

 

nu e logic si nu e normal ce zici tu acolo :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se pune si cu vibratorul? barbatul meu nu e in fiecare noapte acasa :lol:

 

eu is maritata de niste ani... am o varsta si 2 puradei... la inceputul relatiei ne sexuiam ca iepurasii de mai multe ori pe zi

Te cred, de aia ai facut repede doi puradei . :o:

 

Sa iti traiasca. :bye:

 

Ideea era, cand aveai o relatie in adolescenta, nu cat de des faci acum :lol:

Si ala nu se pune. :( In schimb cu degetul, da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e logic si nu e normal ce zici tu acolo :bye:

 

:o: n-o fi logic... dar ce alt motiv ar avea o femeie normala sa refuze sexul? E inhibata? nu e... ii place sexul oral, e molestata? nu vad semne ca i-ar fi teama. e frigida?... ne, are dorinta saxuala. e anorgasmica? ne.. are orgasm clitoridian.

 

Deci pur si simplu actul sexual "normal" nu ii produce nici un fel de placere. Poate in timp o sa ajunga sa-i placa si asta... in definitiv orgasmul se mai si antreneaza

 

deea era, cand aveai o relatie in adolescenta, nu cat de des faci acum

Si ala nu se pune. In schimb cu degetul, da.

 

In adolescenta mea, nu se pune (ca nu stiam ce e aia) iar pe la 18 ani cand am aflat am dat peste unu si mai prost ca mine... de asta am avut ani buni probleme sa ajung la orgasm (de orice fel) chiar si prin masturbare...

Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca e logic sa prefere sexul oral celui normal.

Sexul oral nu inseamna aproape nimic daca nu este urmat de penetrare...la femeie ma refer.

 

Cat despre sexul pe care il face pentru barbat...este o idee prea urata pentru a fi comentata.

 

Deci pur si simplu actul sexual "normal" nu ii produce nici un fel de placere. Poate in timp o sa ajunga sa-i placa si asta... in definitiv orgasmul se mai si antreneaza

Sexul este placut si in lipsa oragasmului, iar in cazul ei, nu poti sa spui ca nu simte niciun fel de placere. Din cate am inteles eu, ea se cam umezeste cand practica sexul oral...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

discutam degeaba, ea nu e aici sa confirme sau sa infirme :lol: iar el vorbeste din auzite.

 

Sexul este placut si in lipsa unui orgasm, dar daca ea o fi dat numai peste ciobani...

 

eu am zis, s-o ia usor.. sa nu se arunce imediat la sex! s-o invete intai cu intimitatea dintre doua persoane... am zis ceva gresit?

 

Ce discutie :o: .... @Anca

Esti bisexuala ?....

Nu! nu sunt bisexuala... nu ma atrag femeile, nu-mi place nici sexul in grup... sunt fidela si indragostita de barbatul meu :lol: de unde ai scos-o ca as fi besexuala? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:bye: n-o fi logic... dar ce alt motiv ar avea o femeie normala sa refuze sexul? E inhibata? nu e... ii place sexul oral, e molestata? nu vad semne ca i-ar fi teama. e frigida?... ne, are dorinta saxuala. e anorgasmica? ne.. are orgasm clitoridian.

 

Deci pur si simplu actul sexual "normal" nu ii produce nici un fel de placere. Poate in timp o sa ajunga sa-i placa si asta... in definitiv orgasmul se mai si antreneaza

 

In adolescenta mea, nu se pune (ca nu stiam ce e aia) iar pe la 18 ani cand am aflat am dat peste unu si mai prost ca mine... de asta am avut ani buni probleme sa ajung la orgasm (de orice fel) chiar si prin masturbare...

Aha..deci erai asexuala :o:

Chiar nu iti dai seama ca discutia cu el era la misto ?

Fata l-a luat asa ca sa nu aiba el pretentii sexuale si sa vada daca il intereseaza persoana, si nu corpul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×