Sari la conținut
Forum Roportal
RainbowRose

Magie, superputeri, sau imaginatie prea bogata?

Postări Recomandate

Si de ce crezi ca o asemenea tehnica,ar trebui facuta publica? -chiar crezi ca sunt doar oameni bine-intentionati,care vor doar sa-si extinda limitele? -eu ma indoiesc...

Oricum,chiar daca ti-as spune,nu ai putea sa pui in practica.Trebuie sa fi capabil sa simti acele energii,sa intri in comuniune cu natura,iar pentru asta,ti-ar fi necesar sa ai un antrenament sustinut in meditatia zen/yoga.Bruiajul din mentalul oamenilor obisnuiti si incapacitatea de a se concentra,sau de a-si abandona limitele,fac ca asemenea puteri sa pare ceva incredibil...

Vrei sa poti influenta vantul...doar ca trebuie sa FI vantul.Cand constiinta ta va depasi unele limitari,te vei regasi in vant,si vei regasi vantul in tine...atunci,a il controla,va semana cu a-ti controla corpul.

Be the spoon. Matrix. :o: :focus: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

there is no spoon . eu personal dau cu bile energetice in nori .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
there is no spoon . eu personal dau cu bile energetice in nori .

joci biliard? :o: si nori saracii chiar " se simt" si se executa la varjelie tale .... iti e somn? :focus: caci numai asa imi explic visele cu ochii deschisi :cry:

multa iubire

 

Si de ce crezi ca o asemenea tehnica,ar trebui facuta publica? -chiar crezi ca sunt doar oameni bine-intentionati,care vor doar sa-si extinda limitele? -eu ma indoiesc...

Oricum,chiar daca ti-as spune,nu ai putea sa pui in practica.Trebuie sa fi capabil sa simti acele energii,sa intri in comuniune cu natura,iar pentru asta,ti-ar fi necesar sa ai un antrenament sustinut in meditatia zen/yoga.Bruiajul din mentalul oamenilor obisnuiti si incapacitatea de a se concentra,sau de a-si abandona limitele,fac ca asemenea puteri sa pare ceva incredibil...

Vrei sa poti influenta vantul...doar ca trebuie sa FI vantul.Cand constiinta ta va depasi unele limitari,te vei regasi in vant,si vei regasi vantul in tine...atunci,a il controla,va semana cu a-ti controla corpul.

Be the spoon. Matrix. :o: :D :P

pai asemenea tehnica NU EXISTA la om deci nu are cum sa fie facuta publica :lol: asta cu capabil suna a incapabil de a pricepe ca imaginatia nu are nimic de a face cu ploaia vintul si altele ....deci bruiajul creierului este in intelegere :doh: si tu visezi frumos cu ochii deschisi?

ps asta cu " Vrei sa poti influenta vantul...doar ca trebuie sa FI vantul" e ' tare" si daca toti ar fi " vintul " vintul ce ar fi????? :o:

multa iubire

 

there is no spoon . eu personal dau cu bile energetice in nori .

si mie mi-a placut matrix dar nu ma cred neo :o: deci .... :o:

multa iubire

Editat de the_listener

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
joci biliard? :o: si nori saracii chiar " se simt" si se executa la varjelie tale .... iti e somn? :focus: caci numai asa imi explic visele cu ochii deschisi :cry:

multa iubire

amice fugi ca se raceste grisuletul si e ora ta de nani lasa-i pe ai mai batrini . :lol:

si ceea ce am spus eu seamana a joc de popice :doh: si visele cu ochii deschisi presupun starea de veghe nu somnolenta mai studiaza .

 

Si cu asta ai demontat si capacitatile lui Gizas de a certa vantul si marea...

 

O sa arzi in Iad, Listener.

 

 

shit ! la asta nu ma gandisem . iarta-l doamne pe robul tau listener ca nu stie ce zice . binecuvanteaza-l doamne intru mare mila ta . amin !

Editat de vali_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cu asta ai demontat si capacitatile lui Gizas de a certa vantul si marea...

 

O sa arzi in Iad, Listener.

amice , au existat la apostoli anumiti demoni pe care nu ii puteau scoate .... DECI isus a mers pe mare si un apostol(te las pe tine sa ii descoperi numele ) "ajutat de isus a putut face acele minuni nici o legatura cu aberatiile " psihicilor " de doi lei ... deci kontro daca taceai filozof ramineai...... :o:

multa iubire

 

amice fugi ca se raceste grisuletul si e ora ta de nani lasa-i pe ai mai batrini . :o:

si ceea ce am spus eu seamana a joc de popice :o: si visele cu ochii deschisi presupun starea de veghe nu somnolenta mai studiaza .

 

 

 

 

shit ! la asta nu ma gandisem . iarta-l doamne pe robul tau listener ca nu stie ce zice . binecuvanteaza-l doamne intru mare mila ta . amin !

auzi tu ,roaga-te pentru tine sa te scape dumnezeu de timpeniile din capsor.... si de aia care " te-au binecuvintat" cu aberatiile lor cu " popice" biliard" si alte " daruri - sageti , scutece :focus: a scuza-ma scuturi :cry: deci eu am trecut de perioada povestilor cu " feti frumosi" ilene cosinzene" " pitici" si licurici " DE LUMINA" :lol: deci pacat ca batrinetea nu e egal cu intelepciunea.... asa ca vali replica ta cu grisul se aplica si la batrini caci unii din ei nu mai au dinti sa mestece :doh:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci sunt aberatii. Mai putin cand e vorba de Gizas, acolo e autenticitate.

 

Religia iti mananca creierii, nu ai niciun fel de respect de sine, Listener.

 

Chiar daca ai fi tacut pe subiect, tot nu ramaneai filosof.

Te-ai apucat sa contesti niste pseudo-capacitati pe care totusi i le atribui altui om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci sunt aberatii. Mai putin cand e vorba de Gizas, acolo e autenticitate.

 

Religia iti mananca creierii, nu ai niciun fel de respect de sine, Listener.

 

Chiar daca ai fi tacut pe subiect, tot nu ramaneai filosof.

Te-ai apucat sa contesti niste pseudo-capacitati pe care totusi i le atribui altui om.

kontro eu contest aberatiile ... cit despre acel " om" e mult de discutat.... si normal ca in " respectul tau de sine " ai uitat ca superficialitatea la mine nu tine contro..... deci dupa cum spuneam daca " taceai filozof ramineai" :o: alte nelamuriri? :focus:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi tu ,roaga-te pentru tine sa te scape dumnezeu de timpeniile din capsor.... si de aia care " te-au binecuvintat" cu aberatiile lor cu " popice" biliard" si alte " daruri - sageti , scutece :cry: a scuza-ma scuturi :lol: deci eu am trecut de perioada povestilor cu " feti frumosi" ilene cosinzene" " pitici" si licurici " DE LUMINA" :doh: deci pacat ca batrinetea nu e egal cu intelepciunea.... asa ca vali replica ta cu grisul se aplica si la batrini caci unii din ei nu mai au dinti sa mestece :o:

multa iubire

amice tu cand vrei ignori scriptura dar te iert :o:

 

 

matei 17:20. Iar Iisus le-a răspuns: Pentru puţina voastră credinţă. Căci adevărat grăiesc vouă: Dacă veţi avea credinţă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×