Sari la conținut
Forum Roportal
superstea cristina

vis ciudat

Postări Recomandate

Buna seara,

 

Mentionez ca nu stiu prea multe lucruri despre existenta noastra pe pamant, ca am luat cunostinta de multe teorii, dar nu stiu exact ce sa cred, ca am avut ceva experiente mai ciudate, dar nu stiu cum sa le cataloghez... in fine. cert este ca am avut un vis foarte ciudat, care sunt sigura 100% ca nu a fost produsul imaginatiei mele si, efectiv, nu stiu cum sa-l interpretez.

 

Daca cineva are vreo idee, am sa va rog frumos sa va dati cu parerea. mersi frumos. :P

 

Am visat intr-o noapte, acum vreo luna, ca eram in vizita la ceva rude, (nu am recunoscut pe nimeni, ele ma stiau pe mine), toate avand cam peste 50 de ani. stateam la o masa si la un moment dat apare o baba (nu pot sa-i zic batrana, pt. ca...parea mai mult decat batrana, era baba rau :)) ). era oarba si avea un toiag ca de argint in mana cu care se ghida. n-am sa-i uit nicodata ochii: erau foarte albastri, dar totusi acoperiti de ceva ca un val si - desi nu vedea cu ei (nu stiu de unde stiam eu acest lucru), ma fixa cu privirea. dupa ce a stat de vorba cu cei de la masa a venit la mine si mi-a zis:

- eu sunt cristina. eu nu intelegeam si i-am zis: nu, eu sunt cristina. ea mi-a replicat: nu, tu esti KUMA. acesta este numele tau universal, asa cum al meu este cristina. :|:|:| eu cred ca ma uitam foarte nedumerita si mi-a explicat ca numele meu pe pamant este cristina, dar adevaratul meu nume este kuma, ca uneori venim pe pamant, dar ce se intampla aici nue ste chiar atat de important, ca ea nu a mai foist demult de pamant, dar a venit pentru scurt timp si ca, pe pamant, venim ca sa rezolvam diferite probleme, dar sa nu-mi fac griji ca nu-s atat de importante. totul mi l-a zis destul de rapid, in nu foarte mutle cuvinte. eu ma gandeam s-o intreb ce se va intampla cu lumea, dar mi-a fost frica :)).

dupa care a venit un nene si m-a intrebat: tie nu ti-e frica sa stai singura la ultimul etaj? eu nu am inteles nimic, dar i-am zis ca nu :))

 

visul s-a mutat apoi in alt plan, in aceeasi casa, dar ma opresc aici, pt. ca nu stiu pe cine ar putea interesa. certe ste ca, dupa ce mi-a vorbit, baba m-a atins cu batul acela si am simtit o vibratie foarte ciudata. nu era nici de rau, nici de bine, era...ciudat.

 

m-am trezit si m-am dus direct la calculator sa caut Kuma pe net. n-am gasit pe nimeni cu acest nume, dar aparent este o stea, din constelatia dragonului (Nu draconis), care - privita prin microscop - se vede ca si cum ar fi doua stele. :)

 

efectiv, nu stiu ce sa cred.

 

 

 

Incredibil!!! :crazy: :doh: 8) ;)

Acum 3 ani in acelasi mod mi-am auzit numele si aceeasi "batrana "mi la spus,dar ma avertizat ca numele trebuie sa fie pastrat secret...tin minte si "toiagul"care era putin rasucit.In cazul meu eu stateam deasupra unui glob,un glob albastru si in timp ce studiam globul,ea a aparut odata cu o lumina,ori a iesit dintr-o lumina,posibil o poarta din alt plan."Batrana" mi-a spus ca omenirea se va transforma radical.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incredibil!!! :crazy: :doh: 8) ;)

Acum 3 ani in acelasi mod mi-am auzit numele si aceeasi "batrana "mi la spus,dar ma avertizat ca numele trebuie sa fie pastrat secret...tin minte si "toiagul"care era putin rasucit.In cazul meu eu stateam deasupra unui glob,un glob albastru si in timp ce studiam globul,ea a aparut odata cu o lumina,ori a iesit dintr-o lumina,posibil o poarta din alt plan."Batrana" mi-a spus ca omenirea se va transforma radical.

 

Batrana aia e Marea Preoteasa.

 

Interesante vise. :P

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Batrana aia e Marea Preoteasa.

 

Interesante vise. :crazy:

 

 

Intr-adevar,interesante!Am inceput sa cred,ca sunt lumi paralele,mi sa confirmat.Aceste vise nu sunt aievea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sti...:doh:) eu visasem odata ca unu cu o dacie rosie daduse peste mine pe sosea...m-am trezit brusc ... si tot ma gandeam la vis. in fine iar adormisem. La o luna dupa vis culmea e ca pe sosea nu ma asigurasem...era sa da un vecin cu dacia rosie peste mine...norok ca a franat la timp...mama ce sperietura trasesem atunci...si acum imi este frica sa mai trec strada :crazy: si ...de atunci am avut multe vise numai cu informatii desene ...chesti dastea. In viata reala mi se intampla sa traiesc ceea ce visasem...un prieten mi-a spus ca e un dejavuu dala .... ca sa ii demonstrez si acum cand mai visez cateceva ... si mi se intampla acel ceva incerc sa imi dau seama ce va urma peste 2 secunde...odata mi-a reusit...si brusc dupa aceea traire de 3 -4 secunde uit totul....ciudat ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un vis interesant (cool) eram in sufragerie ( camera unde am PC si stau cel mai mult ) si PC e pozitionat spre geam adica cand ma uit in fatza mea am fereastra :x: si vad cerul copacii etc . Si cand cand ma uit la cer vad un fel de poarta a Raiului nu pot explica cum arata avea o aura alba cu auriu cred daca ma gandesc mai bine :jester: era frumos de tot.

 

P.s : are legatura ca cateodata ma intreb daca sunt rau sau bun ? adica daca am sufletul demonic :jester: sau divin . Si mi s-a aratat asta vreau sa zic inainte sa ma culc ( pe parcusul zilei pana sa ador ) tot ma gandeam la asta dar m-am mai gandit dar nu asa mult :lol:.

P.s 2 : Eu nu am mai fost la o biserica de cativa ani buni 3-4-5 :jester: si nici nu prea ma rog mai ales pentru alti o.O

 

Apropo am citit si la altii si sa scapi de exemplu de imobilizare cand te trezesti diminieatza ( am avut asa ceva) decat sa te rogi nu poti sa o scoti cu propia ta forta de ce trebuie sa ne bazam totimpu pe rugaciuni ^^ . si cand intrati in contact cu spirite dc tot fugiti ( ma refer acasa la voi ) sunt sigur ca vor doar sa va vorbeasca si voi fugiti o.O adik nu stiu ma dau cu parerea

Editat de Alex098h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acuma noaptea dupa vis ( o urmat dimineatza si acu e noaptea ) locul unde\ a aparut acea poarta divina acuma este luna acolo exact acolo aproape defapt in aceasi pozitie . Fabulos :jester:

Editat de Alex098h

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
luminos1

as vrea sa va povestesc si eu vis, care se si repeta la o perioada de citeva luni, 1 an

este noapte, intuneric, eu sunt undeva la inaltime, dealuri mai inalte sau munti mai mititei

cerul incepe sa fie brazdat ori de bucati de meteoriti in flacari, cu dimensiuni intre 30-50 cm,la nivelul ochilor, asa le percep, sus probabil pe unde sunt, sunt mult mai mari si incep sa cada in jurul meu, sunt din ce in ce mai multe, cerul se lumineaza, sunt ca niste flacari, pare un fel de "apocalipsa", dar eu scap doar cu o sperietura zdravana

in alt vis exact in aceleasi conditii, nu sunt meteoriti sunt nave extraterestre

mi s-a repetat de cel putin 10 ori, eu m-am obisnuit cu el deja, dar voi ce spuneti?

poate insemna ceva?

 

Citindu-ti mesajul ma speriai, in primul rand pentru ca de multe ori am avut si am vise premonitoare, unele au devenit realitate in cateva zile sau in cativa ani, in al doilea rand pentru ca nu esti singurul care viseaza asa ceva, prima data cand am visat meteoriti a fost in urma cu un an jumatate chiar doi, meteoriti erau mari (unii cat o casa) si erau aurii din cauza focului, dar mi-am dat seama ca e un vis si atunci m-am trezit, dupa cateva luni imi amintesc ca am visat din nou meteoriti, de data asta in vis era seara, iar meteoritii erau foarte albii si mai micuti, in total am avut peste 6 vise in care visam meteoriti.

Nu am dat importanta acestor vise, pentru ca oricat de reale pareau, stiam ca asa ceva nu se poate intampla in realitate, dar nu am inteles niciodata de ce am visat de mai multe ori acelasi lucru, doar in "ipostaze diferite", deobicei visele nu mi se repeta, ci au o continuare(unele).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×