Sari la conținut
Forum Roportal
tahionic

Quake4

Postări Recomandate

Dap... am jucat si eu Q4 si nu am fost impresionat, noroc ca a avut poveste si am vrut sa-l termin. Oricum dupa parerea mea merita un punctaj mai bun dfecat F.E.A.R. in primul rand pentru ca nu are aceleasi cerinte de sistem ca F.E.A.R, iar in al doilea rand pentru ca mi-a facut impresia ca este mult mai dinamic, nu te plictisesti neaparat. CAt despre F.E.A.R., pot spune ca am sarit de pe scaun de cateva ori, insa dupa un timp m-am cam saturat. 99% din joc se petrece inauntrul unei cladiri si ma cam saturasem de soldateii aia...

Fahrenheit nu am jucat... dar eu unul inca mai astept un shooter cu o poveste captivanta.

dap ai dreptate call of duty 2 e super misto.mult mai bun k prima parte cu o grafica frumoasa si un ai de iti mananca zilele :taunt:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai noroc

Ajuta-ma si pe mine cu ceva si anume, trebuie sa distrug centru de comunicatii al uratilor aia (Tetranod-ul parca se numeste) si intr-o camera imi apare 2 paienjeni pe care ai omor dar apoi apare un paianjen urias care ma kilareste de fiecare data si nu stiu ce sa fac.

Ajuta-ma si pe mine cu o solutie.

Multam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e la nivelu care ma gandesc io ca e ... asa e !!

 

Paianjenu respectiv trebuie sa te "omoare" :good: sau ma rog ... sa te 'raneasca !!, dupa care urmeaza un nivel in care nu faci nimik ... decat te uti cum respectivii te transforma si pe tine in strog (sau cum le zice la aia !!). Te transforma in sensul ca iti scot matzele, iti taie mainile si picioarele :band: ... ma rog poti privi sau bea o cafa in timpu asta ... oricum ideea e ca la final ... vin 'americanii :crazy: si te salveaza (adica nu te omoara) !! ca cica nu ti-au spalat creeru :cheer: si devi un strog care lupta pentru omenire :o: ce romantic.!

In fine ... ideea e ca tre sa te omoare respectivu super spider ... da nu in asa fel incat sa nu mai ramana nici "rahat" de analiza din tine ... adica sa te omoare decent :o::o:

 

hai bafta !!

Editat de aditm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre Quake 4 in SinglePlayer ati spus cam tot ce era de spus dar de MultiPlayer pot spune eu. Nu este cine stie ce, este identic cu Unreal Tournament 2004, adica iei armele de pe jos si te omori cu ceilalti adversari doar ca nu are acel farmec ca UT2004.

Offtopic: Am vazut ca unii ati pomenit de CoD2, tin sa va spun ca eu il joc in MultiPlayer si este CEL MAI tare joc de MultiPlayer. Nici nu se compara cu altceva, doar ca sunt unele harti care sunt portate din Counter-Strike si care reduc din originalitate (Dust2, Rats etc), dar celelalte precum Saint-Mere Eglise, Tunisia si celelalte sunt absolut superbe si creeaza o atmosfera care nu poate fi descrisa.

Noroc

Editat de Ameriknu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti, cele mai tari shootere din istorie au fost si vor fii, orice ar spune oricine din universu' asta, System Shock 2 si Deus Ex. Clasice ale genului care nu prea au influentat evolutia shooterului tocmai pentru ca prea putini producatori si-ar bate capul sa inventeze niste storyline-uri de asemenea calibru. Daca nu va deranjeaza grafica nasparlie puteti sa le incercati, credeti-ma nu exista o atmosfera mai intensa si o implicare afectiva mai mare in niciun alt shooter. (si eu am jucat si Quake4 si FEAR, care oricum sunt mai slabute)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

quake 4........are acelasi motor grafic ca doom3,dar imbunatatit pentru a suporta spatiile largi (am scapat de incaperile claustrofobice din doom).AI'ul coechipierilor este dezastruos........cateodata chiar ai impresia ca scenariul este facut in asa fel in cat ei sa moara.

eu l'am terminat la "general",care parca este ultimul nivel.l'am jucat cu tot la max,in afara de ultra quality(se incarca si dadea eroare la final........cred ca trebuia placa grafica de 512 mega).....nu am avut probleme cu sacadat sau freeze.ce mi'a placut a fost zoomul de pe mitraliera......ultimile arme,cel putin,aveau niste efecte vizuale de ramaneam masca (ultima parca era "drark metter gun"sau ceva de genul.........wow:D)actiunea se incepe cam de unde te lasa q2.si monstrul de final e monstrul de final tot din d2,care e cam usor de ucis.........am avut probleme la tipul ala cu rachete ghidate si care isi reincarca scutul,dar l'am terminat)

super jocul.......ofera ce nu a oferit doom3 ,adica ceva spatii mai largi.

 

Hai noroc

Ajuta-ma si pe mine cu ceva si anume, trebuie sa distrug centru de comunicatii al uratilor aia (Tetranod-ul parca se numeste) si intr-o camera imi apare 2 paienjeni pe care ai omor dar apoi apare un paianjen urias care ma kilareste de fiecare data si nu stiu ce sa fac.

Ajuta-ma si pe mine cu o solutie.

Multam

 

nu poti distruge "paianjanul"......trebuie sa stai in mijlocul camerei,si cand intra sa arunci o grenada/2......cand arunca el cu grenada incearca sa te apropii prin dreapta (incearca de ctv ori) si sa ajungi in spatele lui,dar nu prea aproape,ca are melee attack.in continuare tragi cu ce ai (nu cu grenade),si incerci sa te misti in cerc.incearca sa DON'T GET HIT deloc.......eu am reusit..........trebuie sa ai vreo 20-25 la viata,ca la final te ataca el cu nush ce laser,unda magnetica bla bla bla si te poate ucide daca esti la limita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o problema...nu pot trece...la misiunea Dispersal Facility i-am omorat pe toti si apoi trebuie sa ma intalnesc cu restul marinarilor...dar nu se intampla nimic si astept degeaba...ajutati-ma daca stiti :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema...nu pot trece...la misiunea Dispersal Facility i-am omorat pe toti si apoi trebuie sa ma intalnesc cu restul marinarilor...dar nu se intampla nimic si astept degeaba...ajutati-ma daca stiti :aranjare:

 

e cam mult de cand n-am mai jucat Quake 4 ... poti sa zici mai exact in ce nivel esti (eventual un screen-shot daca poti sa pui .. !?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. mai bine mai tarziu decat niciodata,dupa ce am terminat seria doom am trecut la q4,am ajuns la nexus core unde sunt killerii aia care isi incarca scuturile,nu pot trece de ei,ma apropii cumva de final?, ajutati-ma cu un sfat sa trec si de astia, multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba aici se discuta despre quake 4 sau alte jocuri ??

 

Eu unu l-am terminat de 2 ori ... 1 data pe nivelu standard si 1 data ceva mai hard :D

 

Parerea mea e ca-i un joc bun un shooter ca toate celelalte, in care tre sa omori niste monstrii de tot felul.

Adevaru e ca-i tre ceva system mai pretentios, dar merita sa-l joci la detalii cat de cat si rezolutie rezonabila.

 

:D

Cum dracu se trece de monstrul ala mare,de se-ncarca cu energie. mi-am tocat nervii vreo 2 ore si tot nu reusesc sa trec

.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×