Sari la conținut
Forum Roportal
milky_girl

Ea 37, el 27

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rami, inteleg ca Milky a incercat sa vorbeasca cu sotul ei, dar fara prea multe rezultate...E destul de greu sa inteleaga un barbat nevoia de tandrete a femeii perpetuata pina la adinci batrineti, pentru el, o asemenea discutie e taxata "iar te-au apucat nebunille..."...

 

....ce o determina sa accepte imbratisarile pustiului sau ale cui s-or nimeri in momentul de slabiciune.

 

daca iti toarna replica de mai sus, inseamna ca nu stii cu cne te-ai casatorit. La 35 de ani, nu esti atat de batrana pentru a fi uitat el cum e cu imbratisarea. Si apoi, daca nu o imbratiseaza, mai vorbim de restul? :P Sau si pe aia a uitat-o?

 

 

La fel de determinata poti fi sa il imbratisezi tu :lol2: Iti va raspunde cu siguranta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P

FluffyCat, daca degenereaza, indiferent de deznodamint, pierzi prietenul astfel descris...poti cistiga un iubit, dar nu mai ai acea lejeritate si spontaneitate in a-i spune tot ce iti trece prin cap si ce te framinta, inclusiv ca iti place de colegul de serviciu, si ai flirta un pic cu el nevinovat si de comun acord si fara escaladare...asta nu o poti spune iuitului, pentru ca simti ca oricita intelegere ar manifesta, acolo in sufletul lui il riciie un pic, deh, sentimentul de "a mea/al meu" care vine odata cu iubirea :lol2:

da, asaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa-i.

te trezesti dintr-odata ca .......doesn't matter any more

 

ne spunea odata decanul ca dintr-o prietenie adevarata intre persoane de sex opus, indiferent de varstele lor, mai intotdeauna se naste o dragoste la fel de adevarata, cu urmari mai mult sau mai putin fericite.

 

dar o dragoste....racita NICIODATA nu va produce doi prieteni.

am citit mult despre pasiuni din astea si culmea, se vorbeste de muuuuuuuult tare de ele.

 

exact ca in cazul tau, i know the feeling. am mai observat ceva in plus: colege mult mai tinere, eu avand deja varsta senectutii, adica 32, sunt tratate cu totul diferit de aceeasi baieti, adica in sensul negativ si nu inteleg eu asa de bine de ce.

 

cel putin in occident femeile intre 30 si 40 de ani sunt vanate de masculi de toate varstele, intre 16 si 50, daca vrei.

cand am fost si am stat o luna in franta, puteam sa merg pe strada in pielea goala. nu prea-mi dadea nimeni atentie.

in schimb, intr-o seara, eram cu niste colegi intr-un restaurant chinezesc fff sic si am ramas cu gura cascata cand am vazut ce curtata era o tipa cu destul de multe liniute pe la ochi si pe gat.

ca sa nu mai spun, ca stiti si voi, presupun, sunt enorm de multi barbati maturi disperati efectiv dupa partenere mai in varsta. ceea ce e ff valabil si in cazul nostru. nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand am fost si am stat o luna in franta, puteam sa merg pe strada in pielea goala. nu prea-mi dadea nimeni atentie.

in schimb, intr-o seara, eram cu niste colegi intr-un restaurant chinezesc fff sic si am ramas cu gura cascata cand am vazut ce curtata era o tipa cu destul de multe liniute pe la ochi si pe gat.

Sa nu confundam interesele materiale cu interesul sexual !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu confundam interesele materiale cu interesul sexual !

nu, nu confunda nimeni nimic cu..nimic.

dar te inteleg....nu stii despre ce e vorba. :P :lol2: :pioneer: :focus: :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rami, inteleg ca Milky a incercat sa vorbeasca cu sotul ei, dar fara prea multe rezultate...E destul de greu sa inteleaga un barbat nevoia de tandrete a femeii perpetuata pina la adinci batrineti, pentru el, o asemenea discutie e taxata "iar te-au apucat nebunille..."...ii trebuie timp pina sa priceape el insusi de la sine insusi ca femeia aia nu bate cimpii ci chiar are nevoie de tandrete, iar daca el nu i-o ofera, pina la urma o sa o caute in alta parte (in brate mai june sau mai virstnice, dupa circumstante). Iar pentru asta el poarta responsabilitatea intrinsec...Abia atunci cind realizeaza ca daca se trezeste cu trofeu crescut pe crestet, aceasta i se datoreaza lui insusi siesi, incepe sa ia masuri.

Numai ca exista riscul sa fie prea tirziu, daca sotia/femeia nu este atit de puternica incit sa lupte ea insasi impotriva propriei vulnerabilitati, ce o determina sa accepte imbratisarile pustiului sau ale cui s-or nimeri in momentul de slabiciune.

 

heh....iar ii puneti voi pe toti intr-o oala la un loc...de acelasi lucru aveam si eu nevoie...si...ce sa inteleaga femeia, chiar i-am si explicat, tot degeaba :lol2:

 

Atata timp cat in sufletul tau te simti tanar....bati la funduletz orice pustan :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, nu confunda nimeni nimic cu..nimic.

dar te inteleg....nu stii despre ce e vorba. :P :lol2: :pioneer: :focus: :salut:

Eu te cred, dar chiar asa mare disperare, cred ca e... o mare exagerare !

 

am mai observat ceva in plus: colege mult mai tinere, eu avand deja varsta senectutii, adica 32, sunt tratate cu totul diferit de aceeasi baieti, adica in sensul negativ si nu inteleg eu asa de bine de ce

Asta am observat si eu, toti se plang ca fetele de varsta lor sunt superficiale, iar ei sunt... pusi pe fapte mari !

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, m-am indragostit de un tip de 27 ani ( eu-37 ). De fapt, nu vroiam decat o imbratisare nevinovata, ceva sa-mi linisteasca sufletul amarat de problemele din casnicie. Am rezistat doi ani si nu i-am spus nimic, pana intr-o zi cand pur si simplu a simtit ce-mi doresc, m-a luat in brate, m-a strans tare.......si atat. Credeam ca odata cu asta se va sfarsi chinul la care m-am supus atata timp si-mi trece "nebunia". Dar uite ca n-a fost asa.

Vroiam sa aflu parerea baietilor, e chiar asa greu sa faci o femeie fericita, doar cu o imbratisare, fara sex? E chiar asa mare pierderea de vreme ? Mai ales ca eu n-am parte de asa ceva "acasa"...........si totusi simt nevoia.....

 

 

Vai , ii intrebi pe baieti de pareri?

Doamne , cate pareri ironice mi s-au spus , pur si simplu daca arati bine , nu poti sa ceri pareri sexului opus deoarece acestea nu vor fi obiective.

Editat de roxi21

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu te cred, dar chiar asa mare disperare, cred ca e... o mare exagerare !

Asta am observat si eu, toti se plang ca fetele de varsta lor sunt superficiale, iar ei sunt... pusi pe fapte mari !

 

disperare? exagerare? what are you talking about?

iti spun foarte serios ca asta am vazut in occident, in lumea cu adevarat civilizata, nu in italia, la munca.

 

fapte mari...insemnand ce? sa ctitoereasca vro biserica? :focus: :salut: :P :lol2: :pioneer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand v-a facut Dumnezeu, i-a scapat eprubeta pe care scria 'perfidie' in ciorba si pe urma o fi incercat el sa o dreaga, asa ca, sa nu va mirati, baieti.

 

Cum vine asta, doamnelor (actual si viitoare) trecute de o <anumita> varsta si in cautarea de confirmare a sexualitatii, avide de ocheade falice si nesatisfacute de indolentul de acasa?

 

(Al)chimia, atractia intre un barbat si o femeie sunt naturale si incontrolabile.

La fel si anticiparea juisarii.

 

Voi vreti sa se uite barbatul la cracii vostri, sa va urmareasca linia chilotului prin fusta, sa isi piarda coerenta cand vi se intrevede decolteul ales cu grija, ba mai si raspundeti cu frumoasa discretie feminina, incurajati flirtul, ba chiar iesiti prin cluburi cu mosul dupa voi si dati din cur in timp ce tantalaul isi apreteaza boxerii, insa NU, nu se pune problema de sex.

Voi vreti doar o imbratisare.

Voi sunteti respectabile.

 

Voi il folositi ca Vaduva Neagra ca sa va hraniti si sa va completati deficientele de acasa cu pustiul de la birou.

El, binenteles, ar face orice ca sa va intre in gratii si face ce ala de acasa nu se (mai) sinchiseste.

 

Ce ar fi deplasat sa gasiti voi (si gasiti, ca sunteti maestre) un pretext sa va vedeti cu Excitatu' si sa va devoalati pana la goliciune impreuna si sa orgasmati pana la transpiratie abundenta?

Dupa care, evident, redeveniti femei cinstite.

Ba mai pierdeti si putin din greutate, asa cum va tot promiteti zilnic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×