Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu sunt zise de mine ca ar fi prea de tot....le primisem pe mail acu cateva zile...si mi-am adus aminte de el..si cred ca e bun aici de pus :vinsent:

 

* - In cunoscuta balada "Miorita", sunt descrise cateva intamplari in care sunt implicate doi criminali, o oaie turnatoare, si un cioban ce socheaza prin prostia lui.

* - Multimile de boieri exploatatori isi tineau banii numerar in pungi. Haiducii ii atacau si ii usurau de bani in toate baladele

* - Nechifor Lipan facea parte din lumea interlopa

* - Ghita devine proxenet deoarece isi lasa nevasta pe mana lui Lica care o duce in Italia.

* - Calin tine de mina mireasa care are parul lung de fericire.

 

La nunta lui Calin, popa este un bondar lenes si gras care nu-i mai tace gura cantand cantece lautaresti

* - Viata albinelor e primejduita mereu de insecte ca : t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
* - Inima este cel mai importatnt organ genital al omului.

 

 

:)

 

Cunoaste cineva un ,,cardiolog,, pentru bietul om?!

 

 

:P

Editat de Lightsome

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uhm...eram prin clasa a saptea si m-a trimis profesoara de italiana sa cumpar 2 coli de scris. Ajung eu la magazin si cer "2 coi", la care vanzatoarea face ochii mari (pe buna dreptate) si ma intreaba: "POFTIM?! :P ".

Editat de =Alexandra=

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand eram mai mic si eram afara cu prietenii, trec 2 persoane pe langa noi si aveau pe spate scris mare FBI, la care eu ii intreb: "Chiar sunteti de la FBI?" "Da' , la care eu :"daaaa.....FBI fara arma" :king:) inca ma mai tachineaza prietenii pe tema asta. Eu stiam din filme ca toti agentii FBI au arme :giggle:

 

Stateam in fata blocului, un prieten spunea ceva intr-o limba straina si noi trebuia sa traducem. Spunea ceva in spaniola despre pantaloni si sange.....la care eu "n-ai sange-n pantaloni" :)

 

Ma duc la magazin si spun "Dati-mi si mie o doza de fanta si un suc"

 

Colegul de banca: "sa-i dau limbi in dos lu' mama" :)) in loc sa zica "sa-i dai......"

Editat de DevilMayCry

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt cine stie ce dar ...

supsa de mine :,, vreau si eu pleuverul ala de pe manechin sa-l probez.....''

spusa de surioara mea mai mica , la scoala intr-o lucrare : tara noastra are o varietate de pasari : berze, pelicani , coc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am facut-o de oaie!Eu,aia cu acordurile perfecte,am facut un ditamai dezacordul:"Oamenii nu stie..."si nici apoi nu mi-am dat seama,dar mi-a atras mami atentia. ;)

 

Ca scuza nu pot sa spun decat ca nu eram atenta,ma uitam in oglinda si-mi umbam prin breton,asa ca... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profu' de Expertize "Văd că unii dintre voi chiar vreţi să fiţi ţinuţi minte. Nu vă puneţi cu mine, tata a fost elefant!!"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×