Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Pareri, sugestii, critici, etc.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu neaparat.. incearca sa pui in directorul de upload un fisier numit .htaccess cu continutul

 

AddHandler cgi-script .php .pl .jsp .asp .sh .cgi
Options -ExecCGI

 

Ce server de web ai ca nu mai tin minte? htaccess merge in general in linux, posibil ca si in windows daca folosesti apache; daca nu trebuie sa fie ceva specific si pentru serverul tau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu neaparat.. incearca sa pui in directorul de upload un fisier numit .htaccess cu continutul

 

AddHandler cgi-script .php .pl .jsp .asp .sh .cgi
Options -ExecCGI

 

Ce server de web ai ca nu mai tin minte? htaccess merge in general in linux, posibil ca si in windows daca folosesti apache; daca nu trebuie sa fie ceva specific si pentru serverul tau

 

Multumesc mult. O sa folosesc codul de mai sus dar deocamdata am renuntat la partea cu upload.

Vreau sa dau un "grad" in plus unor useri care frecventeaza mai des site-ul si in meniul lor va aparea "upload" acolo or sa poata sa puna doar torrente.

 

Multumesc inca odata. :stars:

 

PS: Server de windows, si da, apache.

Editat de RHS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un site cu sfaturi de "hacking" nu se face adunand chestii de pe internet. In plus, 90% din chestiile alea nu au nici o legatura cu hacking. La fel ca multi altii, presupui ca hacker inseamna sa dai doua click-uri pe programul potrivit. Ei bine, tocmai aia inseamna ca NU esti hacker.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un site cu sfaturi de "hacking" nu se face adunand chestii de pe internet. In plus, 90% din chestiile alea nu au nici o legatura cu hacking. La fel ca multi altii, presupui ca hacker inseamna sa dai doua click-uri pe programul potrivit. Ei bine, tocmai aia inseamna ca NU esti hacker.

 

Poate nu m-am facut inteles. NU SUNT UN PROFESOR AL HACKERILOR!!! Nici nu ma consider hacker sau cracker. Sunt doar cateva programe cu care poti face hack si sa nu imi spui ca nu e asa.

 

E mai mult un site pentru incepataori sau pentru cei de nivel mediu sa spun asa. Din ce vezi pe site, eu am creat foarte putin, multe sunt luate de pe net. Aste era si ideea, sa fie cat mai multe programe, tutoriale, etc. la un loc si toate impreuna sa conculda ceva. Multumesc de parere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, atunci e ok site-ul :stars:

 

Incearca insa sa-l faci pe categorii si sa pui tag-uri specifice la fiecare categorie / pagina separat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eh, atunci e ok site-ul :stars:

 

Incearca insa sa-l faci pe categorii si sa pui tag-uri specifice la fiecare categorie / pagina separat.

 

O sa fac, oricum, am zis si mai sus, site-ul e in continua dezvoldatare si sper cat de curand sa ii cumpar si un url frumos .com .net, etc.

 

Acuma e pus pe 3 categorii de useri: Member, Advanced User si Admin. O sa mai adaug o calsa pentru moderator/administrator.

O sa aiba fiecare gen de torrent pagina proprie.

 

Acuma, Advanced User pot face upload de torrente si numai torrente, nimic altceva care apar la NEW.

Multumesc tuturor si cand o sa mai fie modificari mari o sa revin sa anunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acuma, Advanced User pot face upload de torrente si numai torrente, nimic altceva care apar la NEW.

 

Fac un test? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fac un test? :doh:

 

Incearca :stars: . Si daca si acuma face la fel atunci pun chestia cu .htaccess

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai e o problema, uita-te in fisierul de useri

 

:P Ce fel de problema? Scriptul ala de securitate sau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×