Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Faina povestea in ulei , Victore ! :nea:

Merci! uite, noua ebosa la ceea ce va deveni " Peisaj la Sidi Bou Said"

post-108-1239611675_thumb.jpg

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propun topic-ul pentru a vedea pe etape fazele parcurse de unele din lucrarile noastre si, daca e cazul ce anume ne-a inspirat...Pentru inceput tema "padure". Sper sa va placa si sint curios de parerile voastre!

 

Interesanta idee. Ce s-a mai intamplat cu tabloul? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta idee. Ce s-a mai intamplat cu tabloul? :roll:

A mai evoluat ( am plasat elemente de vegetatie, mai am de lucru la perspectiva cromatica si la anumite detalii). O sa postez lucrarea in curand, pana atunci vin cu o noutate, si anume " Casa Verde" unde casa se va vedea printre copaci, cu frunze abia iesite din muguri, cu verdele acela crud si care contine mult galben luminos, de altfel tema este contrastul intre verdele zidurilor si cel al frunzelor. Gardul acela din bare si plasa vopsite cu ulei, strat gros, vreau sa-l redau intr-un fel in care sa nu poata fi confundat cu altceva. Padurea - acolo e mult de lucru. Nimic nu poate fi lasat la voia intamplarii- in ciuda aparentelor. O voi posta cand se pot vedea diferente notabile.

post-108-1240301316_thumb.jpg

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand privesc lucrarea asta, mi se astupa urechile....am senzatia ciudata ca strada s-a scufundat si este sub apa....si din cauza asta nu exista sunet...oricum, o senzatie suprarealista. Imi place, calmeaza instantaneu! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand privesc lucrarea asta, mi se astupa urechile....am senzatia ciudata ca strada s-a scufundat si este sub apa....si din cauza asta nu exista sunet...oricum, o senzatie suprarealista. Imi place, calmeaza instantaneu! :good:

Interesanta constatarea ta. Oarecum explicabil din cauza cromaticii. O sa inceerc sa conserv aceasta caracteristica a lucrarii, sint curios cum ti se va parea dupa ce introduc elementele de vegetatie care vor eclipsa putin "casa verde"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta constatarea ta. Oarecum explicabil din cauza cromaticii. O sa inceerc sa conserv aceasta caracteristica a lucrarii, sint curios cum ti se va parea dupa ce introduc elementele de vegetatie care vor eclipsa putin "casa verde"...

 

Elementele de vegetatie ar putea modifica sau nu aceasta impresie...depinde de maniera de executie...Oricum, sunt nerabdatoare sa o vad! :good:

Editat de masha rasputina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta constatarea ta. Oarecum explicabil din cauza cromaticii. O sa inceerc sa conserv aceasta caracteristica a lucrarii, sint curios cum ti se va parea dupa ce introduc elementele de vegetatie care vor eclipsa putin "casa verde"...

 

 

cu acele elemente de vegetatie care presupun ca vor avea aceeasi tenta de verde...nu risti sa faci tabloul un pic obositor...asa...putin obsedant?

nu stiu...spun si eu :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Interesanta constatarea ta. Oarecum explicabil din cauza cromaticii. O sa inceerc sa conserv aceasta caracteristica a lucrarii, sint curios cum ti se va parea dupa ce introduc elementele de vegetatie care vor eclipsa putin "casa verde"...

 

 

poate nu ar trebui sa mai introduci vegetatia care i-ar da o alkta interpretare , ar devenii ...un peisaj normal.

 

Pastreaza atmosfera , parerea noastra nu trebuie sa te influenteze , tu fa-l cum simti sau fa variante pe aceasi tema.

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×