Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Si iubirea trece.....?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pacat ca intotdeauna experientele astea, sunt asa de neplacute.. :) Sper si eu sa nu mai am parte niciodata de experiente de genu' :ok:

si e bine sa invatam din experientele triste,astfel incat sa nu mai fim la fel de vulnerabili si nepregatiti in fata altei experiente si sa ne straduim din rasputeri sa nu mai fie tot trista,nu? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si e bine sa invatam din experientele triste,astfel incat sa nu mai fim la fel de vulnerabili si nepregatiti in fata altei experiente si sa ne straduim din rasputeri sa nu mai fie tot trista,nu? :P

 

Da, ai dreptate....

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si uneori pare k iubirea trece, si k unele sacrificii sunt prea mari pentru a fi asumata.... dar voi invinge orice ar fi, pentru k asta vreau.. si asta o sa fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am inteles niciodata de ce spunem de multe ori k iubim din toata inima si la ceva timp,realizam ca s`a spulberat totul....de ce suntem asa siguri pe iubirea noastra,pentru k peste un an,doi,sau cateva luni,sa ne dam seama k nu mai simtim nimik?

Am auzit oameni care spun k o dragoste adevarata nu moare niciodata....si totusi,asa cum spunea altcineva,tot ce se naste moare.....vad in fiecare zi oameni pe strada care par ca se inteleg perfect,doar din priviri,si ma intreb daca se iubesc cu adevarat si ce presupune asta...intamplator,kiar am cunoscut asemenea oameni!si la o analiza mai profunda,desi parea k totul merge perfect,nu era flacara aia nebuna....oare de ce?

Si iubirea trece si se ofileste ca o frunza in vant?daca da,de ce?

 

Subscriu ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si uneori pare k iubirea trece, si k unele sacrificii sunt prea mari pentru a fi asumata.... dar voi invinge orice ar fi, pentru k asta vreau.. si asta o sa fac
Nici un sacrificiu nu este prea mare atunci cand iubesti cu adevarat....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca intensitatea sentimentelor pentru cineva se va schimba, dar daca ACUM, AICI, simti iubire in inima ta, trebuie sa lupti pentru ea, sa te bucuri pentru ceea ce simti, deoarece iubirea ne ofera cele mai fericite clipe :haha: chiar nu are rost sa ne gandim la ce va fi :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru cei care sunt de parere k iubirea trece.......stiti sa spuneti si de ce trece???

 

Iubirea trece in opinia mea, cand unul din cei doi pune mai presus altceva decat iubirea dintre ei. Iubirea nu accepta altceva decat locul 1.... in momentul in care e pe locul doi pleaca....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si iubirea trece....?

 

Iubirea adevarata, nu trece; ea se transforma; exista mai multe etape ale iubirii.

Daca la inceput totul e senzational, exploziv, pe parcursul anilor, ea se domoleste; poate deveni tandra sau din pacate, monotona.

 

Ce face de obicei un cuplu care se iubeste sincer? Dupa un timp, se muta impreuna, poate se casatoresc, nu? Acum ei traiesc unul pentru celalalt, unul prin celalalt! Ce urmeaza? Unul sau mai multi copii. Aparitia primului copil determina o rasturnare de situatie. Cuplul continua sa se iubeasca dar mai presus de toate, acum e copilul...Daca unul din parinti exagereaza, isi revarsa toata dragstea asupra "fructului dragostei" (mai ales ea) celalalt se va simti neglijat, parasit. Cu toate ca iubirea mai exista, isi cauta alinare...in alta parte.

 

In cazul cuplurilor (perechilor de indragostiti) care inca nu au copii ... si totusi se despart ... exista mai multe motive. Se spune ca de la dragoste la ura nu e decat un pas. Asa o fi.

 

Iubiti-va moderat, ponderat dar din tot sufletul!

Iubirea e ca o energie (pozitiva) care se poate consuma repede daca nu ai grija sa o alimentezi la timp. Ca un acumulator. Se poate descarca cand ti-e lumea mai draga. Nu e bine sa-ti reversi toata dragostea asupra omului iubit, doar daca primesti exact cat dai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA, IUBIREA TRECE!...Si se transforma incet incet in obisnuintza si in respect reciproc.....exista un varf al iubirii, un maxim, si mai apoi incepe sa se duca...depinde foarte mult de cei direct implicati daca ea va disparea sau doar se va imputina..oricum, la fel ca la inceput nu ramane!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×