Sari la conținut
Forum Roportal
MissHyde

Cand parintii sunt siguri ca esti sanatos si nu vrei sa te straduiesti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu m-as putea sexui cu o persoana pe care o iubesc. Sexul e pervers, nu are legatura cu dragostea. Probabil gandesc asa pentru ca inca nu am iubit cu adevarat (desi eu sunt de parere ca da) si am facut numai sex, nu dragoste. :)

Vei avea timp sa inveti.Atat timp cat vrei asta,vei invata si vei cunoaste.Si probabil ca ai foarte mare nevoie sa fi iubita sa fi inteleasa nu numai sa iubesti tu.Pt ca tu poti ibi dar sa nu fi iubita,trebuie sa ai parte de asa ceva,si probabil ca dupa iti va fi mai usor.Conteaza mult sa te iubeasca cineva,iti este mai usor sa treci peste clipe mai urate din viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm si eu am astfel de momente,te inteleg,una eu stiu am o tulburare de personalitate,nu e bipolara ci numai bordeline dar daca o mai tin asa se transfrma ea in timp.

 

Eu incerc sa nu ma mai uit la ce e jos,sa mentin acel sentiment pe care il am cat sunt sus cat mai mult,asta face bine,si chiar daca pare dificil chiar nu e asa de greu,efectiv stau si ma gandesc la chestii super frumoase si ce am realizat si dupa ma gandesc ca uite eu in situatie nu stiu de care am fost mai presus de ceilalti si stii ce ma ajuta. Trebuie sa ai grija cu astfel de sentimente sa ti le controlezi,crede-ma nu vrei sa se transforme definitiv in bipolaritate,ai fi obligata toata viata sa iei medicamente si poate si mai mult,e bine ca stiii ca e ceva in neregula si sa incerci sa rezolvi sa vezi cum vei schimba situatia.Sa nu mai fie atat de dese aceste schimbari de comportament sa incerci sa le ti sub control.

 

 

 

Nu te da nimani afar,chiar sunt curioasa.... :)

 

Nu m-as putea sexui cu o persoana pe care o iubesc. Sexul e pervers, nu are legatura cu dragostea. Probabil gandesc asa pentru ca inca nu am iubit cu adevarat (desi eu sunt de parere ca da) si am facut numai sex, nu dragoste. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu m-as putea sexui cu o persoana pe care o iubesc. Sexul e pervers, nu are legatura cu dragostea. Probabil gandesc asa pentru ca inca nu am iubit cu adevarat (desi eu sunt de parere ca da) si am facut numai sex, nu dragoste. :o:

 

Copil, boala ta se numeste lipsa de Iubire.

Iubirea dezinteresata este necesitatea numarul unu in viata unui om - sa se simta iubit asa cum este, fara sa se prefaca ca este bun, fara sa i se ceara nimic.....si da, ne putem imbolnavi, daca nu ne iubeste nimeni in felul acesta.

Imi pare tare rau sa aud, ca parintii tai sunt asa de orbi in privinta ta si nu cred ca se mai poate schimba ceva in ceea ce ii priveste .

Ce ai putea sa faci? Bunica mea avea o vorba: "Taie poala si fugi!" :) Probabil ca, dupa ce vei da bac-ul va fi cel mai bine sa te angajezi undeva - sa fii pe picioarele tale. Iar cu prima ocazie sa pleci de langa ei. Din pacate, nu cred ca mai au ce sa-ti ofere. Iar pana atunci - socializeaza pe Ropo si spune-ti pasul, sunt multi oameni de nota zece pe aici si ai putea sa iti gasesti prieteni de suflet, care sa tina la tine si sa te incurajeze. :)

Editat de masha rasputina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Copil, boala ta se numeste lipsa de Iubire.

Iubirea dezinteresata este necesitatea numarul unu in viata unui om - sa se simta iubit asa cum este, fara sa se prefaca ca este bun, fara sa i se ceara nimic.....si da, ne putem imbolnavi, daca nu ne iubeste nimeni in felul acesta.

Imi pare tare rau sa aud, ca parintii tai sunt asa de orbi in privinta ta si nu cred ca se mai poate schimba ceva in ceea ce ii priveste .

Ce ai putea sa faci? Bunica mea avea o vorba: "Taie poala si fugi!" :) Probabil ca, dupa ce vei da bac-ul va fi cel mai bine sa te angajezi undeva - sa fii pe picioarele tale. Iar cu prima ocazie sa pleci de langa ei. Din pacate, nu cred ca mai au ce sa-ti ofere. Iar pana atunci - socializeaza pe Ropo si spune-ti pasul, sunt multi oameni de nota zece pe aici si ai putea sa iti gasesti prieteni de suflet, care sa tina la tine si sa te incurajeze. :)

 

Adevarat, provin dintr-o familie cam destramata, sau care se afla in curs de destramare de vreo 19 ani. Ceva in genul despre care a vorbit si reddots.

Am sa ii parasesc atunci cand am sa am certitudinea ca am sa-mi pot castiga singura existenta. Doar de mama o sa-mi para rau pentru ca am impresia ca o sa-si puna capat zilelor cand o sa fac eu asta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Daca e bun da, dar prieten nu-ti va fi. Ca interesul unui terapeut nu e sa-ti devina prieten.

Iti devine prieten, mama, tata in functie de nevoile tale afective. E o parte importanta a procesului terapeutic satisfacerea nevoilor afective. Dar ai si tu dreptate, partener de joaca nu-ti devine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca iti face mai mult rau sa stai cu ei decat ti-ar face sa pleci. asa ca daca poti pleaca. sau macar incearca si vezi cum e. nu ai nimic de pierdut. si lasa chimia de amator ca nu face bine la psihic si la trup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parasesti 'casa parinteasca' cand ai independenta cel putin finanaciara.

Atata timp cat vrei nu vrei depinzi de ei, adio independenta de orice fel.

 

Adevarat.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e chiar asa. se poate si mai sarac dar independent. eu zic ca mai bine suferi ca nu mananci 3 mese pe zi ci doar 2 dar ai asigurata linistea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×