Sari la conținut
Forum Roportal
ania2008

Simpatia care ajunge la indiferenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La consecintele astea m-am gandit si eu..cred ca ar fi fost groaznic..Dar ce nu inteleg eu la el..ca doar l-am intrebat ce sunt cu contradictiile pe care mi le tot aduce ..a zis ca nu are nimic .. ca eu ii sunt draga si asta dupa nu stiu cat timp de la iesirea noastra in oras.

Nu stiu ce sa mai inteleg.Problema e ca omul, cu toate astea m-a facut sa sufar dupa o dragoste neimpartasita.

 

Acum oricum il evit pe cat se poate si eu..de abia ca il mai bag in seama ..NU stiu daca procedez bine.

 

Poate ca el a suferit mai intai, crezand ca tu il respingi; o dragoste neimpartasita e o experienta de care treci foarte greu. Oricum, singurul mod de a afla in mod sigur ce simte e sa-l intrebi direct, ca sa nu te mai framanti atat. Macar atunci stii, da sau ba. Cred ca e mai greu pentru cineva sa presupuna si sa analizeze toate lucrurile marunte, decat sa stie clar, in urma unei simple intrebari, in ce directie sa o ia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca nu ai pierdut nimic.

Daca te placea indeajuns de mult, nu se simtea ranit in orgoliu si iti raspundea la avansuri.

 

Cam da. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La consecintele astea m-am gandit si eu..cred ca ar fi fost groaznic..Dar ce nu inteleg eu la el..ca doar l-am intrebat ce sunt cu contradictiile pe care mi le tot aduce ..a zis ca nu are nimic .. ca eu ii sunt draga si asta dupa nu stiu cat timp de la iesirea noastra in oras.

Nu stiu ce sa mai inteleg.Problema e ca omul, cu toate astea m-a facut sa sufar dupa o dragoste neimpartasita.

 

Acum oricum il evit pe cat se poate si eu..de abia ca il mai bag in seama ..NU stiu daca procedez bine.

 

barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea e ca tu ai gresit, atunci cand ai refuzat sa te mai vezi cu el.Lui i-a placut de tine, dar tu ai preferat sa 'faci pe nebuna' :cry: ...poate ca asteptai ca el sa mai insiste, sa te mai curteze..dar n-a facut-o.N-a avut chef sa intre in jocul tau.Priveste invers situatia...tie iti place de un tip, lui de tine,iesiti impreuna, va simtiti bine, iar la final tu ii zici:''as vrea sa te mai vad,dar totul depinde de tine'',iar el raspunde:'sa vedem, sa ma mai gandesc..stii..suntem si colegi de serviciu..oare ce vor zice ceilalti, bla bla'. Tu cum ai reactiona ? :spiteful:

 

bine zis :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pe ceilalti colegi nu ar trebui sa-i intereseze de relatia ta de prietenie(din cite inteleg este vorba pana acum doar de o simpla amicitie)cu acest barbat!Mishto ar trebui sa faci si tu de ei...si sa iei atitudine!

Mie mi-ar place ca ea sa faca primul pas,desi am 30 ani!

 

Da! Da!

Incearca sa faci tu primul pas,reia legatura cu el,studiaza-i caracterul si purtarile lui cu tine si vezi pana unde ajunge si ce vrea de la tine!

Poate ca el e mai timid ca tine! :spiteful:

 

Success!

Editat de Razvan.G

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce incerc eu sa inteleg este: ce l-a facut sa se poarte asa intr-un final? De unde pana unde sa ajunga simpatia la o atitudine atat de indiferenta..

 

Pune-ti intrebarea: un om de calitate s-ar purta astfel?

Da? Atunci inghite.

Nu?Atunci lasa-l sa-si faca numarul. Ii va trece pana in iubie de ziua copilului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pune-ti intrebarea: un om de calitate s-ar purta astfel?

Da? Atunci inghite.

Nu?Atunci lasa-l sa-si faca numarul. Ii va trece pana in iubie de ziua copilului.

 

Pai cam la asta am ajuns intru-n fel. Dezgustata de caracter daca asa ii sta in fire si nu o face doar ca sa ma raneasca pe mine cu buna intentie. Cineva care ar fi tinut cu adevarat la mine nu s-ar fi purtat asa. Dar se pare ca am cazut singura in plasa. Si nu va pot spune cat ma oftic:(

De reparat situatia nu cred ca se va repara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×