Sari la conținut
Forum Roportal
ania2008

Simpatia care ajunge la indiferenta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca m-am indragostit de un coleg de munca ,,si asta mai mult din cauza comportamentului lui dragalas de la inceput care mi-a dat de inteles ca ma place. Am si iesit in oras dupa un timp,insa nu s-a intamplat absolut nimic din ce credeam eu ca o sa se intample..Toate bune si frumoase ..subiecte pe care nu le mai epuizam sa le impartasim. insa tipul nu a indraznit sa zica totul pe fata sau sa macar sa ma sarute daramite eu care sunt o persoana mai timida si mai retrasa.

Faza e ca ajuns doar sa imi zica ca ma place si ca ar mai vrea sa mai iesim in oras insa totul va depinde numai de mine ( de ce?) poate nu avea chef sa mai insiste ..Iar raspunsul meu a fost cu aluzie la faptul ca suntem colegi de munca intrebandu-ma oare ce vor zice ceilalti. DA a fost si o problema la mine.. Si anume teama ca va fi ceva si apoi se va termina urat..neavand cum sa reactionez fiind si colegi de birou. Dupa vreo 2 sapt am incercat sa ma mai bag in seama cu el, dar m-am ales cu o atitudine de indiferenta si ff rece fata de mine.. Au inceput mistourile si vorbe grele si naspa care m-au ranit ff tare.

Ce incerc eu sa inteleg este: ce l-a facut sa se poarte asa intr-un final? De unde pana unde sa ajunga simpatia la o atitudine atat de indiferenta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai el si-a luat inima in dinti si a vorbit cu tine, te-a invitat in oras, nu s-a dat la tine, ti-a spus ca te place si ca vrea sa va intalniti din nou... iar tu, l-ai respins... cum crezi ca s-a simtit el dupa toata treaba asta ??

 

eu consider ca ti-a facut foarte bine, desi nu o sa schimbe nimic pe viitor atitudinea unei fete cand un baiat ii va spune ca o place si ea sa recunoasca o reciprocitate la sentimentele lui sau sa ii spuna clar ca nu e genul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce incerc eu sa inteleg este: ce l-a facut sa se poarte asa intr-un final? De unde pana unde sa ajunga simpatia la o atitudine atat de indiferenta..

Nu se manifesta indiferenta asa urat. Indiferenta e eleganta, sociabila.

 

pai el si-a luat inima in dinti si a vorbit cu tine, te-a invitat in oras, nu s-a dat la tine, ti-a spus ca te place si ca vrea sa va intalniti din nou... iar tu, l-ai respins... cum crezi ca s-a simtit el dupa toata treaba asta ??

eu consider ca ti-a facut foarte bine, desi nu o sa schimbe nimic pe viitor atitudinea unei fete cand un baiat ii va spune ca o place si ea sa recunoasca o reciprocitate la sentimentele lui sau sa ii spuna clar ca nu e genul ei.

S-o lua simpatia de pe camasi, cu Ariel ?

Editat de Fluff

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar dupa 2 saptamani cum a zis ea ??

La serviciu timpul trece repede. :) Rau este insa ca si ei ii place de el, ca altfel, mai bine era sa nu fi iesit in oras.

Editat de Fluff

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai el si-a luat inima in dinti si a vorbit cu tine, te-a invitat in oras, nu s-a dat la tine, ti-a spus ca te place si ca vrea sa va intalniti din nou... iar tu, l-ai respins... cum crezi ca s-a simtit el dupa toata treaba asta ??

 

eu consider ca ti-a facut foarte bine, desi nu o sa schimbe nimic pe viitor atitudinea unei fete cand un baiat ii va spune ca o place si ea sa recunoasca o reciprocitate la sentimentele lui sau sa ii spuna clar ca nu e genul ei.

 

 

Pai de ce sa imi faca ff bine??? Eu vroiam sa o luam totul mai incet ,, sa ne cunoastem ..nici nu prea stiam cum stau lucrurile prin firma ca eram o noua angajata dupa care fugeau toti baietii.

Si nu l-am respins pe fata..a fost ceva fff subtil si care dadea de inteles ca nu ma grabesc deloc sau ca nu stiu cum sa reactionez pe moment, chiar daca mie imi placea de el.

Oricum , parerea mea e ca a reactionat f urat si nici nu a inteles prea multe lucruri tipul . A luat lucrurile ff repede si la fel de repede le-a terminat si le-a destramat de tot.

Problema e ca am ramas cu un gust amar dupa toata treaba asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este genul de barbat care cauta distractie, parerea mea. Este imatur si nu are de ce sa iti para rau...bine ca nu s-a ajuns mai departe ca era mai rau, incepeau mistourile mai tarziu si iti era mai greu atunci, mai ales ca sunteti si colegi de munca. Ma mai gandesc la o varianta: probabil s-a retras asa repede din cauza ca i-a fost teama sa nu cumva sa fie el cel refuzat. Nu stie ce vrea. Vei vedea pe parcurs cum stau lucrurile, dar nu ii da voie sa faca misto de tine ....ca "fatalai" de genul asta se gasesc destui si nu ar trebui sa li se dea atentie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca tu ai gresit, atunci cand ai refuzat sa te mai vezi cu el.Lui i-a placut de tine, dar tu ai preferat sa 'faci pe nebuna' :spiteful: ...poate ca asteptai ca el sa mai insiste, sa te mai curteze..dar n-a facut-o.N-a avut chef sa intre in jocul tau.Priveste invers situatia...tie iti place de un tip, lui de tine,iesiti impreuna, va simtiti bine, iar la final tu ii zici:''as vrea sa te mai vad,dar totul depinde de tine'',iar el raspunde:'sa vedem, sa ma mai gandesc..stii..suntem si colegi de serviciu..oare ce vor zice ceilalti, bla bla'. Tu cum ai reactiona ? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este imatur si nu are de ce sa iti para rau...bine ca nu s-a ajuns mai departe ca era mai rau, incepeau mistourile mai tarziu si iti era mai greu atunci, mai ales ca sunteti si colegi de munca.

 

La consecintele astea m-am gandit si eu..cred ca ar fi fost groaznic..Dar ce nu inteleg eu la el..ca doar l-am intrebat ce sunt cu contradictiile pe care mi le tot aduce ..a zis ca nu are nimic .. ca eu ii sunt draga si asta dupa nu stiu cat timp de la iesirea noastra in oras.

Nu stiu ce sa mai inteleg.Problema e ca omul, cu toate astea m-a facut sa sufar dupa o dragoste neimpartasita.

 

Acum oricum il evit pe cat se poate si eu..de abia ca il mai bag in seama ..NU stiu daca procedez bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×