Sari la conținut
Forum Roportal
sorindh

cd-rw

Postări Recomandate

cd-rw asus si de cateva zile nu-mi mai citeste decat cd-urile originale..am verificat magistralele cabluri tot...am nero bun original ....nici o problema nu are..dar are ca nu merge :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei! Problema nasoala. Au mai patit-o si altii. Hmmm. Sa vedem. Se pare, dupa cum am mai auzit si pe la altii, ce o problema de lentila. Poate e murada si tre' sa bagi un cd de curatare, sau e dusa. Uneori se mai intimpla si la scule absolut noi (io am patit-o cu un DVD-Wr nou noutz LG). In plus CD-urile originale sint matritate si mai putin "sensibile" la citire decat cele piratate (de obicei arse p-acasa). cauta si un service autorizat nu inainte de a folosi cd-ul de curatare a lentilelor. Cu bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci din cate am auzit eu cd-rw asus nu au fsot asa de reusite precum dvd-rw-le,si exact invers sa intamplat la lg,lg au avut cd-rw mai bune decat dvd-rw....,incearca totusi sa iti cumperi un cd de curatare..,poate ai noroc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te contrazic :evil:

 

CD-RW Asus :D

DVD-RW Asus :cry: (la inceput merg brici... dar apoi mor cam multe... furnizorul nu le poate repara > le schimba)

CD-RW LG ;)

DVD-RW LG ... ;) dupa cum ti-e norocul... pe bune... unele merg brici in forja serioasa altele mor dupe 3-4 DVD-uri... acelasi model, aceeasi serie...

 

Eu unul mi-am luat DVD-RW Pioneer... nu e compatibil cu orice dar arde bine :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie sa te contrazic :evil:

 

DVD-RW Asus :D (la inceput merg brici... dar apoi mor cam multe... furnizorul nu le poate repara > le schimba)

Inseamna ca noi (firma la care lucrez) am avut noroc si am nimerit seri e buna,pt ca pana acuma nu vreau sa mint,dar nu prea a venit nimeni napoi cu DVD-+RW ASUS, :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu va contrazic pe toti :P

poate sa fie si orice natie de scula care scrie sau citeste, depinde de ce noroc ai sa iti pice o scula buna, durabila. :P

In cazul nostru, e lentila...iar primul sfat este legat de un cleaner. Daca nu merge...altul, nou. (recomandabil)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pica destul de des DVD-RW-urile Asus 1608P care acuma au cam 6 luni vechime...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×