Sari la conținut
Forum Roportal
Game Freak

Probleme aparute dupa schimbarea rezolutiei!

Postări Recomandate

(Nu stiu daca asta e sectiunea potrivita si imi cer scuze daca nu e asa)

 

Buna ziua, am o mare problema! Poate nu prea grava dar extrem de enervanta.

 

Eu am rezolutia ecranului de 1680 cu 1050 pixeli, dar ieri am incercat sa o schimb pentru ca voiam sa joc un joc ce cerea o alta rezolutie.

Am schimbat-o deci dar am inchis jocul si dezinstalat la scurt timp, fiindca nu era unul prea bun, si am decis sa schimb la loc rezolutia.

Am schimbat-o in 1680 cu 1050 pixeli si am avut o surpriza neplacuta; toate iconitele au devenit mult mai mici.

Font-urile mult mai subtiri, iconitele, dupa cum am zis, mult mai mici etc. Am schimbat punand fiecare rezolutie insa niciuna nu era prea buna [in sensul ca toate alterau mai mult sau mai putin imaginea, facand-o ba prea ingusta, ba prea larga etc.].

As fi vrut sa dau print screen insa daca incerc, ecranul arata normal, nu cum il vad eu defapt.

Stie cineva ce pot face? E ciudat fiindca rezolutia asta o aveam si inainte si nu inteleg de ce s-a schimbat in asa hal ecranul. Multumesc foarte mult!

 

Oh, era sa uit, un print screen cu proprietatile daca ajuta la ceva:

 

http://i815.photobucket.com/albums/zz73/th...printscreen.png

 

Multumesc inca odata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce schimbi rezolutia, apasa si butonul AUTO de la monitor, s-ar putea sa nu fie suficient de istet (monitorul) ca sa isi faca singur setarile dupa noua rezolutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa ce schimbi rezolutia, apasa si butonul AUTO de la monitor, s-ar putea sa nu fie suficient de istet (monitorul) ca sa isi faca singur setarile dupa noua rezolutie.

 

Am incercat dar fara noroc, scrisul ramane in continuare mic si subtire :> Cand dau pe AUTO/SET, apare doar: PROCESSING AUTO IMAGE ADJUSTMENT si imaginea se misca putin, dar nu se intampla nimic altceva.

 

EDIT: Multumesc, am reusit :lol:! Am dat pe 1440 cu 900 pixeli ca rezolutie iar apoi am apasat pe AUTO/SET si imaginea arata perfect acum. Multumesc mult!

Editat de Game Freak

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×