Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Daruri la nunta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca astepti pana dupa nunta, s-ar putea sa nu mai fie timp de hotarat.

Cadoul il alegi inainte de nunta, nu dupa.

cand ceilalti ofera cadoul, tu c efaci?

Te uiti si spui: e pe vine si al nostru, e pe vine :pope:?

 

Inca un cadou: bilete pt o excursie mai speciala (egipt, japonia, india)...

 

Parere personala:la nunta lumea vine cu plicul...nu prea se cara ,,bagaje" frumos impachetate,ca nu se asoreteaza la toaleta de doamna

 

In acest fel am primit noi perdele,vesela,tacamuri si lenjerie de pat,.... le-am ales dupa mofturile personale,si in felul asta si cei care le-au daruit au fost happy :blink: .Cadourile primite au cam fost ,,la dublu" si le-am daruit mai departe.

 

Apropo,nu s-a specificat suma in care se incadreaza darul...cred ca e f. important de stiut.

 

Cel mai tare cadou e tot o oala si la mine...ies niste blaturi de tort....:pope:...o minune!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu a szice ceva, dar daca oamenii vor sa cumpere CEVA, na.

Trebuie idei.

 

Mi-am adus aminte: corpuri de iluminat in ton,pt una din camere

set de baie pt cuplu (cu prosoape mari,mici,mici-mici,halate,papuci)

set de cutii (feng shui),practice si decorative

 

ma mai gandesc...:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In America .....

 

este traditie ca tinerii sa deschida un cont sau sa depuna lista celor necesare la unul din magazinele mari cu sectia de matrimoniale si se poate trece personal pentru a alege ceva sau a lasa numai banii pentru un obiect de pe lista.

In acest mod nu este obligatoriu de ridicat nimic din magazin care nu le face placere si mai este un serviciu special in fiecare magazin, ca pentru o suma mica impacheteaza foarte elegant cadoul ales si-l duc acasa la tinerii casatoriti iar invitata n-are de carat bagaj la nunta. Acasa in dormitorul lor sau undeva in casa se ridica muntele de cadouri pe care-l desfac la intoarcere din luna de miere si trimit carti de multumite la toata lumea.

 

Orice pe aici se poate duce inapoi in magazin pentru a fi rambursat sau schimbat!!!

 

Cele mai noi idei de cadouri sint picturile si alte efecte de arta pentru decoratia casei/locuintei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi la noi există mai nou magazine care au oferta asta pt miri, dar tradiţia plicului e mai puternică.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce nu are, sau ce nu ii prisoseste la casa omului.

Un serviciu de portelan, set de pahare de cristal.

Tu stii mai bine ce are nevoie si ce nu . :)

 

Multumesc pentru idei forumistilor...mi-am format deja o lista de cumparaturi pe baza recomandarilor dvs.

 

"Ginerica" lucreaza de vreo 5 ani in Spania, in constructii...are 22 ani - munceste alaturi de familie (mama, tata, frate mai mare) de la 17 ani. Au vandut apartamentul propietate personala din Spania in care locuiau si se vor intoarce inapoi acasa. Nepoata are 20 ani si este menajera de vreun an in Spania.

 

Si-au cumparat si ei una-alta si le-au trimis/adus in tara la socrul mic, in Craiova, la casa, unde urmeaza sa locuiasca dupa nunta.

 

Imi este tare drag de ei...

Editat de fnicolici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ooo, ce tineri sunt! au şanse să ajungă la nunta de aur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru idei forumistilor...mi-am format deja o lista de cumparaturi pe baza recomandarilor dvs.

 

Imi este tare drag de ei...

Pana la urma ce le iei ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana la urma ce le iei ? :)

 

Ma gandesc ca nu este graba...

Dar ca sa nu te tin pe jar... m-am gandit la un bilet turistic tip "o saptamana de vacanta la mare".

Este bine?

Editat de fnicolici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×