Sari la conținut
Forum Roportal
unoarecare

Intrebarea unui oarecare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cine esti.

 

da....ai dreptate.....sunt cine sunt....si nimic nu o sa schimbe asta....e un statut superior dat de un debit anormal al unui rau demult secat.Sunt un anonim pe care-l cunoaste toata lumea .Sunt nimicul care da inteles eternitatii, eternitatea ce defineste absolutul si aboslutul care te defineste pe tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da....ai dreptate.....sunt cine sunt....si nimic nu o sa schimbe asta....e un statut superior dat de un debit anormal al unui rau demult secat.Sunt un anonim pe care-l cunoaste toata lumea .Sunt nimicul care da inteles eternitatii, eternitatea ce defineste absolutul si aboslutul care te defineste pe tine.

 

 

Esti tot ceea ce eu sunt si sunt tot ceea ce tu esti. Totul se intrepatrunde intr-o mistica joaca de oglinzi sufletesti. Uitam adeseori ca realitatea sublima proprie lumilor, este de fapt o poarta deschisa spre nemurire.

Editat de ironic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ai dreptate nu stiu ce varsta ai si nici nu sunt interesata.

Eu cred ce spun,de fapt nu as spune ceva daca eu nu as fi de acea parere.Nu imi sta in fire sa arunc vorbe in vant.

Ma bucur. :lol2:

 

Dovada ca "unde dai si unde crapa". Eu n-am zis ca nu esti de parerea respectiva. Logic ca nu ai spune ceva fara sa si crezi in asta. Ma rog, multi practica asta, sa spunem ca nu e cazul tau. Dar eu ziceam ca parerea ta nu trebuie sa fie si cea corecta sau sa corespunda cu realitatea.

 

Ai mintea suficient de deschisa cat sa poti reordona tot ce e inauntru de cate ori e nevoie pana ajungi cat mai aproape de adevar? Daca da, te felicit. Daca nu, incearca sa nu mai dai sentinte despre lucruri de care nu esti sigura / fii mai suspicioasa si nu baga mana in foc ca ai dreptate.

 

Eu iti spun sincer ca nu sunt 100% sigura nici de mine insami si de propriile reactii, oricat de bine m-as cunoaste si oricat as fi de introspectiva. Nu stiu daca intotdeauna mi s-au intamplat lucrurile care au fost, sau a fost doar parerea mea. Nu exista siguranta pe lumea asta. Nu as putea caracteriza lumea in care traiesc. Dar pe una pe care nici nu am cunoscut-o sau am fost prea mica ca s-o inteleg, nici atat... Asta ziceam. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O simplă căutătură spre bunicii noştri ne-ar fi de ajuns pt a şti că-n vremurile lor anxietatea a fost paroxistică. Război, răni, amputaţii, pierderea părinţilor,
Editat de Lassio

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×