Sari la conținut
Forum Roportal
tastyglamgirl

Yahoo Messenger - spywere?

Postări Recomandate

Am o problema cu yahoo messenger. Cand ma loghez, se deschid niste fisiere temporare utilizate de yahoo in firefox(gen inside yahoo, partea de jos de la yahoo messenger, sau cand dau click pe partea cu avatarul, se deschide o prostie). Si in fine, asta nu m-ar deranja daca s-ar deschide ferestrele de chat cand dau dublu click pe o persoana. :cheer: Mi-a zis un prieten ca e spywere, dar am curatat tot cu Ad-Aware si tot asta face. Am reinstalat si Yahoo si nu s-a schimbat nimic.

 

Asta se intampla de cand a facut windows-ul un update si s-a restartat. Daca ma ajuta cineva, as fi recunoscatoare. :roll:

Daca nu ati inteles ce explicam cu deschisul in firefox, aici e un exmplu:

http://img261.imageshack.us/img261/7993/crapwt1.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yahoo insider apare la orice versine de yahoo messenger de ce la tine apare in bowser nu stiu exact posibil sa fie de la setariele browserului mai ales daca ai yahoo toolbar instalat. Si nu e spyware.

 

Ca sa-l dezacivezi merji la mesenger>preferinte>general>show yahoo messenger insider si debifezi casuta respectiva.

 

Alt sfat ar fii sa incerci sa fii mai coerenta in exprimare ca nu suntem rude cu mama omida sa ne dam seama ce e acea prostie de la avatar.

 

P.S. Windows-ul nu are nici o treaba cu Ym!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×