Sari la conținut
Forum Roportal
halip

Ridurile, bata-le vina!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua doamnelor...stiu ca va confruntati cu o adevarata problema dupa o anumita varsta si nu numai...ne-am saturat sa dam banii pe produse cosmetice care isi arata efectul in timp si nu imediat...tocmai de asta am si vrut sa va informez ca a ajuns si la noi in tara un produs de la leorex bazat pe nanotehnologie care atenueaza ridurile vizibil...poate nu credeti insa am sa va las sa va uitati

Eu l-am folosit si sunt foarte multumita de produs,am ramas placut surprinsa..daca doriti mai multe detalii va pot pune in legatura cu persoana de contact...O zi buna doamnelor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua doamnelor...stiu ca va confruntati cu o adevarata problema dupa o anumita varsta si nu numai...ne-am saturat sa dam banii pe produse cosmetice care isi arata efectul in timp si nu imediat...tocmai de asta am si vrut sa va informez ca a ajuns si la noi in tara un produs de la leorex bazat pe nanotehnologie care atenueaza ridurile vizibil...poate nu credeti insa am sa va las sa va uitati

Eu l-am folosit si sunt foarte multumita de produs,am ramas placut surprinsa..daca doriti mai multe detalii va pot pune in legatura cu persoana de contact...O zi buna doamnelor

 

1. nu e problema noastra. e problema privitorului.... (stii vorba aia... the beauty is in the....)

2. poze :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc o doamna de 60 cu un ten de invidiat .Am intrebat-o ce foloseste si mi-a raspuns ca de ani de zile dimineata dupa ce bea cafeaua facuta la ibric , in zatul din ceasca pune o picatura de ulei de masline dupa care intinde amestecul pe fata si sta cam 20 de minute .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost mereu pe ideea mai bine sa previn :) asa ca am folosit si eu creme antirid de pe la 20 de ani si un pic, si eu zic ca se cunoaste :) - nu chestii "heavy" ci si ceva care sa hidrateze totodata. Odata aparute ridurile, nu exista chiar "creme'minune".

 

sunt de aceeasi parere, odata aparute ridurile... deci e important si stilul de viata dar si folosirea unor produse cosmetice potrivite. Eu folosesc crema de zi nutritiva si pentru noapte gel reconstitutiv cu aloe vera si retinol-e de la o firma mai putin cunoscuta, se cheama naay botanicals. Sunt produse pe baza naturala, putin mai scumpe decat banala nivea dar si efectele sunt multumitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Eu nu am inca probleme cu ridurile,dar i-am facut mamei un cadou care sa "o intinereasca" si chiar are efecte benefice care se vad.Si mama ma iubeste mai mult acum:))Daca mai intereseaza pe cineva am cumparat de aici http://www.sanafarm.ro/avene-ystheal-crema-pierre-fabre-p-2398.html este cam scump insa si daca nu era vorba despre cea mai buna mama din lume sigur nu dadeam atatia bani Kisses :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei o alternativa cu adeverat naturala, incearca uleiul de cocos, am vazut niste clipuri pe youtube in care multe tipe spuneau ca s-au atenuat ridurile dupa ce l-au folosit; am inteles ca unul organic este mai bun, cika ala de la Now Foods ar fi bun

Editat de Salfrum202

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce folositi pentru a preveni sau atenua ridurile? in special cele din jurul ochilor!! am testat mai multe creme si geluri dar nu pot sa recomand nici una cu caldura. la inceput totul este fantastic, pielea este moale si catifelata, ochii sunt bine conturati, dar dupa o luna efectul nu mai este acelasi. sau m-am obisnuit eu? acum sunt tentata sa ma intorc la produse naturiste ca tot sunt acum in voga, ce-mi recomandati? si niste masti de la bunica mi-ar fi de folos:)

 

 

Calcatorul de riduri:

 

http://www.youtube.com/watch?v=zLTWnnn_GnU

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc o doamna de 60 cu un ten de invidiat .Am intrebat-o ce foloseste si mi-a raspuns ca de ani de zile dimineata dupa ce bea cafeaua facuta la ibric , in zatul din ceasca pune o picatura de ulei de masline dupa care intinde amestecul pe fata si sta cam 20 de minute .

Cred ca-i vorba despre exfoliere sau gomaj. Merge si cu altceva decat cafea macinata : merge cu amestec de malai si tarate, de exemplu. Insa cea mai misto este microdermoabdraziunea. Te poti duce la salon, insa se gasesc si niste micute aparate in sensul asta, iti faci acasa cu costuri minime. Important e sa o faci in mod regulat, minim o data pe saptamana.

Eu mai am vreo 9 luni pana implinesc 30 de ani si am zero riduri, in conditiile in care am bagat la greu ani intregi de solar. Microdermoabraziunea sunt sigura ca este una dintre explicatii. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×