Sari la conținut
Forum Roportal
halip

Ridurile, bata-le vina!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pune vreo 5 Kg. pe tine si se rezolva rapid si cu ridurile. :crazy:

 

sa mai pun pe mine??..am 1.76..si 59 de kg..ma simt ff grasa acum si cu riduri..o doamne.deja am o gramada de complexe..asta nu se va termina cu bine:-s.. riduri tampite :crazy: oricum..multumesc ca imi raspundeti:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De "riduri de expresie" ai auzit? Vezi ca sunt creme speciale pentru reducerea ridurilor. Si mai exista..Botox :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mare grija la machiaj cu cat incepi mai tanara sa te machiezi cu atat risti sa faci m ai devree riduri.

Si am vorbit despre ochelari ca poate ar trebui sa porti si nu porti si iti tii ochii incordati si de aceea ai facut riduri in preajma ochilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare..am doar 19 ani si mi.au aparut riduri in juru ochilor :cheer: si nu stiu cum sa scap de ele.Problema este ca acum jumate de am nu le aveam..parca mi.au aparut,asa, brusc..si nu stiu de ce..as fi vrut sa folosesc o crema antirid dar multi spun ca sunt prea mica ptr asta..va rog ajutati.ma..nu stiu ce sa fac..multumesc :D

 

 

poti incerca radiofrecventa in jurul ochilor,nu iti dauneaza cu nimic.

www.nordestetica.ro

nu ar fi rau daca ati apela si la cosmeticiana ...macar o sedinta pe saptamana.ridurile de care spuneti dumneavoastra sunt riduri de axpresie si banuiesc ca aveti un ten normal sau uscat si de aceea se rideaza mai usor si sunt tenuri care se intretin mai greu decat cel mixt sau tenul gras.Sunt creme speciale pentru regiunea din jurul ochilor ...este posibil sa aveti nevoie de ochelari sau nu suportati lumina puternica si atunci va fortati sa faceti fata fenomenului si cu timpul ridul se accentueaza si este prea tarziu .In concluzie...MERGETI LA COSMETICA SI CERETI SFATUL UNEI PROFESIONISTE ...FOLOSITI CREME CARE SA AIBA IN COMPOZITIE RETINOL SI ACID HIALURONIC...DACA AVETI TENUL USCAT NU FOLOSITI LA DEMACHERE LOTIUNI CARE AU IN COMPOZITIE ALCOOL .Pe curand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O colega de-a mea a avut probleme cu ridurile destul de serios. Problema era vizibila si a incercat mai multe tratamente care aveau efect pe moment. In cele din urma a reusit cu ajutorul namolului medicinal. Namolul termal este foarte eficient impotriva ridurilor datorita aportului de magneziu, cupru si zinc. Mai multe detalii despre acest remediu AICI...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am comandat de pe net ACID HIALURONIC (HYALURONIC) SUPER POTENT, 300MG/90 CAPSULE (SEC) si COLAGEN PUR DIN SOMON SALBATIC, 150MG/90 CAPSULE (Colagen Tip 1+ ) ambele de la firma ORGANIKA. Am inteles ca ar fi bine daca s-ar lua concomitent. Acum, nu stiu daca or avea efecte adverse fata de organism.

Deocamdata nu mi-au sosit, dar m-ar ineresa daca a mai luat cineva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care este cea mai buna crema antirid?

Una care sa dea, chiar sa dea rezultate!

 

La Prairie

 

-Cellular Anti-Wrinkle Firming Serum

-Anti-Aging Stress Cream

-Cellular Radiance Eye Cream

-Skin Caviar Luxe Cream

-Skin Caviar Intensive Ampoule Treatment

 

http://www.laprairie.com/lpint/index.aspx

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×