Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

A prevazut cineva criza actuala?

Postări Recomandate

Nu apar paginile pe topicul asta.

Din 1990, banuiam, ca sistemul capitalist va merge pe urmele celui comunist. Nu stiam cind va incepe disolutia.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici razboaiele nu au fost prevazute. Dar toti se asteptau la ele. Nici criza din 75. Nici incalzirea asta. Dar toti stiau, din anii 70, ca va fi de 0,5 grade, dar in 100 de ani.

Nici....nici.....

Si totusi dintotdeauna au fost oameni, ce intuiau ce venea. Si nu putini.

 

O previziune interesanta. Cineva spunea ca al doilea razboi, va fi micsorat cu 6 luni. nu stiu dca in timpul, sau inainte a spus. Si un comentariu, era, in batjocura, cine putea fi acea forta.

Eu i-am raspuns, ca e evident ca Rominia acelor timpuri.

Deci sint oameni, ce nu baga in seama nici trenul ce era sa-i calce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici razboaiele nu au fost prevazute. Dar toti se asteptau la ele. Nici criza din 75. Nici incalzirea asta. Dar toti stiau, din anii 70, ca va fi de 0,5 grade, dar in 100 de ani.

Nici....nici.....

Si totusi dintotdeauna au fost oameni, ce intuiau ce venea. Si nu putini.

 

O previziune interesanta. Cineva spunea ca al doilea razboi, va fi micsorat cu 6 luni. nu stiu dca in timpul, sau inainte a spus. Si un comentariu, era, in batjocura, cine putea fi acea forta.

Eu i-am raspuns, ca e evident ca Rominia acelor timpuri.

Deci sint oameni, ce nu baga in seama nici trenul ce era sa-i calce.

 

Bun, asa e, sunt oameni care fac niste analize cu privire la un anumit fenomen si pot deduce niste efecte ale unor cauze.

Dar clarvazatori avem in domeniu?

Ce urmeaza? Cade capitalismul? Revine comunismul? ...sa exceptam povestile cu 2012 si paranoia sfarsitului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, asa e, sunt oameni care fac niste analize cu privire la un anumit fenomen si pot deduce niste efecte ale unor cauze.

Dar clarvazatori avem in domeniu?

Ce urmeaza? Cade capitalismul? Revine comunismul? ...sa exceptam povestile cu 2012 si paranoia sfarsitului...

Uite, sa spun ce stiu eu. Si poate mai multi. Intre 2014 si 2018, se vor lua niste hotariri la nivel mondial, care vor pregati iesirea din criza. dar iesirea, fara aportul oamenilor, nu se va produce. indiferent de masuri.

Economicul bate de departe politicul. E o lectie dura data tuturor ce nu tin cont de economic, si au impresia ca pot porunci si bate din picioare sa fie ca ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu apar paginile pe topicul asta.

Din 1990, banuiam, ca sistemul capitalist va merge pe urmele celui comunist. Nu stiam cind va incepe disolutia.

Sistemul capitalist nu va ceda niciodata. Cat despre a lua pe urmele comunismului, nici atat.

Cu toate ca faptele pot parea intamplatoare, intotdeuna exista un plan. Nu exista coincidente!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca inainte de inceperea creizei (2007) a existat o previziune astrologoca sau paranormala cu privire la ea. Ceva de genul: in 2007 va incepe o criza economica si financiara fara precedent care va dura pana prin nu stiu ce an... etc.

 

Eu am spus tuturor cunoscutilor mei ca o sa vina penurie mare, dar nu m-a crezut nimeni. Sa caut daca mai am mailuri dinainte de 2007, sa vedeti ca e adevarat.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×