Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

A prevazut cineva criza actuala?

Postări Recomandate

Ma intreb daca inainte de inceperea creizei (2007) a existat o previziune astrologoca sau paranormala cu privire la ea. Ceva de genul: in 2007 va incepe o criza economica si financiara fara precedent care va dura pana prin nu stiu ce an... etc.

Stie cineva o persoana, o declaratie, un link, orice ca sa citesc si eu despre aceasta previziune.

Astia care tot vin cu informatii despre 2012 ar fi trebuit sa vada si criza! Au dat informatii despre ea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am primit acest articol prin e mail.

Nu-l comentez , citeste-l.

 

 

Criza financiară a fost declanşată la ordin

 

Noua Ordine Mondială se pare că se ţine tare. Cea mai sigură şi rapidă cale de a o instaura este o criză financiară. Sună familiar? Congresmanul american Ron Paul dezvăluie planul "Elitei" de a provoca o criză economică globală.

 

Ron Paul, congessman şi candidat la preşedenţia SUA, a avertizat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb daca inainte de inceperea creizei (2007) a existat o previziune astrologica sau paranormala cu privire la ea. Ceva de genul: in 2007 va incepe o criza economica si financiara fara precedent care va dura pana prin nu stiu ce an... etc.

Stie cineva o persoana, o declaratie, un link, orice ca sa citesc si eu despre aceasta previziune.

Astia care tot vin cu informatii despre 2012 ar fi trebuit sa vada si criza! Au dat informatii despre ea?

 

;) Incerc sa glumesc, dar nu e de gluma..tot acest climat social,e intretinut de masoni si altii ca ei, mai sus - vezi documentare despre o serie de societati secrete- formate din presedintii transnationalelor si cei cu f multi bani, grupul Bild...erg, "craniu si oase"...altii si altii, care detin puterea pentru ca pur si simplu au stiut sa staorca bani de la oameni prin impozite,prin taxe si prin dobanzi, cei care detin productia mondiala de petrol si gaze..da, astia care vor sa fac de asa maniera sa se creeze acel guvern mondial--si sa nu crezi ca sunt paranoic,am citit f mult, pana la 40 de ani pe tema conspiratiilor- de cand e lumea, exista conspiratii..exemple sunt din pacate si in Biserica, vezi iezuitii sau ce a facut inchizitia, a omorat destui oameni nevinovati, a luat pamanturi..cavalerii templieri la un moment dat erau atta de bogati ca au starnit invidia lui Filip cel Frumos...aceasta e lumea stramba si irationala in care traim, in care, normal ar fi trebuit ca orce fiinta umana sa aiba parte de acelasi drepturi,demnitate...s-a stiut de aceasta criza...nu numai anumiti analisti eco nomici- eu chiar cunosc unul care a spus din 2005 de ea...fenomenul este ca, cea mai mare parte a banilor- 80 la suta, din lume, sunt detinuti de cei mai sus amintiti care sufera de paranoia- ma refer la lichiditati- restul, "framiturile' ne raman noua...sistemul bancar,e o imensa"roata" care a incercat sa acopere cat mai multe credite, luand dintro parte si dand in alta in ideea de a face bani cat mai multi prin cat mai multe dobanzi...din pacate, foarte multi bani, s-au furat din sistem, cazul celui de la NYSE- New York Stock Exchange- bursa de la NY, care trebuia...ma rog, sunt prea acid si-mi cer scuze ptr offtopi...incerc sa explic un pic situatia...sunt o serie de profetii pe tema asta, daca esti un pic intuitiv, iti dai seama ca inainte de 2012 cand conform calendarului mayas se va intampla ceva...-asta e alt subiect- si nu numai cf calendar mayas,inclusiv lui Nostradamus, s-a prevazut o perioada grea, inaintea celui de al 3-lea razboi, cand va veni'tatal minciunii, Antihristul pentru ea rezolva aparent criza creata tot de ei, - ca sa creezi o conjunctura iti trebuie un motiv nu?ca sa vinzi arme trebuie sa creezi razboi mondial..-, dar ce spui tu de "coincidenta' ca aceasta criza, vine exact la 70 de ani dupa marele crah din 1938?nu e "bizar"?s epare ca periodic, cineva vrea o criza..si prostimea crede...o fi lipsa de lichiditati pe piata,o fi supraproductie, dar nici sa..daca vrei sa gasesti solutii, le gasesti...de ce nu fac ei de asa maniera ca si Africa, unde aiai mor de foame sa fie un tinut prosper?sa creeze fabrici, banci..etc...hi ca mai vb..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu au interese sa investeasca in Africa ,poate acum ( naiva !!!!!) se va schiba ceva !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb daca inainte de inceperea creizei (2007) a existat o previziune astrologoca sau paranormala cu privire la ea. Ceva de genul: in 2007 va incepe o criza economica si financiara fara precedent care va dura pana prin nu stiu ce an... etc.

Stie cineva o persoana, o declaratie, un link, orice ca sa citesc si eu despre aceasta previziune.

Astia care tot vin cu informatii despre 2012 ar fi trebuit sa vada si criza! Au dat informatii despre ea?

Previziune nu cred ca a existat.

Dar de stiut au stiut cei care au declansdat-o.

Cat despre durata nu cred ca poate spune cineva, concret, cart vor dura efetele ei.

De fapt ea s-a incheiat, acum sunt efectele care sunt intretinute si manipulate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai deja, ala e rezumatul rezumaturilor...eu am vreo cateva carti si mai multe articole pe tema...inclusiv documentare,vrei sa incepem de la 1700 cand s-a infiintat masoneria? nu-i asa Tosca?Iti spun de adam weishaupt si illuminatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
previziuni si avertismente au existat destule!!!!

 

Editura for you ofera in romaneste destule informatii.

A intrebat de previziuni astronomice sau paranormale privitor la anul declansari crizei.

Ca previziuni economice asta stie toata lumea, ca au fost si vor fi mereu. Nu e o noutate asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×