Sari la conținut
Forum Roportal
mirvan

Portrete creion

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt foarte frumoase dar parca un pic prea sterse..... si stiu ca sunt facute in creion dar lipseste ceva anume...mai multa expresie pe fata personajelor :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am memorat...faza ca ies prea sterse...e mai greu de corectat,ca m-am obisnuit sa desenez aja...dar am schimbat creionu...acum desenez cu b4-b2 si a iesit cum a iesit ultimu :spiteful: care imi place(inclusiv fata din el),si la expresivitate te referi la expresia fetzei sau...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca te joci cu diferite B-uri la hasuri

dar problema la portretele tale e ca nu respecta axe de simetrie, proportionalitate

cauta pe net cum se incepe un portret, schitele ce se traseaza si vei vedea ce diferenta enorma va fi cand vei aplica, sa stii cum se masoara distanta dintre ochi, raporturile dintre frunte, nas, barbie etc

e mai greu la inceput dar regulile astea sunt menite doar sa te ajute

daca gasesc ceva siteuri interesante o sa le pun aici

cand eram de varsta ta am cunoscut un pictor care mi-a explicat notiuni elementare fara sa-mi ceara bani, era bucuros ca eram asa dornica sa invat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fulgdenea...imi poti da tu cateva indicatii?care sunt regulile si ce mai trebuie sa stiu? te rog frumos...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar fi un lucru grozav daca te-ai duce la biblioteca si ai lua la rand cartile de desen cu subiect de anatomie umana, cu hartiuta si creion la tine

eu am biblioteca in alta parte, am doar o carte cu ceva indicatii in desene de anatomie, o sa scanez niste pagini care cred ca ti-ar fi cat de cat de folos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cam asta am pt tine, nu stiu in ce masura te-ar ajuta

eu zic ca varianta cu biblioteca e cea mai buna si poti si desena acolo, te asteapta acolo o gramada de minuni sa le descoperi!

post-97079-1268399122_thumb.jpg

post-97079-1268399138_thumb.jpg

post-97079-1268399166_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms :) am sa iau maine de la biblioteca scolii o carte cu anatomia umana,sa vad ce rezolv

:inlove:

 

cum ziceam :haha:

4EX6GLAT4FM6KU8Z69O0M5CKI.jpg2RE6HCXBZCVLV0KINAIX3P0FB.jpg

post-48466-1272827340_thumb.jpg

post-48466-1272826949_thumb.jpg

Editat de ousor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu ciutanu am facut-o la repezeala,deaceea nu mi-a iesit asa bn...MHPXLWQSSN1IPT3YS3J3R25CV.jpgLVGTLZMLEVKFTQJBO8E4KYLWI.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×