Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Refuz sa mor !

Postări Recomandate

orice suflet nemantuit se indreapta spre iad.

Indeed - aplauze va rog !

 

 

- Ai bilet de ordine?

- Da,poftiti.

- Mda,in regula.Ia zi,vrei sa mori?

- Nu,refuz.

- Multumim ,esti liber .Sa intre urmatoru' !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
orice suflet nemantuit se indreapta spre iad.

daca nu spui chestia asta cu-n ranjet de satisfactie pe mutra, n-ai facut nimic! :spiteful:

 

c'mon, man, say it like you mean it! :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost de doua ori in moarte clinica.M-a inspaimantat,nu am vazut nicio luminita la capat de tunel,nu am simtit nicio caldura si fericire.Am simtit numai gol,pustiu,frig.Vedeam si totusi nu vedeam,firul vietii mele exact ca la cinema.Vedeam oameni plangand,oameni dragi mie,vedeam atatea lucruri pe care ar mai trebui sa le fac,vedeam marea langa care am crescut,vedeam desenul la care lucram si care nu era terminat...

Deci nu prea cred ca moartea este ''cerul''.Nimeni nu s-a intors din morti sa ne spuna cum este,nimeni.

NU vreau sa mor cand am atatea de facut.Nu vreau sa mor,sa parasesc lumea asta draga,cu bunele si relele din ea.Prefer sa traiesc cu speranta ca intr-o zi,cineva,va descoperi eternitatea,aici,pe pamantul asta unde ne-am nascut,am ras,iubit,plans,urat..unde am trait viata,nu vreau sa ajung in pamant,unde sa vina cineva sa-mi puna doua flori la cap si eu nici macar sa nu vad/aud....

Toti vedem cerul zilnic,albastru,senin,innorat...insa nu este cerul ala promis.Nimeni nu are garantia ca dupa moarte vom mai fi,asa ca prefer sa raman cu speranta ca nu voi muri.

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa vezi, Biblia o mentioneaza si pe asta: "din pricina Mea veti fi batjocoriti..."

placerea asta de-a poza in victima e transmisa genetic sau inoculata odata cu dogmele religioase? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetelor, fac angajari ! :spiteful:

 

Rezerva-mi te rog un loc.

In fata :tease: !

Te voi spagui pe masura :D!

 

placerea asta de-a poza in victima e transmisa genetic sau inoculata odata cu dogmele religioase? :lol:

 

fiftififti :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
refuzi pt ca nu sti cum e de cealalta parte.

 

Ce sa fie de "cealalta parte" - adica in cavou ?! Nu e nimic de "cealalta parte". Doar intuneric si tacere.

 

au trecut 2000 de ani si inca nu e pregatit locul ala.

 

Lumea promisa de Iisus la care aspira si multimea de credinciosi nu e decat un ideal. Au trecut 2000 de ani si inca vor mai trece...

 

Gandeste-te ca moartea nu este sfarsitul vietii, ca este o trecere din viata-n viata, gandeste-te ca e o necesitate...sufletul are nevoie de odihna.

 

Ba chiar sfarsitul vietii este. Ce trecere ?! De pe pamant sub pamant in cavou ?!

 

Refuzi sa parasesti ce esti acum, ce ai acum.

 

Exact !

 

Versuri Stanescu N :

"Moartea e starea de dinainte de a te naste.

Nu exista decat o singura viata mare.

O traiesc nascutii

unul cate unul."

 

Exact ! Nimic erai inainte de a te naste. La fel vei fi si dupa.

Singura viata adevarata e aceasta de acum. O traiesc doar cei nascuti.

 

M-as plictisi sa traiesc la infinit in ceea ce sunt acum ..."ce mai fac maine?" Mi-as zice "ca de invatat am tot invatat si de vazut vazut, de baut...baut si de......"

 

Sunt atatea si atatea minunatii pe planeta aceasta. Cum ar putea sa te plictiseasca acest paradis care mai mult decat atat se afla intr-o continua evolutie ?! Inseamna ca nu realizezi ce miracol existential este intr-o simpla cana cu apa.

 

Ce te faci daca te imbolnavesti si nu mori?

Sa presupun ca daca ai fi fost Dumnezeu...n-ai fi permis nici boala.

Din pacate/fericire nu esti...n-ai stii.

 

Boala exista din cauza mortii caci insasi moartea e o maladie. Daca viata ar fi eterna n-ar mai exista boala sau batranete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar nu ma asteptam la mai multe.

ei, hai, nu fi timid. te asteptai la un pic de maltratare, ca sa-ti poti dovedi statutul de crestin. :spiteful: sa poti sa-ti versi sangele virtual pe altarul credintei in Dumnezeul adevarat. ei, surpriza! n-ai calau! si-au luat toti liber tura asta. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×