Sari la conținut
Forum Roportal
Roxana@ Elena

prieteni? exista asa ceva?

Evaluează acest topic

Mai exista prietenie....sau prieteni adevarati?  

91 membri au votat

  1. 1. exista sau nu?

    • da
      55
    • nu
      36


Postări Recomandate

da exista. atita timp cit te cunosti pe tine si te prezinti asa cum esti , si prietenul face la fel exista. cind sunt doar imagini in joc si interese , prietenia nu mai exista.

poti fi prieten numai cu cel care vrea sa iti fie prieten...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca aici e o oaza de filosofi care l-ar ingenunghea si biciui pe Aristotel cu vorbele astea de duh. Si nu ma refer numai la Newtask.

 

Pe voi nu v-a dezamagit niciodata un prieten?

Dar voi pe ei?

Cu bucurie va anunt ca pana si rudele va vor 'trada' la un moment dat, cu atat mai mult prietenii.

Singura legatura cu adevarat puternica e cea de sange, dar si aia se deterioreaza in anumite conditii.

Pentru ca asta e firea lucrurilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-au dezamagit prietenii, dar am mai calcat si eu pe alaturi, dar asta nu inseamna ca am renuntat la prietenie. Pana la urma dezamagirea produsa de ei, e relativa, depinde mai mult de asteptarile mele, uneori exagerate. O prietenie puternica se intretine, are suisuri si coborasuri, dar eu zic ca merita sa nu o pierzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate ea e un el...

poate da...poate nu...nu stiu....

 

exista de toate atat timp cat vrei sa existe

adica ? atat timp cat tu vrei sa existe? defineste acest lucru.....

 

Daca nu uitam ca si prietenii au viata lor , prioritatile lor ,nevoile lor... da, exista.

da....dar oare nu asta inseamna si un prieten bun sa te implice in viata lui sa te faca sa simti ca ai si tu un rost ...pentru el/ea.....

prioritati ? :o: daca stau sa ma gandesc un singur lucru e deasupra prietenie ....copilul....

restul prioritatilor nu mai sunt prioritati intr-o prietenie...asa vad io

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca aici e locul acestui topic cel mai potrivit.....

ce credeti oamenii mai au sperante...adica ca exista prieteni,cineva care sa te inteleaga care sa fie alaturi de tine.....cand ai nevoie...dar nu numai...sa te bucurii alaturi de ea sau el.... sa faceti lururi trasnite....sa va povestiti toate secretele intunecate...dar nu numai

Nu exista doar prefacuti la maxim prietenia este un subiect controversat vrei sa ai prieteni te prefaci si tu vrei sa ai prieteni bun te prefaci si mai bine si gata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica ? atat timp cat tu vrei sa existe? defineste acest lucru.....

da,atat timp cat tu vrei sa existe si atat timp cat stii pe cine alegi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am fost dezamagit de cel mai bun prieten iar eu l-am dezamagit pe el. dar niciodata nu am avut o problema despre care nu am discutat si peste care nu am putut sa trecem. sunt mandru sa spun ca dupa 20 de ani suntem chiar mai buni prieteni decat am fost la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca exista prieteni adevarati, dar mai greu ii gasesti... Mai ales daca ai trecut prin experiente neplacute, e mai greu sa ai incredere in oameni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca nu exista si daca exista, fiecare are o limita, indiferent cat de prieten ti-e sau ii esti.

Si eu cred la fel.

 

Pe voi nu v-a dezamagit niciodata un prieten?

Dar voi pe ei?

Cu bucurie va anunt ca pana si rudele va vor 'trada' la un moment dat, cu atat mai mult prietenii.

Singura legatura cu adevarat puternica e cea de sange, dar si aia se deterioreaza in anumite conditii.

Pentru ca asta e firea lucrurilor.

Oho, si inca cat. Incredere totala nu am decat in mine insami. Prin toate relele din viata mea am trecut singura, prietenii s-au evaporat cand am avut necazuri. Sau nu au fost in stare sa ma inteleaga.

 

Prietenia adevarata exista doar in vorbe, lozinci si romane. In realitate toata lumea abia asteapta sa ti-o traga pe la spate. Welcome to the real world. :blink:

 

Hai sa nu fiu chiar asa de negativa: nu exista prieteni adevarati pe viata. Exista doar momente de prietenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×