Sari la conținut
Forum Roportal
pity_boss

Pentru cei care sufera sau au suferit dupa o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine a suferit cand a pierdut pe cineva apropiat?cred ca majoritatea, deci, dati drumul.Eu am trecut prin asa ceva si nu am avut cu cine sa vb, acesta este motivul pt care am lansat acest subiect.

 

De vb nu cred ca ar fi o problema,gasesc imediat pe cineva...dar problema este golul lasat in mine, singuratatea prin care trec.in astfel de momente am nevoie ca cineva sa imi fieaproape...de vb eu una is satula

Cui pe cui se scoate ....... wrong :P oamenii urasc singuratatea si se amagesc cu oricine care le ofera atentie si afectiune . dar nici pe net sa nu stea ca nu i fun .. in real sa aiba puterea si sa rada ... sa faca ce nu a facut in viata lui . lucruri noi atata . ce atata cuplat ?

 

Cuplatul...hmm inseamna pentru mine ceva pentru tine poate nu acelasi lucru,pe mine poate sa ma ajute sa trec pe ste o dezamagire pe tine nu...fiecare traieste altfel

Si cand ne pierdem si pe noi si ne adancim si mai mult in singuratate si suferinta ce putem face?...

de fapt nu ne pierdem si pe noi doar ne ratacim,si noi simtim ca ne-am pierdut dar daca cautam bine in adancul sufletului vom realiza ca nu e asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand suferi dupa o relatie, lasa-te sa suferi, lasa-te sa-ti treaca..apoi asteapta si vezi cum te simti...asa m-au sfatuit alti pe mine, asa zic si io mai departe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand suferi dupa o relatie, lasa-te sa suferi, lasa-te sa-ti treaca..apoi asteapta si vezi cum te simti...asa m-au sfatuit alti pe mine, asa zic si io mai departe...

oricum nu prea exista cale de mijloc.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
forumul e un mijloc de relaxare . eu ma gandeam la actiunile de durata ca initatorul topicului sa nu sufere . omul nu e o fiinta solitara dar decat sa se cupleze de dragul unor gesturi , placeri si afectiune mai bine asteapta persoana potrivita . aici e liber oricine sa vorbeasca si sa se simta bine . eu doar subliniam ca virtualul si faptul ca te gandesti la nefericire nu ti aduce nimic bun . si unele lucruri se pot face si cand esti singur . afli mai bine ce poti cum poti si de ce poti :P

 

 

Sa astepti tu persoana potrivita mai!Sa o astepti mult si bine!

Eu unul sunt singur,da da sa crezi la virsta mea de 29 ani,singur de 10 ani de zile si nu-ti mai zic de cite ori m-am gindit ca ingerul ala al meu sta degeaba linga mine si ca trebuie sa-mi iau viata,si asta tocmai pentru ca am o istorie lunga a vietii in spate si 15 ani de spitale si raze si controale si probleme multe pe spinare!

Dar ma gindesc ca visele alea mai sunt singurele care ma mai pot salva de la tristete si suparare,caci supararea aduce moartea cind nici nu te astepti!

De unde stiu eu ca nu esti tu acea persoana care sufera cu adevarat atat de mult incit ti-ai pierdut orice speranta si credinta in D-zeu?Mai dute pe la biserica si lasa-l pe cel rau!

 

Cui pe cui se scoate ....... wrong :roll: oamenii urasc singuratatea si se amagesc cu oricine care le ofera atentie si afectiune . dar nici pe net sa nu stea ca nu i fun .. in real sa aiba puterea si sa rada ... sa faca ce nu a facut in viata lui . lucruri noi atata . ce atata cuplat ?

 

 

 

 

 

 

Sa astepti tu persoana potrivita mai!Sa o astepti mult si bine!

Eu unul sunt singur,da da sa crezi la virsta mea de 29 ani,singur de 10 ani de zile si nu-ti mai zic de cite ori m-am gindit ca ingerul ala al meu sta degeaba linga mine si ca trebuie sa-mi iau viata,si asta tocmai pentru ca am o istorie lunga a vietii in spate si 15 ani de spitale si raze si controale si probleme multe pe spinare!

Dar ma gindesc ca visele alea mai sunt singurele care ma mai pot salva de la tristete si suparare,caci supararea aduce moartea cind nici nu te astepti!

De unde stiu eu ca nu esti tu acea persoana care sufera cu adevarat atat de mult incit ti-ai pierdut orice speranta si credinta in D-zeu?Mai dute pe la biserica si lasa-l pe cel rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×