Sari la conținut
Forum Roportal
murof

" trafic cu carne vie "

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

....Aceasta stire a fost relatata azi la un post tv. un barbat aflat in scaunul cu rotile, a fost aresta pentru ca facea trafic "de carne vie ". Aburea femei,fete... de pe net. cu un pretext anume,iar cand acestea luau legatura cu el,prietenii lui le fortau sa se prostitueze.

 

... ce nenorocit... :yam: nu e suficient ca e invalid,dar sa faci asa ceva... pedeapsa capitala mi se pare putin pentru el :cheer: . Sa distrugi atatea vieti, sa te manjesti in halul asta...numai o minte bolnava e capabila sa faca asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....Aceasta stire a fost relatata azi la un post tv. un barbat aflat in scaunul cu rotile, a fost aresta pentru ca facea trafic "de carne vie ". Aburea femei,fete... de pe net. cu un pretext anume,iar cand acestea luau legatura cu el,prietenii lui le fortau sa se prostitueze.

 

... ce nenorocit... :yam: nu e suficient ca e invalid,dar sa faci asa ceva... pedeapsa capitala mi se pare putin pentru el :cheer: . Sa distrugi atatea vieti, sa te manjesti in halul asta...numai o minte bolnava e capabila sa faca asa ceva.

 

Şi ce ai vrut să spui cu asta? E irelevantă starea sănătăţii exterioare, dacă caracterul şi creierul sunt bolnave.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Şi ce ai vrut să spui cu asta? E irelevantă starea sănătăţii exterioare, dacă caracterul şi creierul sunt bolnave.

 

Ma socat de ce a fost capabil sa faca, chiar daca handicapul nu ii permitea sa mearga pe strazi sa dea in cap la oameni, a gasit el o alta varianta. Acesta este lucrul ce ma intriga cel mai mult si totusi... actiunile acelei persoane arata foarte clar , ....nu a fost impiedicat de acest handicap pentru a face rau altora, ceea ce arata ca era sanatos la creier, dar hain la suflet. ( la rautatea sufletului m-am referit cand am spus minte bolnava...)

 

Poate cei cu handicap ar trebuii sa fie mai constienti de tragismul vietii si sa fie mai sensibili la tragediile din vietile celor din jur ....

 

 

asa e... sunt si astfel der persoane ce nu au lasat ca o anumita invaliditate sa devina un handicap, ci au fructificat acea invaliditate in beneficiul lor , precum cei doi dansatori chinezi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate astfel de oameni trebuie executati - strivire lenta cu presa hidraulica...

Hai mai..si tu poti crede tampenia asta de stire ca ala care nu putea sa mearga facea trafic de carne vie ? :doh:

Ce naibi.

 

Pai acu' o sa spuna careva ca fugea si dupa ele prin casa . :) Si le silea impotriva vointei lor sa se prostitueze.

De parca nu am stii cum merge treaba, ca e mai usor sa dai vina pe altul si sa arati cu degetul ca "m-a silit eu ce sa fac" ?

Nu ca practici de bunavoie.

 

 

Dar faptul ca ala a trebuit sa il duca trei gabori pana la etajul trei in brate, nu intriga pe nimeni nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai mai..si tu poti crede tampenia asta de stire ca ala care nu putea sa mearga facea trafic de carne vie ? :doh:

Ce naibi.

 

Pai acu' o sa spuna careva ca fugea si dupa ele prin casa . :) Si le silea impotriva vointei lor sa se prostitueze.

De parca nu am stii cum merge treaba, ca e mai usor sa dai vina pe altul si sa arati cu degetul ca "m-a silit eu ce sa fac" ?

Nu ca practici de bunavoie.

 

 

Dar faptul ca ala a trebuit sa il duca trei gabori pana la etajul trei in brate, nu intriga pe nimeni nu ?

 

 

... Nu cred ca ar fi arestat politia chiar pe un astfel de om , doar sa-si faca publicitate sa arate ca activeaza si ei... sa fim seriosi ca asta chiar nu tine. :o: Vorbesti mult prea usor despre lucruri atat de grave...de parca nu ai mai fi auzit niciodata despre acest tip de oameni nemilosi si fara scrupule, ce calca in picioare pe toti doar pentru a-si satisface propriile pofte. Chiar faptul ca nu putea sa mearga ,face stirea si mai socanta . Incearca sa te pui in locul acelor fete....oricat de naive ar fi fost , nu ai dreptul sa rapesti libertatea nimanui. Cate vieti distruse... vise naruite.... durere,lacrimi si suspin.... Ma faci sa ma intreb ce fel de inima ai tu ? de ce esti atat de insensibil la durerea altei persoane si de ce sari asa repede sa judeci ?

Acest fel al tau de a gandi ma pune pe ganduri...ce parere ai tu despre femeie...? un simpu obiect pentru distractii, un servetel pe care dupa ce il folosesti il arunci la cos ?...De ce ai aceasta atitudine...? eu NU am spus ca toate persoanele cu handicap nu au scrupule sau caracter. De regula oamenii care au un anumit handicap au o inima mai sensibila la durerea altui om , sau vrei sa ma faci sa cred ca TOATE FEMEILE sunt curve ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Nu cred ca ar fi arestat politia chiar pe un astfel de om , doar sa-si faca publicitate sa arate ca activeaza si ei... sa fim seriosi ca asta chiar nu tine. :) Vorbesti mult prea usor despre lucruri atat de grave...de parca nu ai mai fi auzit niciodata despre acest tip de oameni nemilosi si fara scrupule, ce calca in picioare pe toti doar pentru a-si satisface propriile pofte. Chiar faptul ca nu putea sa mearga ,face stirea si mai socanta . Incearca sa te pui in locul acelor fete....oricat de naive ar fi fost , nu ai dreptul sa rapesti libertatea nimanui. Cate vieti distruse... vise naruite.... durere,lacrimi si suspin.... Ma faci sa ma intreb ce fel de inima ai tu ? de ce esti atat de insensibil la durerea altei persoane si de ce sari asa repede sa judeci ?

Acest fel al tau de a gandi ma pune pe ganduri...ce parere ai tu despre femeie...? un simpu obiect pentru distractii, un servetel pe care dupa ce il folosesti il arunci la cos ?...De ce ai aceasta atitudine...? eu NU am spus ca toate persoanele cu handicap nu au scrupule sau caracter. De regula oamenii care au un anumit handicap au o inima mai sensibila la durerea altui om , sau vrei sa ma faci sa cred ca TOATE FEMEILE sunt curve ?

Ca nu crezi tu este altceva. Dar ia pune-te in locul acelui om si vezi apoi daca este posibil sa faci ce spun aia .

Inchipuie-ti ca pentru omul ala o singura treapta sau o simpla bordura a trotuaruluieste un obstacol de netrecut.

Deci inainte de a te pronunta mai si gandeste. Nu ti-ar strica, sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca nu crezi tu este altceva. Dar ia pune-te in locul acelui om si vezi apoi daca este posibil sa faci ce spun aia .

Inchipuie-ti ca pentru omul ala o singura treapta sau o simpla bordura a trotuaruluieste un obstacol de netrecut.

Deci inainte de a te pronunta mai si gandeste. Nu ti-ar strica, sincer.

 

 

Poate ca stiu mai bine de cat crezi, poate sunt si eu asa ... Precum ai spus, nu ma cunosti asa ca nu ai de unde sa stii ce si cum sunt.

Sarbatori fericite ! nu are rost sa ne purtam ca niste copii , si nu vreau sa-ti stric sarbatorile ... so let it go...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ca stiu mai bine de cat crezi, poate sunt si eu asa ... Precum ai spus, nu ma cunosti asa ca nu ai de unde sa stii ce si cum sunt.

Sarbatori fericite ! nu are rost sa ne purtam ca niste copii , si nu vreau sa-ti stric sarbatorile ... so let it go...

Sincer nu cred ca stii. Daca ai stii, nu ai mai vorbi asa si ai judeca. Fara suparare.

Si nu ma cert, ca nu am nimic cu tine, se pare ca tu ai ce ai cu mine.

 

Dar iti spun sincer ca e aberanta si umflata rau acea stire. Deci neadevarata.

Cum pot aia afirma ca o persoana cu un handicap locomotor, care pentru el insasi ii trebuie o alta persoana sa il ajute, poate sa savarseasca o infractiune de lipsire de libertate ?

Cand aceluia daca ii dai un branci si nu se mai poate ridica de jos.

Iar stirea acea la care tu nu ai fost atent era ca ..nu exista rampa de acces pentru persoanele cu handicap,lucru discriminatoriu de fel, nicidecum ce afirmau ca ar fi facut acel om.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×