Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

Nu e genul meu de film dar totusi ma atrage sa ma uit

 

Secret diary of a Call Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomandare pentru fanii serialului Game of Thrones : nu cititi cartile, ca serialul isi va pierde tot farmecul. Cartile sunt mult mai complexe si mai bune decat adaptarea TV, si dupa aceea serialul vi se va parea diluat rau de tot si grabit. Oricum e patetic ca fac doar 10 episoade pe sezon pentru fiecare volum in parte. In vecii vecii vecilor nu or sa cuprinda ei macar jumate din complexitatea si farmecul povestirii, doar in 10 episoade.

Asa am observat eu cu sezonul 2, dupa ce citisem deja volumul 2 din serie. Sezonul 1 il vazusem fara a fi citit volumul 1 dupa care a fost adaptat, si mi-a placut enorm. Nu trebuia sa ma apuc de citit cartile daca aveam de gand sa continui sa urmaresc serialul.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomandare pentru fanii serialului Game of Thrones : nu cititi cartile, ca serialul isi va pierde tot farmecul. Cartile sunt mult mai complexe si mai bune decat adaptarea TV, si dupa aceea serialul vi se va parea diluat rau de tot si grabit. Oricum e patetic ca fac doar 10 episoade pe sezon pentru fiecare volum in parte. In vecii vecii vecilor nu or sa cuprinda ei macar jumate din complexitatea si farmecul povestirii, doar in 10 episoade.

Asa am observat eu cu sezonul 2, dupa ce citisem deja volumul 2 din serie. Sezonul 1 il vazusem fara a fi citit volumul 1 dupa care a fost adaptat, si mi-a placut enorm. Nu trebuia sa ma apuc de citit cartile daca aveam de gand sa continui sa urmaresc serialul.

Tu ai citit toate cartile inainte sa vezi serialul? ma gandesc sa incep si eu cu volumul 3 dupa ce se termina sezonul 2 :)

 

si ca sa fac si eu o recomandare: once upon a time e un serial f fain, o intepretare moderna a povestii cu alba ca zapada. vedeti trailerul, sigur o sa va prinda

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai citit toate cartile inainte sa vezi serialul? ma gandesc sa incep si eu cu volumul 3 dupa ce se termina sezonul 2 :)

 

si ca sa fac si eu o recomandare: once upon a time e un serial f fain, o intepretare moderna a povestii cu alba ca zapada. vedeti trailerul, sigur o sa va prinda

 

Nu m-am apucat de citit cartile decat dupa ce am urmarit primul sezon TV. Atunci mi-a starnit interesul si m-am apucat de volumele 2-3-4 din nuvele. Volumul 1 nu l-am mai citit pentru ca vazusem deja sezonul 1 din serial. Acum mi-a mai ramas de citit ultimul volum scris pana in prezent : A Dance with Dragons.

 

Once upon a time e fain.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recomandare pentru fanii serialului Game of Thrones : nu cititi cartile, ca serialul isi va pierde tot farmecul. ....

 

 

e bine de stiut, ca tot incercam sa fac rost de carti, asa ca acum renunt la idee pana se termina seriile si abia apoi le citesc;

mi s-a mai imtamplat sa citesc cartile si apoi sa nu-mi placa ecranizarile; probabil ca in film/ serial nu au cum sa dea toate detaliile !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Continuum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pregateste seria a 3-a de la Game of the Thrones. La cat de sumbru s-a incheiat partea a doua tare sunt curioasa ce urmeaza! 8)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pregateste seria a 3-a de la Game of the Thrones. La cat de sumbru s-a incheiat partea a doua tare sunt curioasa ce urmeaza! 8)

 

Ti-as spune eu, ca am citit toate volumele cu exceptia ultimului publicat (A dance with dragons), dar nu vreau sa-ti stric placerea de a urmari serialul. Pregateste-te insa pentru surprize mari si socante.

Autorul e in proces de a scrie si volumele finale din serie, The Winds of Winter si A Time for Wolves despre care spune ca vor avea cate 1500 de pagini fiecare. Sper sa mai traiasca si sa concluzioneze povestea, ca e batran tare deja. :lol:

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×