Sari la conținut
Forum Roportal
ArTiStul

Suceava

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Încă un minus pt Suceava. 

https://m.monitorulsv.ro/Ultima-ora-local/2021-10-06/Autogara-din-centrul-municipiului-Suceava-a-devenit-istorie-In-curand-incepe-demolarea

Noua autogară e într-o zona industrială, foarte departe de zonele cheie. Gara Burdujeni rămâne preferata mea, cât timp circulă 2-ul :laugh:

Și trenurile. Că nu de mult, CFR voia să renunțe la Ilva Mică - Suceava și alte trenuri importante pentru județ :dry:

  • Like 1
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am fost acolo niciodata, decat in trecere prin Vatra-Dornei dupa ce am coborit de pe Varful Prislop, ce am vazut acolo atunci era frumos.   Am baut o cafea intr-un local din casa unui cetatean transformat, dar la baie se intra in dormitorul mare al stapanului, unde mai mergea si masina de spalat rufe.  Localnicii nu aveau problema cu asta, doar eu am crezut ca am gresit usa ca mai si dormea cineva in pat.   Family business i se zice :mda:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 33 minute, Motorină a spus:

Am mai zis că e urâtă Sușeava?

Nu, dar asa zic si unii nascuti acolo si fugiti care incotro. Nu cred ca e adevarat. Nu am fost dar trebuie sa fie si ceva frumos acolo.

Poate ne arati si ceva poze din centru. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În șentru. 

Racheta gata de lansari, chiloții chiloteazî, numa' nu sî poati lansa din cauzî cî o aprins babili lumânări, în bisăii mamii lor.

1663878294_image1(19).thumb.jpeg.baac36ca21cfdf33073e47689cae3a97.jpeg

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Rodica` a spus:

Poate ne arati si ceva poze din centru. :o:

Nu știu unde o fi ăla. 

La Măc Donalț, Spartan (fosta autogară)...? Pentru mine e la nenea Yulică Mall, dar m-am prins că orășenii au alte zone. 

Era și un cartier ruralo-blocurist prin spatele primăriei, să fie acolo? 

Poate mă ajută @gargbird

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de Primaru' cum ii convin inprejurimile, precis el sta intr-o zona exclusivista doar cu vile.

Daca vrei sa vezi cum arata Centrul unde stau eu, sint si poze de 100 de ani doar sa atesteze ca deja a fost locuit de o vreme acest teritoriu.

https://images.search.yahoo.com/search/images?p=Downtown+Phoenix&fr=mcafee&type=E211US91088G0&imgurl=http%3A%2F%2Fen.wikipedia.org%2Fwiki%2FSpecial%3AFilePath%2FPhoenix_skyline_from_Westward_Ho_building.jpg#id=83&iurl=http%3A%2F%2Fdtphx.org%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F08%2Fconvention-1024x683.jpg&action=click

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Motorină a spus:

Nu știu unde o fi ăla. 

La Măc Donalț, Spartan (fosta autogară)...? Pentru mine e la nenea Yulică Mall, dar m-am prins că orășenii au alte zone. 

Era și un cartier ruralo-blocurist prin spatele primăriei, să fie acolo? 

Poate mă ajută @gargbird

Nici eu nu știu. :))))))))))

Probabil lângă Prefectură, Casa de Incultură, Poșta Românească și Madonas ăla mic, unde a trântit primarele o pietonală monstruos de mare, numa' betoane și pavele, fără strop de umbră, de-i mai mare dragul să te plimbi pe-acolo vara.

Suceava e unul dintre cele mai urâte orașe pe care le-am văzut, asta e clar.

Rodica, acolo, în dreapta, nu se restaurează nimica, se construiește un hangar pentru rachetă, că BOR nu se joacă, are terenuri fără număr și construiește în disperare.

  • Like 2
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suceava e unul dintre cele mai urâte orașe pe care le-am văzut, asta e clar.

 

Mda, cam asa e Garg... Sa nu mai vorbim de turnul ala kitschhos de la Iulius.. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×