Sari la conținut
Forum Roportal
ArTiStul

Suceava

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca este o tactica la voi. Sa ziceți ca tot e urat ca să nu vină lume peste voi p-acolo. Numai ca eu sunt la curent cu tactica asta aplicata pe scara larga și în satul nost. Cu succes moderat spre slab. Dar nu ne lăsăm ca ne sprijină și realitatea. 

Cercetez. Dar rămân la părerea mea ca fiecare oraș și loc în lumea asta are ceva fermecător și plăcut. 

Rolul spatiilor largi pavate este de inspirație occidentala pentru viata comunitatii. Ele sunt făcute pentru a găzdui terase în principal. Cu avantajele și dezavantajele inerente. 

Editat de Rodica`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut noaptea prin Bacau, si parea chiar frumos. Asfalt, marcaje si autobuze noi (in 2018). Acum are autostrada de 18km :crazypilot:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Motorină a spus:

Am trecut noaptea prin Bacau, si parea chiar frumos. Asfalt, marcaje si autobuze noi (in 2018). Acum are autostrada de 18km :crazypilot:

Aici îți dau dreptate. Bacăul este un oraș potrivit și adaptat celor ce dețin autoturisme.

Editat de Ciocârlan
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Ciocârlan a spus:

Tactică pe naiba. E atât de frumos Bacăul, încât am preferat să mă mut la țară. 

Aoleu, asta e o lozinca foarte uzata. Din toate orașele tarii se muta la tara aia mai duși cu pluta. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Rodica` a spus:

Aoleu, asta e o lozinca foarte uzata. Din toate orașele tarii se muta la tara aia mai duși cu pluta. 

Nu, m-am mutat la țară deoarece am investit pentru condiții de confort echivalente sau chiar mai bune decât la apartament (unde stăteam singur, dar după 34 de ani s-a cam dus cheful s-o ard pe hipstăreală de așa-zis adult independent). Deși locuiesc cu încă două persoane, nu locuim doar în incinta a 60 de mp (atât spațiu aveam la apartament), ci există două case renovate a câte 120 mp și 85 mp (plus apă curentă prin hidrofor și conducta de gaze abia montată) unde ne "ingrămădim" să locuim. Plus că, am mai multe oportunități de a produce bani, pe lângă indemnizația aia lunară de rahat (sunt proaspăt handicapat, btw). 

Nu mă laud, doar îți explic cum e să mai ieși din perimetrul unui municipiu și ce anume îi determină pe unii să ia astfel de decizii.

Editat de Ciocârlan
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Liviu, nu este necesar sa îmi explici nimic ca înțeleg mai multe decât crezi. Confortul ala pe care orășenii îl cauta la tara vine cu neprevazute destule. Nu cred ca doar eu cunosc lume care după ce a trăit la țara ceva ani au lăsat totul și tzushti înapoi la bloc. Asa încât cred ca e o decizie grea și nu pentru oricine. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×