Sari la conținut
Forum Roportal
Bici

Cat de bune sunt fuduliile de porc?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bei tata, chiar nu mai are lumea ce manca? suntem chiar asa cu foamea in gat ca nu te mai satura nimic. Este revoltator sa tai alte fiinte ca sa te hranesti cu ele, om cu constiinta fiind. Cea mai mare greseala a nutritiei, sa mananci carne, si produse animale, dapai testicule :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca-i greseala sa mananci produse animale am mai auzit,mi-a intrat pe o ureche si mi-a iesit pe cealalta.Cine poate sa fie vegetarian bravo lui,la mine cea mai buna leguma este tot snitelul.

Dar de ce accentuezi ca ar fi mama greselilor sa mancam fudulii ? Adica de ce mai gresesala, decat sa mancam cotlete?

Si nu le mai ziceti fratilor testicule,"bijuterii",oua,coaie etc.atunci cand este vorba de haleala. In gastronomie se cheama fudulii.

 

Am mancat, dar eram mic si nu mai tin minte decat ca l-am lasat pe tata flamand,deci se pare ca mi-au placut.

Cumparase si tata fudulii si bucuros nevoie mare ca nu o sa aiba musafiri la masa, le-a pregatit.

Pregatirea asta inseamna ca se curata cu simt de raspundere,se spala bine se condimenteaza si se tin la rece[eventual si marinate] Dupa care se prajesc simplu sau pane ori pe gratar.

Asa a facut si tata.Ne-a invitat apoi de forma sa gustam si dupa ce ne-am codit un pic, am incercat.Urmarea incercarii a fost ca saracul tata abia de a mai apucat sa manace asa de pofta un pic,restul am ras eu si mama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca-i greseala sa mananci produse animale am mai auzit,mi-a intrat pe o ureche si mi-a iesit pe cealalta.Cine poate sa fie vegetarian bravo lui,la mine cea mai buna leguma este tot snitelul.

Dar de ce accentuezi ca ar fi mama greselilor sa mancam fudulii ? Adica de ce mai gresesala, decat sa mancam cotlete?

nu e "mai" greseala decat sa mananci cotlete, insa este o mare greseala din punct de vedere medical si nutritional sa consumi carne...ai mai auzit dar nu ai inteles nimic. Te asteptam la tratament peste cativa ani de cotlete si fudulii :airkiss:

Editat de Chryso

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

proteine animale lipsa,lipsa vitamina B12,un vegetarian nu asimileza la fel de bine fierul ca un nevegetarian.

E bine sa fi vegetarian pana la un anumit punct.

Carnea are si multe parti bune.

Fuduliile sunt bune, mai bune decat ceafa.Crede ma ca am mancat chestii mai "ciudate" decat acele bucatele de carne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mincat cindva, (acum stau si ma gindesc ca mai placuta a fost compania, locul si momentul cind s-a intimplat decit gustul mincarii in sine) cu garnitura de mamaliguta calda si un pahar de vin rosu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×