Sari la conținut
Forum Roportal
jackpot

Singuratate?Cum asa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iese cu tine-n parc la o bere. Dacă eu sunt mincinoasă, Dumnezeu o să-ţi dea o amantă. :blink:

Noapte buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spus useless pt ca:

- de ce sa ceri iertsre pt un lucru pe care nu il consideri gresit (a aspira la sufletul pereke eu consider ca nu e o greseala/eroare pt care tre sa iti ceri iertare);

-relativa treaba cu pacatuitul: de ce relativa? pt ca a aspira nu e totuna cu a pacatui. ex: aspir sa am un audi.e pacat? da, e pacat ca inca nu-l am :roll: !dar nu-i pacat ca il doresc.

-treaba cu ingenunkeatul...daca e spusa la modul de gluma, e ok,dar in rest...consider ca orice marturisire se poate face si in picioare, si pe scaun si..oriunde, nu trebuie sa ingenunkezi neaparat. eu ingenunkez in biserica.atat.

-si cel mai important: daca respect fraza de mai sus cu iertarea pt ca ....asa si pe dincolo, ma apropie cumva aveasta rugaciune de iertare mai mult de cel de langa mine si totodata ne face pe amandoi sa devenim sufletele pereke?

-dincolo de cuvinte si semnificatii, expresia in sine e frumoasa, e poetica, dar nu stiu daca aplicabilitatea ei in conditii de incredintare ca ceea ce faci este 100% corect are vreo finalitate cu rezultate mult diferite decat daca n-o faci.

 

Pe undeva mi se pare asa ciudat/aiurea/bizar termenul de 'suflet pereke'...

Scriam tot la topicul asta ca nu stiu daca cred in existenta sufletului pereke. Cred ca exista in acest univers sau/si in altele suflete cu care formezi un intreg desavarsit.Dar in acelasi timp nu mi se pare primordial sa intalnesti sufletul pereke, sa zicem, ci sa intalnesti persoanele potrivite pe parcursul unei intregi vieti, alaturi de care sa inveti cat trebuie, cum trebuie, ceea ce trebuie.Si daca poti sa traiesti in armonie cu tot ceea ce te inconjoara, si mai bine.

Eu n-am reusit nimic din toate astea.

 

 

Lasă că-l "cunosc" pe pişicher, să stea-n genunchi pe sticlă pisată şi să meargă pe cărbuni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
-relativa treaba cu pacatuitul: de ce relativa? pt ca a aspira nu e totuna cu a pacatui. ex: aspir sa am un audi.e pacat? da, e pacat ca inca nu-l am :roll: !dar nu-i pacat ca il doresc.

Referitor la femei sau barbati, este pacat, daca te iei dupa Biblie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu conteaza da abia astept sa se faca schimbarea si sa apara bordelurile legale pacatosul de mine!Sau am sa-mi cumpar o femeie de gutaperca. :roll:

 

Nu vrei să ţi-o fac eu din foile de la Biblie? Că mă pricep la origami. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×