Sari la conținut
Forum Roportal
Memmem

Cum evoluează preţurile apartamentelor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu as inchiria ...si as primi mult mai mult pe chirie decat as primi ca dobanda. Poate ca pretul apartamentului scade, dar si capitalul e lovit de cresterea inflatiei. Si nu stiu de ce, cred ca preturile chiriilor se vor mari in viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna.sunt noua pe aici dar vad ca se discuta lucruri interesante, la ordinea zilei...oricum ai da-o ,tot nu-i bine... aia,,decat sa le duci grija, mai bine le duci dorul,,-despre bani vorbind.urmaream ieri interviul unui inalt functzionar de la o bancape antena 3.la un moment dat la intrebarea moderatoarei, cum ca ce sfaturi ar da privitorilor, ce banci ar fi sigure si care nu, asta raspunde ca-i va spune in particular...atunci ,ce incredere sa mai ai in astia? :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna.sunt noua pe aici dar vad ca se discuta lucruri interesante, la ordinea zilei...oricum ai da-o ,tot nu-i bine... aia,,decat sa le duci grija, mai bine le duci dorul,,-despre bani vorbind.urmaream ieri interviul unui inalt functzionar de la o bancape antena 3.la un moment dat la intrebarea moderatoarei, cum ca ce sfaturi ar da privitorilor, ce banci ar fi sigure si care nu, asta raspunde ca-i va spune in particular...atunci ,ce incredere sa mai ai in astia? :unsure:

Si tu ce te asteptai? Sa spuna public "Bancile A, B si C sunt sigure si X, Y si Z sunt nesigure"?

Ma faci sa rad. Oameni de un asemenea calibru nu fac astfel de afirmatii public. Daca le fac in particular, se numeste consultanta financiara, si asta nu e gratis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eh, ma asteptam...dar sa nu mai urle ca niste disperatzi ca aici nu ajunge criza, cand se vede in magazine si in buzunare ca este deja aici si ne loveste cu sete.mai ramane sa le simultzumim pt faptul ca ne ,,calesc,,pt viatza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Criza se va manifesta si in Romania pe doua canale:

- prin partenerii economici aflati deja in tari cu economie "crizata"

- prin efect psihologic (auzi de la un vecin ca el se duce sa-si scoata banii de la banca, pe motiv ca "vine criza")

Cei care urla la TV ca la noi nu ajunge criza vor sa reduca acest al doilea factor. Sistemul bancar romanesc este mult mai sanatos decat cel american pentru simplul motiv ca este supravegheat. In SUA puteai sa iei un credit ipotecar pe ... (luati loc va rog) ... 120 ani. E normal ca un sistem fara control la prima curba s-o ia pe aratura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta se intzelege, ca nu potzi ramane in afara sistemului, global, ca tavalugul ne va duce si pe noi , cat despre banci supravegheate...ce ne facem cand bancile mama din exterior vor dori sa-si refaca din lichiditatzi , de pe aici?si asta de mana cu baietzii shmecheri , care vor profita de situatzie , cumparand active pe pretzuri de nimic?cred , din tot ce am reusit sa descifrez cu creierul meu de bugetar,ca asta s-a urmarit inca de la inceput, preluarea fraielor economiei mondiale de catre marile concerne.resursele sunt pe terminate, banii nu mai au acoperire, cine preia acum puterea va domina lumea pt urmatorii 50 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×