Sari la conținut
Forum Roportal
Comunistu'

nu merge netu pe calc nou

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dac-o stie .... :doh:

Start --> Run --> cmd --> ipconfig /all (cu spaţiu după "ipconfig").

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Start --> Run --> cmd --> ipconfig /all (cu spaţiu după "ipconfig").

se presupune ca vechiul card NU e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sper sa numi iau ban ca spun numele firmei "ADN aviatiei"..deci am bagat cablu de net..am pus ip si restu corect..am sunat la service..au vazut adresa de mac ....si tot nimic...am 2 placi ...1 integrata ..2 pusa de mine si nici una nu merge X(( (!!!!

 

Poti folosi aplicatia asta sa modifici MAC-ul. Dar mai intai sa notezi undeva MAC-ul de la vechea placa:

 

http://razmar.free.fr/apps/MACAddressChanger.exe

 

Daca iti merge dupa ce schimbi MAC-ul inseamna ca suportul tehnic de la ISP-ul tau este incapabil.

 

este vrun risc ?!? :airkiss: adica sa numi bulesc ceva ...sa nu am probleme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sper sa numi iau ban ca spun numele firmei "ADN aviatiei"..deci am bagat cablu de net..am pus ip si restu corect..am sunat la service..au vazut adresa de mac ....si tot nimic...am 2 placi ...1 integrata ..2 pusa de mine si nici una nu merge X(( (!!!!

 

 

 

este vrun risc ?!? :airkiss: adica sa numi bulesc ceva ...sa nu am probleme

nu iti iei nici un ban :) ... si nici eu :lol2: ... oricum, macul se paote modifica din windows, cu click dreapta pe placa din retea din device manager si pe acolo cauti network address si introduci vechiul mac, fara liniute :lol2:

 

le: de altfel, sa nu le fi dat macul care nu trebuie :)

Editat de Enervant

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu iti iei nici un ban :) ... si nici eu :airkiss: ... oricum, macul se paote modifica din windows, cu click dreapta pe placa din retea din device manager si pe acolo cauti network address si introduci vechiul mac, fara liniute :lol2:

 

le: de altfel, sa nu le fi dat macul care nu trebuie :lol2:

 

nu amice...iei au vazut macul nou.....au zis asa "da vedem noul mac".....lau activat si nu mergea nimic ....sa vad daca schimbarea macului ma ajuta cu ceva !! mersi pt ajutor :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu amice...iei au vazut macul nou.....au zis asa "da vedem noul mac".....lau activat si nu mergea nimic ....sa vad daca schimbarea macului ma ajuta cu ceva !! mersi pt ajutor :airkiss:

Dacă au văzut noul MAC, atunci conexiunea e funcţională. Ar putea să nu meargă din cauza vreunui antivirus sau al setărilor firewall-ului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×