Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Eu sunt Dumnezeu!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iata ce zice Isus:in Ioan 3.3

 

3. Răspuns-a Iisus şi i-a zis: Adevărat, adevărat zic ţie: De nu se va naşte cineva de sus, nu va putea să vadă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Constiinta nu aprartine omului. El poate doar sa o accepte sau nu.

Daca am fi avut Dumnezeire nu ar fi nevoie de o a doua nastere din Duh.

Au nevoie de nastere din duh cei ce traiesc in stil animalic.Celor ce asculta de Dumnezeu,nu au nevoie de-o astfel de nastere.

Insasi Legea lui Dumnezeu te face copil al lui Dumnezeu,ca traiesti dupa invataturile lui.

Daca un om invatat(invatator,profesor)are un grup de elevi pe care-i invata lucruri bune despre viata,si ei urmeaza invataturile lui,si sint folositoare,ei sint numiti copii lui.

Nu degeaba ii zice Dumnezeu lui David;Tu esti Fiul meu astazi te-am nascut.

Este stiut faptul ca nu in ziua aia sa nascut ca era barbat trecut de 40 de ani.Crestinii au furat textul si l-au pus asupra lui Isus,dar si Isus era trecut de 30 de ani.Nici el nu sa nascut in ziua acea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Constiinta nu aprartine omului.

 

Da cui? Mustelor?

Nu cumva constiinta este tot o parte a "constiitei de sine" ..si anume acea parte care iti spune cum sa fi?

 

El poate doar sa o accepte sau nu.

Se vede ca nu intelegi nimic!

Pana si numele de Constiinta iti arata ceea ce este ea.

Con-Stiinta si asta insemna "cu stinta" si iata ca ai aflat si cum se ajunge la ea ...prin STIINTA ...adica nu prin stinte false cum ar fi religia caci Santajul cu divinitatea nu te duce la constiinta ci devii doar un animal domestic ..adica o oaie blanda din turma domnului!

 

Daca am fi avut Dumnezeire nu ar fi nevoie de o a doua nastere din Duh.

Ce sa zic ...e pacat ca voi credinciosii nu aveti Dumnezeire ... si asta e clar dovedit!

 

Noi astia ateii ... spre deosebire de voi, noi avem exact acea Dumnezeire de care va zice si Isus ...dar voi sunteti prea surzi ca sa o auziti... si anume ca Imparatia lui Dumnezeu este in noi insine ...si nu in cerul in care nu e nimic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Noi astia ateii ... spre deosebire de voi, noi avem exact acea Dumnezeire de care va zice si Isus ...dar voi sunteti prea surzi ca sa o auziti... si anume ca Imparatia lui Dumnezeu este in noi insine ...si nu in cerul in care nu e nimic!

In orice fel de trup exista un suflet care a fost facut de DUMNEZEU si deci orice suflet apartine Imparatiei Cerurilor pe care DUMNEZEU a creat-o si pe care o conduce si de aceea putem spune ca daca ne este dat sa vedem o parte a Imparatiei Cerurilor adica sa vedem propriul nostru Suflet cu ochii nostri trupesti atunci putem spune ca stim cum arata DUMNEZEU si Imparatia Cerurilor.Cand va vrea DUMNEZEU tu nu vei mai fi ateu.Cine sustine existenta unui atom? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand va vrea DUMNEZEU tu nu vei mai fi ateu.

Iti garantez eu ca nu va vrea niciodata :lol: pentru ca inexistentul nu este dotat cu vointa!

Cine sustine existenta unui atom? :lol:

Pe astia care sustin asa ceva nu-i baga in seama, sunt doar niste oameni de stiinta care nu stiu ce vorbesc, ei doar cred si asta doar pentru ca asa li s-a spus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti garantez eu ca nu va vrea niciodata :) pentru ca inexistentul nu este dotat cu vointa!

 

Pe astia care sustin asa ceva nu-i baga in seama, sunt doar niste oameni de stiinta care nu stiu ce vorbesc, ei doar cred si asta doar pentru ca asa li s-a spus!

Tu cine crezi ca sustine existenta unui atom? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×