Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Intrebare intrebatoare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai daca nu pot iesi in evidenta cu ajutorul intelectului, incearca sa fie cat mai despuiate. :think:

Barbatii deja au devenit indiferenti. Ce alte metode? Banuiesc ca ar mai fi santajul emotional,victimizarea , si..ma mai gandesc :doh:

 

si vrei sa zici ca zecile de mii de bunaciuni care se plimba toata ziua,sunt proaste??? :o: :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca nu pot iesi in evidenta cu ajutorul intelectului, incearca sa fie cat mai despuiate. :think:

Barbatii deja au devenit indiferenti. Ce alte metode? Banuiesc ca ar mai fi santajul emotional,victimizarea , si..ma mai gandesc :o:

Adica sa lesinati asa ..teatral cand trecem pe strada ? :roll:

 

N-o sa vezi ... Asta-i doar un mit ...

Si sa-i vezi cum se holbeaza in decoltee ... :doh:

Nu este mit.

Sau ma rog, nu incita pe cei ignoranti.

Dar o femeie imbracata decent este mai sexy ca sa nu zic senzuala decat una ce isi etaleaza abdomenul mult prea adipos la blugi aia de ii imbraca cu incaltatorul. :)

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa atragem privirele voastre, oare de ce ne imbracam sexy, ca sa fim admirate.

 

@Diela: adevarat e, dar mie imi plac decolteurile, si port, dar ma imbrac decent, cred ca marfa treebuie aranjata cum trebuie.

 

@ Maat: ai dreptate, dar ce se le faci la toti scarbosii care te hartuiesc zilnic, te obisnuiesti.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica sa lesinati asa ..teatral cand trecem pe strada ? :think:

 

Dar o femeie imbreacata decent este mai sexy ca sa nu zic senzuala decat una ce isi etaleaza abdomenul mult prea adipos la blugi aia de ii imbraca cu incaltatorul.

:doh: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nop, sunt in criza de idei.

 

Dar tare cred ca nu e valabila afirmatia ta ca "eu nu ma uit". Merg pe strada si e chiar ilar sa vad ca de la pustii de 14 ani pana la mosi de 80 toti intorc capul dupa tipele 'bune"

 

Sigur,toti ne uitam,dar am pus o intrebare.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si vrei sa zici ca zecile de mii de bunaciuni care se plimba toata ziua,sunt proaste??? :think: :doh:

N-ai inteles ideea. Depinde ce intelegi prin...bunaciune. Una e sa fii o bunaciune imbracata cu stil, si sa provoci fara sa arati prea multe (un barbat isi poate imagina ce ai dedesubt, daca ii arati tot,evident,isi pierde interesul) si alta e sa fii o bunaciune care arata absolut tot. Apropo,mi-am amintit ca era intr-o seara emisiunea aia "Test de fidelitate",si ispita a bagat repede o descriere inteligenta despre ea. Citez:"sunt frumoasa, imi place sa arat tot pentru ca am ce, pentru ca sunt mandra de mine. Sunt o tipa desteapta,care stie ce vrea, care arata foarte bine si care nu se jeneaza sa faca totul in pat, si sa se dezbrace . Bineinteles,acuma nu va ganditi ca o fac cu oricine.". Asta zicea ea. Desigur,eu o contrazic in doua aspecte,de fapt trei: frumoasa nu era (desi hai ca aci e o treaba relativa, poate in viziunea ei frumusetea era ce avea), desteapta insa se vedea cu ochiul liber,din fiecare cuvant pe care-l scotea din gurita-i minunata.Ah,si ca "n-o fac cu oricine", iar nu prea o cred. Da' ma rog,oi fi io carcotasa. N-o contrazic in privinta :"imi place sa arat absolut tot." Sunt convinsa ca e singurul ei mod de a atrage un barbat -pe moment,desigur, ca are abia 19 ani. Pe la 23 de ani,cand s-o plictisi de cotzaiala sau cand s-or plictisi barbatii de ea(mai degraba), o sa devina disperata ca n-o ia nimeni de nevasta.

Dar desigur, majoritatea barbatilor considera bunaciuni aceste femei, dar nu-mi veni cu replici de genul ca mai sunt si destepte, ca nu ma impresionezi. Poate fi cel mult gluma secolului.

Editat de lupoaica*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, se uita de la cel mai serios barbat, pana la muncitorul de pe strada (de la ala primesti niste comparatii geniale, nici nu mi-ar fi trecut prin cap).

 

Mie mi se pare normal ca o femeie sa expuna marfa pe care o are, daca arata bine de ce nu. Mi s-ar fi parut anormal, daca ar expune ceva urat.

 

:think:

 

A-ti arata la modul cel mai estetic ce ai mai frumos nu poate decat sa incante o persoana normala ... Cat priveste despre holbarile indecente ale dumnealor, asta este o problema de civilizatie si de educatie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica sa lesinati asa ..teatral cand trecem pe strada ? :think:

 

Dar o femeie imbreacata decent este mai sexy ca sa nu zic senzuala decat una ce isi etaleaza abdomenul mult prea adipos la blugi aia de ii imbraca cu incaltatorul. :o:

Ehe, teatrul inseamna mult mai mult,in viziunea unei femei :roll:

Si da, cam asta e parerea mea vis-a-vis de afirmatia 2.

 

:doh:

 

cu sunca "sexy" care atarna peste blugi nici eu nu sunt de acord!

Asta pentru ca foarte multe femei nu sunt rezonabile deloc. E valabila chestia si apropo de fondul de ten in exces, care arata ca o tencuiala, prea mult bronz artificial,etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o varsta la care multi zic " Am vazut o baba ... ", dar nu pot renunta la decolteu pentru ca ma simt bine si stiu ca ceea ce se lasa vazut incita . Nu vad de ce ar trebui sa existe o limita pana la care sa te imbraci intr-un anume fel .

 

Am spus si ma voi repeta, ceea ce am spus legat de estetic ramane valabil .

 

Baba inseamna 70 de ani, am vazut si femei de 60 de ani atragatoare, nu conteaza atat de mult varsta ci tinuta.

 

Eu ca fata port decolteuri si pot sa zic ca sunt destul de mari, dar imi stau bine, nu am eu corp extraordinar dar stiu sa ma imbrac ok si atrag si eu putina atentie acolo, cred ca totul sta in tinuta.

Cred ca fata atragi atentia mai mult daca te imbraci un pic elegant, in fusta sau in rochie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×