Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Drumul credintei - drumul nebuniei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum sa nu existe?

Oare pe o alta planeta undeva in Univers nu putea sa apara tot prin evolutie o maimuta primata ceva mai mare ca stramosu omului ...si asta cu cateva sute de mii de ani inaintea noastra, de unde si posibilitatea avansului tehnologic care il face pe acest King Kong sa para oamenilor primitivi ca Dumnezeu?

 

Bingo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bingo!

 

N-ai inteles nimic. Altfel nu-mi explic cum ai zis bingo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu nu STII nimic in prvinta lui Dumnezeu ...doar CREZI ...iar daca ai ajuns sa crezi ca STII ...asta e grav ..are consecintele descrise de tine!

 

 

Dumnezeu nu trebuie cautat ..pentru ca el se numeste VIATA si sub aceasta forma este chiar in TINE!

Ar fi culmea sa il gasesti vre-un Dumnezeu intr-o carte de povesti furata de la alta religie sau intr-o religie lansata de un criminal ...care culmea a interzis adevarata religie a lui Isus si iii foloseste in mod mincinos si abuziv numele, mitul si invataturile!

CINE N-ARE PE Fiul ,n-are nici pe D-zeu Tatal,asa ca nici macar viata nu poti avea fara EL.Daramite viata ,cartea Mielului in care sint scrisi cei mintuiti!si tu esti paranoia ca tot repeti ca e furata de nustu unde biblia!ai tu ceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CINE N-ARE PE Fiul ,n-are nici pe D-zeu Tatal,

100% de acord !

 

asa ca nici macar viata nu poti avea fara EL.

Saracii de voi ... pe voi va naste Fiul sau Dumnezeu...nu de alta dar eu am viata ca am priit-o de la parintii mei ...su nu crezi ca m-a nascut mama?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×